Уряд ухвалив рішення, яке врегульовує ситуацію з пенсійними виплатами для людей
Уряд ухвалив рішення, яке врегульовує ситуацію з пенсійними виплатами для людей, які опинилися на тимчасово окупованих територіях і втратили зв’язок із банком через війну.
Мова йде про внутрішньо переміщених осіб, які до 24 лютого 2022 року проживали на окупованих територіях і отримували пенсію, але більше року не користувалися банківським рахунком або не проходили процедуру ідентифікації.
Для забезпечення прозорості в обліку цих коштів у Законі «Про Державний бюджет України на 2025 рік» зазначено, що вони зберігатимуться в Пенсійному фонді України.
Важливо: Пенсіонери, на рахунки яких ці кошти були зараховані, зберігають на них повні права. Якщо особа жива або має законних спадкоємців, вони можуть отримати всю суму одним платежем.
Зверніть увагу: ця норма стосується лише пенсійних рахунків тих осіб, які відповідають наступним критеріям:
- є (або були) внутрішньо переміщеними особами з територій, які були окуповані до 24 лютого 2022 року
- отримували пенсію як внутрішньо переміщені особи до початку повномасштабного вторгнення
- не користувалися пенсійним рахунком більше року або не проходили фізичну ідентифікацію протягом останніх шести місяців
Слід підкреслити: якщо особа вже пройшла фізичну ідентифікацію або зробить це перед фактичним перерахуванням коштів із рахунка до Пенсійного фонду, її гроші залишаться на банківському рахунку і не будуть переведені до ПФУ.
Право на пенсію і вся нарахована сума зберігаються. Щоб отримати кошти, потрібно подати заяву до Пенсійного фонду особисто, онлайн або під час ідентифікації в «Ощадбанку». Після цього виплата здійснюється разово та в повному обсязі.
Якщо ви вже користуєтесь карткою та пройшли ідентифікацію, нічого робити не потрібно — кошти залишаться на вашому рахунку і не будуть переведені до Пенсійного фонду України.
Додаткові консультації — гаряча лінія ПФУ: 0 800 503 753 (безкоштовно з усіх телефонів в Україні).
Детальніше про зміни — тут: https://bit.ly/4kAQDmG
Джерело: Міністрество соціальної політики України