День Героїв Небесної Сотні покликаний ушановувати боротьбу за гідне та вільне життя
День Героїв Небесної Сотні покликаний ушановувати боротьбу за гідне та вільне життя, героїзм, жертовність і відвагу, увічнити людську, громадянську та національну відвагу й самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави, віддати гідну шану подвигу загиблих за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України;
- чітка громадянська позиція і готовність обстоювати її до кінця – це ті якості, які мали Герої Небесної Сотні та які гідні наслідування;
- свобода – фундаментальна характеристика людського існування, можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір.
Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу та гідність – і віддали за це життя, вони загинули за те, щоб наша країна розвивалася як вільна демократична держава. Уже одинадцята поспіль річниця Революція Гідності – в умовах війни з російською федерацією.Україна вшановуватиме пам’ять Героїв Небесної Сотні – перших загиблих за те, щоб Україна збереглася на мапі світу, не дала себе поглинути в рази більшим за розміром північно-східним сусідом, щоб ми захистили нашу державність.
Війна в Україні та за Україну не почалася зненацька: вибухи у Києві, Харкові, Івано-Франківську, Луцьку, Дніпрі, Одесі та в інших мирних містах України вранці 24 лютого 2022 року для кремлівського диктатора – не воєнний злочин, а прагнення зламати Україну та перетворити суверенну державу на симулякр, а її народ – на «насєлєніє» подібно російському, відкрита війна проти України планувалася давно, а в латентних та гібридних формах тривала всі десятиліття нашої незалежності.
Лютий 2014 року став першим актом збройної агресії проти громадян України, які хотіли жити у вільній державі, бо були вільні духом; той перший бій у середмісті Києва показав чимало спільного з тим, як діє путін в Україні сьогодні, бо мета його така сама і методи такі самі – знищувати тих, хто чинить опір, застосовувати терор проти цивільного населення, убивати беззбройних та беззахисних, у тому числі дітей, жінок і старих людей.
20 лютого 2014 року розпочалася сучасна російсько-українська війна, тоді були вперше зафіксовані перетини державного кордону України збройними силами російської федерації через Керченську протоку, що зафіксовано в Постанові Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України «Про відсіч збройній агресії Російської Федерації та подолання її наслідків» від 21.04.2015 № 337–VIII.
Сьогодні, унаслідок широкомасштабної воєнної агресії росії, на жаль, Україна має уже не тільки Небесну Сотню, а й ціле Небесне військо, у якому багато тих, хто був тоді на майдані Незалежності, вулиці Грушевського, біля Маріїнського парку, хто йшов беззбройним проти «беркуту» на вулиці Інститутській чи виходив на мирні демонстрації в інших українських містах.
У 2023 році український суд у своєму вироку щодо розстрілу мітингувальників на вулиці Інститутській підтвердив, що під час Майдану кремлівський диктатор підступно діяв через януковича та його посіпак – від чиновників найвищого рангу до силовиків і тітушок, консультуючи й надаючи спецзасоби для придушення протестів.
Задля торжества справедливості має буде виконано поки що заочний вирок українського суду януковичу, визнаному винним у справі про вбивство людей під час акцій протесту в центрі Києва у 2014 році; вирок Гаазького трибуналу має бути оголошений путіну та всім злочинцям, винним у воєнних злочинах і злочинах проти людяності на території України, починаючи з лютого 2014 року. Історія подвигу Небесної Сотні, як і вся Революція Гідності, є визначною віхою в літописі багатовікових визвольних змагань Українського народу, а імена Героїв Небесної Сотні стоять першими у мартирологу загиблих у війні російської федерації проти України, починаючи з 2014 року.
У боях на вулицях Києва у 2014 році Герої Небесної Сотні перемогли, бо не дозволили путіну руками януковича знищити Україну.
Нині можна стверджувати, що Небесна Сотня – Герої першої перемоги у битві, що триває, разом із побратимами та посестрами вони дали першу гідну відсіч супротивникові.
Курс на європейську і євроатлантичну інтеграцію України, за що боролися учасники Євромайдану, є незмінним та об’єднаним з нашим прагненням перемогти російську агресію, відновити територіальну цілісність України і відбудувати її як сучасну процвітаючу європейську державу.