Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань у 2017 році

03.01.2018

 

    Старі дерев’яні вікна та двері з полущеною фарбою, тріщини на фасаді і протікаючий дах. Такою ще влітку ви могли побачити Голопристанську ЗОШ №1. Згадуючи минулий опалювальний сезон, комфортною температуру в приміщеннях школи було назвати важко. І хоча зусиллями працівників школи вікна та двері на зиму утеплювали або заклеювали, цих заходів не завжди вистачало, щоб зменшити втрати тепла.

У кінці вересня 2017 р. в рамках проекту «Впровадження економічно доцільної мотелі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що фінансується Європейським Союзом та частково коштом міського бюджету, у школі були розпочаті будівельні роботи з утеплення будівлі.

 

    

 

Проект зосереджений на термомодернізації теплового району, до якого входять школа №1, дитячий садок №1 та котельня, що опалює ці заклади. У 2017 році основні роботи були зосереджені на школі та реконструкції котельні.

В основному, тепло з будівлі «тікає» через 4 напрямки – підлога, дах, вікна і двері та стіни. У 2017 році команді проекту вдалось:

- значно зменшити втрати тепла через підлогу, утепливши підземну та надземну частину цоколю; по периметру школи влаштували нову відмостку, яка буде захищати будівлю від підмивання атмосферними опадами;

- замінити 140 вікон та 3 двері на нові енергоефективні з високим коефіцієнтом опору теплопередачі;

- очистити горище від сміття та керамзиту, який виконував роль утеплювача; відремонтувати гнилі балки та утеплити перекриття горища спіненим поліуретаном.

Візуально ці заходи не є дуже помітними і естетичного задоволення, дивлячись на школу, поки що не отримуєш, але у приміщеннях школи стало значно тепліше та комфортніше навчатись.

У наступному році будуть утеплені стіни школи – це дозволить ще більше скоротити втрати тепла. Усі підготовчі роботи уже виконали, тож лишився лише монтаж самої системи утеплення ТМ Ceresit. За планом, уже на останній дзвоник на фотографіях випускників буде красуватися новенький фасад школи, дизайн якого, до речі, обирали самі школярі. 

Також у 2017 році провели термомодернізацію котельні: встановили два нових твердопаливних котла, облаштували автоматизовану систему паливоподачі та замінили внутрішню систему опалення. А вже наступного року замінять теплотраси та проведуть реконструкцію внутрішньої системи опалення у школі та дитячому садку.

 

    

 

За цей рік в рамках проекту вдалось виконати чималу частину роботи, що вже сьогодні дає можливість дітям навчатись у комфортному мікрокліматі.

Напередодні новорічних свят хочеться подякувати донорам за можливість реалізувати цей демонстраційний проект та бути прикладом для інших міст, будівельним організаціям, які невтомно працювали аби покращити умови для дітей Голої Пристані, міській раді за всебічну прихильність та допомогу у реалізації проекту та усім людям, хто долучився до реалізації проекту словом та ділом.

Хочу побажати наснаги, сил та натхнення усім проектам, що реалізуються за програмою Угода мерів – Демонстраційні проекти (CoM-DeP). Ми всі маємо унікальну можливість впроваджувати кращі європейські практики у своїй країні!

 

Ірина БАРУЛІНА, ХОГО «Регіональна рада підприємців»

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.