Зеленський у 80-ту річницю депортації кримських татар: Зневага до людського життя відродилась у наш час
Президент України Володимир Зеленський у 80-ту річницю депортації кримських татар заявив, що режим, який скоював злочини не був покараний, тому зневага до людського життя і державне насильство, які панували в минулому столітті, відродились у наш час. Про це він написав у Telegram.
«Вісімдесят років тому був скоєний один з найстрашніших злочинів проти життя людей: радянська влада депортувала кримськотатарський народ. І дітей, і дорослих — усіх. За кілька днів. Безжально. На чужу землю. Під акомпанемент брехні. Досі невідоме точне число загиблих — щонайменше свою третину кримськотатарський народ втратив від цієї депортації. І повернутись додому люди змогли лише через десятки років», — йдеться у дописі.
Президент наголосив, що десять років тому «зло геноциду» оновило свою форму, змінило «ідеологічне прикриття», але не змінило своєї сутності та мішеней і пішло проти України, почавши з Криму.
«Наш спільний історичний обовʼязок — відповісти на удари Росії стійкістю наших людей, перемогою нашої держави над злом окупації та справедливим покаранням за всі російські злочини цієї війни, починаючи від 2014 року», — наголосив Зеленський, зазначивши, що захищаючи Україну, «ми вшановуємо памʼять усіх, чиє життя було знищене, та утверджуємо силу людяності – силу для наших наступних поколінь».
80 років тому, 18 травня 1944-го, розпочалася насильницька депортація кримських татар — один з найжорстокіших злочинів Радянського Союзу і режиму Йосипа Сталіна. Близько 200 тис. представників цього народу були за лічені дні виселені з домівок та депортовані з Криму. Десятки тисяч з них загинули.
На згадку про жертв цього злочину Україна 18 травня відзначає День боротьби за права кримськотатарського народу. Цей пам’ятний день Верховна Рада України встановила 12 листопада 2015 року, визнавши депортацію кримських татар геноцидом кримськотатарського народу.