Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

У Голій Пристані активно тривають роботи над створенням енергоефективного теплового району

31.10.2017

 У рамках проекту «Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань» проводять термомодернізацію теплового району, до якого входять дитячий садок, школа та котельня, яка опалює ці два заклади. Європейський Союз виділив на реалізацію цього проекту 700 000 євро, місто у свою чергу додатково профінансує роботи на 181 863 євро.

У вересні 2017 року відбувся офіційний старт будівельних робіт. Протягом місяця підрядники виконали основні підготовчі демонтажні роботи у Голопристанській школі №1 і вже приступили до утеплення підземної частини цоколя. Логістика виконання робіт була побудована таким чином, щоб не перешкоджати навчальному процесу. Під час осінніх канікул, поки школярі відпочивають, підрядники планують замінити вікна у навчальних класах та виконати опорядження внутрішніх відкосів.

        

До суттєвого погіршення погодних умов у школі запланована повна заміна старих вікон на нові енергоефективні, утеплення цоколю та утеплення перекриття горища напиленням спіненим пінополіуретаном (ППУ). А вже навесні 2018 року школу повністю утеплять, у класах встановлять локальну систему вентиляції з рекуперацією тепла, проведуть реконструкцію системи опалення.

Будівля школи – це справжній виклик для будівельників, оскільки вона складається з трьох частин, які поступово добудовувалися – найстаріша частина була зведена ще у 1947 році. Але завдяки плідній співпраці проектувальників, будівельників, технічного нагляду, міської ради, команди проекту та експертів з Команди підтримки CoM DeP вже у наступному році діти будуть навчатися у теплій модернізованій школі.

Дитячий садок вже був термомодернізований в рамках іншого проекту, тому ця будівля потребує значно менших інвестицій порівняно зі школою. У наступному році там планують також провести реконструкцію внутрішньої системи опалення.

       

Тепло до школи та садочка буде постачати котельня, на якій вже встановили два твердопаливних котла, що будуть працювати на древній щепі. Потужність нових котлів розраховували вже з урахуванням зменшеного споживання енергії у школі та садочку після впровадження енергоефективних заходів.

Оскільки зараз на котельні ще проводяться завершальні роботи з підключення нового обладнання, то опалювальний сезон розпочнеться на газових котлах, а вже в грудні планують запустити нові твердопаливні.

У наступному році в м. Гола Пристань з’явиться енергоефективний тепловий район, який слугуватиме яскравим прикладом для наслідування.

 Ірина БАРУЛІНА, ХОГО «Регіональна рада підприємців»

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.