Мерія Голої Пристані та ХОГО «Регіональна рада підприємців» - приклад успішного співробітництва в енергоефективності

04.02.2015

 

Вони познайомились десь у 2001 році - Анатолій Негра та Федір Барулін.

 Анатолій Негра, мер міста Гола Пристань, був обраний на цю посаду ще у 1998 р. і по сьогоднішній день займає крісло міського голови. За час його управління в місті відбулися не аби які зміни на краще. Маленьке містечко в південно-західній частині Херсонської області перетворилося на справжнє курортне місто з великими природно-рекреаційними та лікувально-оздоровчими ресурсами. Те, що Анатолія Негру неодноразово переобирали на посаду мера міста ще раз доводить його дієвість, чесність та ефективність, як чиновника, про яких в Україні склалося зовсім не однозначна думка.

 Федір Барулін, голова правління Херсонської обласної громадської організації «Регіональна рада підприємців» (ХОГО «РРП») та провідний експерт ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» (ТОВ «РЕСКО) разом із своєю командою вже давно зайняли передові позиції на ринку енергоефективності. Реалізовані проекти цих організацій стали хорошим прикладом впровадження енергоефективних заходів для усієї України.

 Перший спільний проект мерії Голої Пристані та ТОВ «РЕСКО» був розроблений ще у 2011 році. За кошти екологічних («зелених») інвестицій  у дитячому садку №1 «Олімпієць» м. Гола Пристань був утеплений фасад, утеплено і гідроізольовано дах, вікна та двері замінені на енергозберігаючі на загальну суму 1 873,453 тис. грн.

У 2012 році, в доповнення до попередніх успіхів, проект ХОГО «РРП» «Впровадження енергозберігаючих технологій в дитячих садках міста Гола Пристань» переміг у конкурсі Європейського Союзу для малих міст. Загальна сума інвестицій склала 235 464 євро, місто відіграло в цьому проекті свою безпосередню участь надавши співфінансування у розмірі 25%, що більше ніж було заплановано проектом.

 В результаті синергії цих двох проектів було досягнуто наступних результатів:

- економія коштів муніципального бюджету на виплати за енергетичні ресурси в дитячих садках за рахунок реалізації заходів з підвищення енергоефективності – 30%;

- впровадження системи енергомоніторингу у всіх бюджетних закладах міста;

- приведення до норми рівня комфорту в будівлях (температура та вміст вуглекислого газу в приміщеннях підвищено температуру на 20С та зменшено вміст CO2 на 300 ppm);

- скорочення енергоспоживання більш чим на 830 000 кВт. годин в рік;

- скорочення викидів парникових газів біля 180 тонн CO2-еквівалентів на рік;

- значно покращилась енергоефективна поведінка персоналу бюджетних закладів.

 Наразі дитячі садочки є демонстраційною площадкою енергоефективності та обладнання, яке використовує відновлювальні джерела енергії (геліосистеми для гарячого водопостачання, вентиляція з рекуперацією повітря) для впровадження подібних заходів в інших містах.

 19 лютого 2014 року Анатолій Негра зробив ще один вагомий крок для розвитку Голої Пристані – була підписана форма приєднання до потужної європейської ініціативи  «Угода Мерів». Усього за пів року ТОВ «РЕСКО» за підтримки фахівців Асоціації «Енергоефективні міста України» і офісу «Угода Мерів – Схід», розробила План Дій Сталого Енергетичного Розвитку (ПДСЕР) для міста.

 26 грудня 2014 року стало ще на одну радісну подію більше для Голої Пристані – був підписаний контракт з бюджетом 881 863 євро для проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району в місті Гола Пристань». Даний проект був розроблений  ХОГО «РРП» спільно з Голопристанською міською радою і отримав перемогу у конкурсі Європейського Союзу для учасників «Угоди Мерів».

 Проект буде розгортатися у тепловому районі міста, до якого відносяться школа №1, дитячий садок №1 та спільна газова котельня. Він буде зосереджений на створенні стійкої моделі енергоефективності для підвищення якості та ефективності енергопостачання в місті та інших районах Херсонської області.

 Крім впровадження енергоефективних заходів в будівлях, проектна група та адміністрація міста замінить природний газ на місцеве біопаливо. Результати цього «пілотного» проекту будуть використовуватися для подальшої модернізації всієї системи централізованого теплопостачання у місті.

 Очікується, що після встановлення котла на біопаливі та проведення енергоефективних заходів, економія енергії складе приблизно 40-50%.

Заходи, що забезпечують загальний ефект економії:

- Впровадження системи енергомоніторингу та енергоменеджменту – 5%

- Утеплення фасаду школи – 15%;

- Утеплення перекриття горища -15%;

- Заміна старих вікон на сучасні с більшим опором теплопередачі -10%;

- Встановлення автоматичної системи контролю для регулювання постачання теплової енергії до будівель – 10%;

 Річне споживання енергії дитячого садочку №1 на сьогоднішній день складає 500 000 кВт-годин. Після проведення енергоефективних заходів споживання енергії складе близько 300 кВт-годин.

 Річне споживання енергії школи №1 складає 700 000 кВт-годин. Після проведення енергоефективних заходів споживання енергії складе приблизно 400 кВт-годин. Крім того, будівництво котельні на біопаливі призведе до зниження викидів CO2 на 98%, використовуючи пелети та деревну тріску.

 Що також дуже важливо, за період роботи проекту передбачається підвищення професіоналізму, організаційного та інституційного потенціалу міської влади в організації та впровадженні заходів у сфері енергоефективності.

 Очікується, що до 2020 року вся система централізованого опалення буде модернізована згідно економічно доцільної моделі, та будуть впроваджені ще 4 теплових райони, що зменшить викиди СО2. В свою чергу, це приведе до значної економії фінансових ресурсів за рахунок економії енергії та до виконання зобов’язань взятих на себе містом згідно «Угоди Мерів».

 Цей тандем принесе ще багато чудових результатів, які послужать вдалим прикладом для інших міст України для досягнення максимально ефективного використання енергоресурсів та збереження клімату.

  

Ірина Яремко,

Прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців» 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.