Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Відділом культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації взято участь в онлайн-семінарі на тему «російсько-українська війна: фіксація, меморіалізація, неповернення конфлікту»

Голопристанська міська ВІЙСЬКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ інформує
31.10.2024

29 жовтня 2024 року відділом культури, туризму та з питань діяльності засобів масової інформації виконавчого комітету Голопристанської міської ради взято участь в онлайн-семінарі на тему «російсько-українська війна: фіксація, меморіалізація, неповернення конфлікту», який був ініційований Українським інститутом національної пам’яті та Херсонською обласною військовою адміністрацією.
Захід відбувся у рамках серії семінарів для деокупованих територій Херсонської та Харківської областей, зокрема, чимало спеціалістів у галузі збереження національної пам’яті окупованих територій Херсонщини мали змогу доєднатися до семінару для ознайомлення та реалізації фіксації історичних фактів російсько-української війни.
Начальниця Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах та підвідомчих установ Українського інституту національної пам’яті Олена Охрімчук висвітлила питання меморіалізації російсько-української війни як складової перехідного правосуддя.
Головна спеціалістка Сектору усної історії та збереження історичних свідчень Українського інституту національної пам’яті Тетяна Привалко ознайомила з методикою усноісторичного інтерв’ювання про війну.
Керівниця апарату Херсонської обласної військової адміністрації Тетяна Козирська розповіла про потребу реалізації на місцевому рівні ідентичності, пам’яті та образу громади після війни.
Ігор Пошивайло – генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності доповів про меморіалізацію складної історії: досвід і виклики.
Сергій Бутко – головний спеціаліст Другого міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті ознайомив присутніх зі створенням, впорядкуванням і збереженням меморіальних місць / місць пам’яті російсько-української війни: досвід Чернігівщини.
Слушні поради та настанови надавали модератори слухачам, які ми, з надією в серці, плануємо реалізувати після деокупації Голопристанської міської територіальної громади, адже правдива історична пам'ять та фіксація всіх героїчних подвигів, боротьби за землю та незалежність мають бути донесені всьому світу та прийдешнім поколінням.

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше