Поки весь світ вшановує пам'ять жертв Голодомору, росія намагається повторити його. Пояснює Центр стратегічних комунікацій
25 листопада в Україні вшановують День пам’яті жертв Голодомору.
Голодомор 1932-1933 – це штучно організований сталінським режимом голод в Україні, який є злочином геноциду українського народу.
Сучасні злочини росії щодо українців стали поштовхом для переосмислення світом явища голодомору. Протягом 2022-2023 років 17 держав, а також Європарламент і ПАРЄ засудили та визнали Голодомор 1932-33 рр. геноцидом українського народу, ухвалили рішення про вшанування памʼяті його жертв.
росія і сьогодні намагається використовувати голод як зброю, грабуючи та знищуючи українські врожаї, блокуючи зерновий експорт України, від якого залежить продовольча безпека десятків мільйонів людей у світі.
Посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд прямо порівняла путіна зі сталіним, який організував Голодомор у 1932-33, а міжнародна юридична компанія Global Rights Compliance збирає докази для Міжнародного кримінального суду про спроби росії влаштувати голод у ХХІ ст.
російська пропаганда цинічно спекулює пам’яттю українців про Голодомор: влаштувала чергову кампанію дезінформації, розсилаючи від імені начебто «Міністерства аграрної політики України» заклики готувати страви з колорадських жуків та м’яса собак.
Україна, попри складні обставини, продовжує відповідально дбати про продовольчу безпеку світу. Положення про продовольчу безпеку включено до «формули миру» президента України. 25 листопада у Києві відбудеться 2-й міжнародний саміт з продовольчої безпеки «Зерно з України».
Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки