Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

До 100-річчя утворення Української Центральної Ради

17.03.2017

У березні 2017 року виповнюється 100 років від початку Української революції 1917–1921 років – однієї із найважливіших історичних подій у становленні України як незалежної та суверенної держави.

Її початок – один із найскладніших періодів в історії нашого народу. Ця доба була вершиною національно-визвольної боротьби, відродження української нації.

Першим етапом Української революції було створення у Києві 17 березня 1971 року національного представницького органу – Української Центральної Ради. Після Всеукраїнського національного конгресу вона з київської організації перетворилася на загальноукраїнську.

УЦР втілила мрії багатьох поколінь: хоч не на довгий час подарувала українцями самостійну державу, заклала в ній демократичні основи. Вона спромоглася за короткий проміжок часу поставити нашу Батьківщину на шлях до незалежності, пробудити національну ідею, сформувати високу свідомість. Центральна Рада практично здійснила одвічні прагнення українського народу до свободи і незалежності.

100-річчя з дня утворення Української Центральної Ради разом зі всією Україною відзначала Гола Пристань. 17 березня у картинній галереї міського Палацу культури "Сузір’я" відбулось урочисте зібрання, у якому взяли участь посадові особи місцевого самоврядування, громадськість міста.

        

Про хронологію Української революції, утворення Української Центральної ради та значення цих подій для розвитку національного руху розповіла присутнім ведуча Анжеліка Бондаренко.

Перед учасниками зібрання виступив міський голова Олександр Бабич, який наголосив, що українці мають не забувати про свою історію, вивчати її, і, аналізуючи події, які відбувалися 100 років тому, робити правильні висновки для побудови єдиної демократичної суверенної української держави.

Учасники заходу вшанували пам’ять борців за назалежність, суверенність і демократичність України покладанням квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку та пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні.

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.