Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

  

Розпочато співпрацю з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО)

 

Голопристанською міською радою майже 10 років поспіль проводиться робота щодо реалізації проектів у сфері енергозбереження. Для цього залучаються кошти громади, державного фонду регіонального розвитку, а також грантові кошти міжнародних організацій.

Для реалізації проєкту «Заходи енергоефективності в Голопристанській міській громаді», який включає проєкти «Капітальний ремонт КЗ «Голопристанська дитяча школа мистецтв» Голопристанської міської ради Херсонської області, за адресою: м. Гола Пристань, вул. Горького, 18» та «Капітальний ремонт Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів філологічного та природничо-математичних циклів Голопристанської міської ради Херсонської області, за адресою: м. Гола Пристань, вул. 1 Травня, 21» 30 грудня 2020 року підписаний договір з Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО) на отримання гранту в розмірі 580 тис.євро.

27 січня 2021 року проведено стартову зустріч, на якій поставлені основні завдання та подальші кроки реалізації вищевказаного проєкту.

 Впровадження проєкту призведе до зменшення споживання теплової енергії і, відповідно, до зменшення шкідливих викидів в атмосферу. При проведенні капітального ремонту двох навчальних закладів нормалізується мікроклімат приміщень, що сприятиме зменшенню захворюваності учнів та в цілому покращенню процесу навчання. Поширення позитивних результатів проекту дасть змогу керівництву міста впроваджувати енергоефективні проєкти для решти бюджетних закладів Голопристанської міської територіальної громади, а іншим населеним пунктам - використати досвід для вирішення аналогічних проблемних питань.

 


 

31 травня 2006 року відповідно до рішення сесії міської ради між Програмою розвитку ООН в особі м-ра Френсіса О'Донелла, Координатора Програми ООН, Постійного представника ПРООН в Україні, та Голопристанською міською радою в особі міського голови А.П.Негри відбулося підписання Угоди про Партнерство.
Цілі Угоди:
• Надання підтримки жителям районів, бізнесовим спілкам, недержавним організаціям, культурним закладам та міським радам у мобілізації зусиль для розв’язання соціально-економічних та екологічних проблем на території громади та міської ради.
• Підвищення ефективності місцевих органів влади, створення ефективних децентралізованих інституційних систем, які дозволять жителям районів, бізнесовим спілкам, недержавним організаціям, навчальним та культурним закладам та міській раді залучатися до участі у прозорому процесі планування та вирішення соціальних, економічних та екологічних проблем у місцевій громаді та на території міської ради, впроваджуючи принципи сталого розвитку.
• Зміцнення інституційного потенціалу партнерів, залучених до процесу сталого розвитку та мобілізації фінансових ресурсів для реалізації програм та проектів, спрямованих на встановлення державно-приватних партнерств.
ПРООН/МПВСР була започаткована у 2004 році з метою сприяння розвитку місцевого самоврядування у містах України задля покращення рівня якості життя мешканців міст за рахунок впровадження механізмів самодопомоги. Програма співпрацює з громадянами, освітніми установами, місцевими неурядовими організаціями, малими підприємствами, місцевими органами самоврядування та іншими партерами громадського та приватного секторів на місцевому рівні щодо впровадження відповідних механізмів для сталого розвитку.
Результатом трирічного партнерства є плідна співпраця ПРООН, міської ради та громади. За участі у проекті МПВСР у м. Голій Пристані створено Голопристанську міську громадську організацію «Мережа дошкільних навчальних закладів м. Голої Пристані «Натхнення», до складу якої ввійшли три дитячі садочки міста., шість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Проведено тренінги для учнівських волонтерів з питань цілей розвитку тисячоліття, сталого розвитку, гендерних питань, профілактики ВІЛ/СНІДу , заключним етапом яких було проведення міської акції «СНІДу – Ні!» в рамках проекту ПРООН з підвищення поінформованості громадськості.
За участі у ПРООН/МПВСР було реалізовано ряд проектів, що ініціювалися громадами. Мережею дошкільних навчальних закладів м. Голої Пристані «Натхнення» впроваджено проекти:
• «Реконструкція шатрової покрівлі будівлі дошкільного навчального закладу
м. Голої Пристані №1 «Олімпієць», (грудень, 2006 р.)
• «Реконструкція будівлі дошкільного навчального закладу м. Голої Пристані №3 «Берегиня»щодо заміни віконних блоків, (жовтень, 2007 р.)
• «Реконструкція будівлі дошкільного навчального закладу м. Голої Пристані № 2 «Посмішка» щодо благоустрою території, (листопад, 2008 р.)
ОСББ «Голяни»:
• «Реконструкція внутрішньобудинкових мереж теплопостачання, водопостачання та водовідведення», ( вересень, 2007 р.)
ОСББ «Галина – надія»:
• «Реконструкція внутрішньо будинкової мережі водопостачання», ( вересень, 2007 р.)
ОСББ «Голопристанський Пенсіонер» :
• «Реконструкція шатрової покрівлі будівлі», ( грудень, 2008р.)
ОСББ «Озерянка»:
• «Реконструкція шатрової покрівлі будівлі», ( листопад, 2008р.)
У листопаді 2007 року м. Голу Пристань відвідала делегація з АР Криму з ознайомчим візитом. Поспілкувавшись з міським головою А.П. Негрою, який є муніципальним директором Програми, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів Кондратюком В.В. та Шаманською Н.М., яка є муніципальним координатором проекту, ознайомившись з організацією роботи муніципального відділу, зустрілися з громадами міста, які є безпосередніми учасниками Програми розвитку.
На сьогодні місто продовжує співпрацювати з ПРООН, спрямовуючи свою діяльність на подальшу мобілізацію ще незадіяного населення міста, які мають бажання змінити своє життя краще.

Завдяки реалізації  проекту «Тристороннє партнерство», фінансованого в рамках програми Європейської Комісії - TACIS  IBPP - Програми розбудови партнерських інституцій, впровадженням якого опікувався навчальний центр фундації «Україна-США» представниками органів місцевого самоврядування, підприємницьких структур, громадських організацій  було створено "Стратегічний план розвитку міста Гола Пристань на період з 2005 до 2015 р.р.", робота у рамках проекту USAID «Реформа місцевих бюджетів в Україні» дала можливість значно підвищити бюджет міста на 2007 рік та щорічно збільшувати його виконання.

Розвитку туристичного потенціалу, культури і спорту, освітянської галузі і місцевого самоврядування сприяє співробітництво територіальної громади м. Голої Пристані з територіальними громадами міст Лєчна, Люблінського воєводства (Польща), відповідно до укладеної Угоди від 6 липня 2003 року,  м. Чіснадіє, повіт Сібіу (Румунія), відповідно до укладеної Угоди від 14 грудня 2007 року, міста Слав'янськ-на-Кубані (Російська Федерація),відповідно до укладеної Угоди від 10 серпня 2008 року,  на черзі підписання угоди про співпрацю з м. Мозир (Білорусія), м.Рибниця (Придністров’я), одним із міст Молдови, Болгарії, Німеччини, США. Успішно проходять неодноразові щорічні взаємообміни делегаціями предстваників загальноосвітніх навчальних закладів міста,  місцевого самоврядування, юридичних, фізичних осіб для ознайомлення  з національною культурою і традиціями, освітою, досвідом органів місцевого самоврядуванням,  участі у культурно-мистецьких, спортивних, туристичних заходах адміністративно-територіальних одиниць України, Польщі, Румунії, Молдови.  Відповідно до рішення №227 від 14 грудня 2007 року ради міста Чіснадіє (повіт Сібіу, Румунія) міський голова А.П. Негра нагороджений дипломом "Почесний житель міста Чіснадіє" - за значний внесок у розвиток співпраці між містом Чіснадіє та містом Гола Пристань.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.