Громадянське суспільство     

25 травня 2018 року,  п’ятниця

Шановні школярі, учителі, батьки, випускники! 

Від імені міської ради та її виконавчого комітету 

щиро вітаю всіх вас зі святом  останнього дзвоника!

Країна Знань перегорнула іще одну свою сторінку. Останній дзвоник сповіщає про веселі літні канікули для школярів, відпочинок для вчителів. Усім бажаю гарно відпочити, набратися яскравих незабутніх вражень та сил перед початком нового етапу навчання.

Насамперед, вітаю наших випускників – ви йдете у доросле життя, де на вас чекають нові вершини та нові досягнення. Мої поздоровлення та вдячність також батькам, педагогам, наставникам, вихователям. Разом зі своїми дітьми ви пройшли цей довгий і непростий шлях: раділи їхнім успіхам, підтримували та допомагали у важку хвилину.

Бажаю усім міцного здоров'я, щасливої долі, творчих успіхів і відкриттів, вагомих здобутків у всіх задумах та починаннях.

Нехай цей дзвоник пролунає у кожному серці радісним настроєм та вірою у завтрашній день!  

З повагою, Голопристанський міський голова Олександр БАБИЧ.  

 


25 травня 2018 року,  п’ятниця

Інформація за результатами проведення конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності

Виконавчий комітет Голопристанської міської ради повідомляє, що переможцем конкурсу з відбору суб’єктів оціночної діяльності, який буде залучений для проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки несільськогосподарського загальною площею 3100 кв.м, розташованою за адресою: м. Гола Пристань, вул.  1 Травня, 81-а на якій розташований об’єкт нерухомого майна – будівля двоповерхового торгового комплексу, що є власністю покупця земельної ділянки, нормативна грошова оцінка земельної ділянки – 2037506,00 грн., визнано товариство з обмеженою відповідальністю «Експерт ІН».

Мета експертної грошової оцінки - визначення вартості земельної ділянки для продажу у власність, строк виконання робіт –– 46 експертогодин, сума затрат  - 6578,00  грн.

Замовник експертної грошової оцінки – Виконавчий комітет Голопристанської міської ради Херсонської області.

Рішення прийнято на засіданні конкурсної комісії  з відбору суб’єктів оціночної діяльності 18.05.2018.

 


25 травня 2018 року,  п’ятниця

До уваги мешканців Голої Пристані! 

Пільгове перевезення на міських маршрутах по-новому 

 

Відповідно до рішення виконавчого комітету Голопристанської міської ради від 26.03.2018 № 37 про затвердження Положення про картку «Картка жителя міста Гола Пристань» запроваджується картка з метою забезпечення безкоштовного перевезення пільгової категорії громадян міста Гола Пристань та  с.Білогрудове пасажирським автомобільним транспортом загального користування на міських маршрутах.

Картка «Картка жителя міста Гола Пристань» - це іменна картка (60мм*100мм), яка є носієм персональних даних утримувача карти та надає право на безкоштовний проїзд міським транспортом загального користування. 

 

 Порядок видачі картки «Картка жителя міста Гола Пристань»

Для отримання Картки «Картка жителя міста Гола Пристань» громадяни, зареєстровані в м. Гола Пристань та с. Білогрудове, звертаються до управління соціального захисту населення, сім'ї та праці виконавчого комітету Голопристанської міської ради (далі - Управління) із заявою встановленого   зразка (бланки заяв знаходяться в Управлінні).

         Заявник разом із заявою подає наступні документи:

1. Копію паспорта громадянина України.

2. Копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідальний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті).

3. Копію посвідчення, що дає право на пільгу (пенсійне посвідчення, посвідчення про інвалідність та інше посвідчення, що дає право на пільги).

4.     Фотокартку розміром 3 x 4.

Громадяни, які з об'єктивних причин не можуть самостійно звернутися до Управлвння, подають документи та заяву через свого уповноваженого представника. Уповноважений представник пред’являє документ, що підтверджує його повноваження як представника.

Підставою для відмови у видачі Картки є надання неповного пакету Документів.

Видача Карток здійснюється безкоштовно в управлінні соціального захисту населення, сім'ї та праці виконавчого комітету Голопристанської міської  ради починаючи з 01 червня 2018 року під час подачі заяви та відповідного пакету документів за адресою м. Гола Пристань, вул. Покришева, 41, кабінет № 11, інформація за телефоном 2 10 76.

 Управління соціального захисту населення, сімї та праці виконавчого комітету Голопристанської міської ради

 


24 травня 2018 року,  четвер

Проектна діяльність учнівської молоді

Ми не зводимо хмарочоси і не претендуємо на розміри мегаполісу, не забуваючи про минуле, дбаючи про майбутнє, ми будуємо наше неповторне провінційне містечко, характерною рисою якого завжди була здатність за будь-яких обставин залишитися самим собою. Саме це дає нам сили і впевненості в тому, що майбутня Гола Пристань  – це туристичне курортне місто європейського типу, відоме у світі своєю неординарністю, культурою, освітою, традиціями, природними багатствами, працьовитими, доброзичливими людьми.

Із лютого по травень 2018 року учнівська молодь закладів загальної середньої освіти міста працювала над розробкою проектів «Моє рідне місто» у рамках міського конкурсу проектів «Моє рідне місто».   

Міський конкурс проектів «Моє рідне місто» проводився з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста, активізації безпосередньої участі учнівської молоді у трансформації творчого простору Голої Пристані.

Конкурс проектів «Моє рідне місто» проводився за двома номінаціями: «Мурал-арт – перетвори сірий паркан на креативний простір» та «Місто Гола Пристань – місто моєї мрії».

Учнівська молодь Голопристанського навчального-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеню з поглибленим вивченням предметів художнього профілю», Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів філологічного та природничо-математичного циклів, Голопристанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 та Голопристанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 поділилися своїми ідеями щодо благоустрою рідного міста.

На заході були присутні перший заступник міського голови В.М.Гей, начальник відділу освіти, молоді та спорту Р.А.Тимченко, завідувач методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Т.Ф.Шевцова, які оцінювали творчі проекти учнів.

Бетонний паркан, яким огороджено озеро Соляне, являє собою непривабливу споруду. Організаторами конкурсу було запропоновано учнівській молоді розробити проекти в номінації «Мурал-арт – перетвори сірий паркан на креативний простір», направлені на те, щоб надати похмурому, сірому парканові нове яскраве «життя». Проект включав декілька різнопланових та різнохарактерних ескізів, котрі, на думку дітей,  можна використати для надання яскравості рідному місту.

Представники  учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста продемонстрували своє творче бачення щодо надання бетонному паркану, яким огороджене озеро Соляне, привабливого та естетичного вигляду.

Робота над проектами в номінації «Місто Гола Пристань – місто твоєї мрії» передбачала розробку моделей благоустрою міста. Автори проектів представляли своє бачення новітніх перспектив розвитку рідного міста, цікаві, креативні рішення та ідеї щодо благоустрою, привабливості та облаштування території Голої Пристані.

Творчі групи учнів представляли проекти  по розробці моделі благоустрою міста, а саме – ліквідація муру навколо озера Соляне та облаштування території набережної «Не ховайте перлину» (гімназія); щодо створення дитячо-юнацького комплексу «Гостинний майданчик» для розвитку та зміцнення здоров’я дітей (спеціалізована школа) та дитячого спортивно-ігрового комплексу, який буде обладнаний за останніми новітніми технологіями (ЗОШ № 1); встановлення велопарковок біля міської ради, банків, ринку, «АТБ», спортивної школи, лікарні, поліклініки, магазинів, місць масового відпочинку (ЗОШ № 4). Основну мету досягнуто – учнівська молодь Голої Пристані відчуває свою значущість, зайнята спільною реальною корисною справою.

За підсумками  протоколів журі переможцями та призерами міського конкурсу проектів «Моє рідне місто» стали:

у  номінації «Мурал-арт – перетвори сірий паркан на креативний простір»:

І місце - творча група учнів 7-А класу гімназії (керівник проекту – учитель образотворчого мистецтва С.В.Запорожець);

ІІ – учні спеціалізованої школи (керівник проекту – педагог-організатор Н.М.Федорченко);

ІІІ – учні 8-Б класу ЗОШ №1 (керівник проекту – педагог-організатор Т.П.Зацерковська);

у номінації «Місто Гола Пристань – місто моєї мрії»:

І місце -  представники учнівського самоврядування гімназії (керівник проекту – заступник директора з виховної роботи Ю.С.Петришак);

ІІ – творча група учнів ЗОШ № 1 (керівник проекту – педагог-організатор Т.П.Зацерковська);

ІІІ – учні спеціалізованої школи (керівники проекту – заступник директора з виховної роботи С.Ю.Коваленко, педагог-організатор Н.М.Федорченко).

Міський конкурс проектів допоміг побачити учням своє місто з культурної та естетичної точки зору, зрозуміти своє місце і свій вплив на життя міста, життя його мешканців.

Після захисту проектів «Моє рідне місто» відбувся перегляд соціальних проектів у номінаціях «Молодь зберігає пам'ять» та «Молодь вміє мріяти та діяти».

Дослідницька група вихованців шкільного гуртка «Юні екскурсоводи», творча група вихованців шкільного гуртка «Юні музеєзнавці», ініціативна група учнів - членів президентської ради школи ЗОШ № 1 створили проект «Микола Гомон. Повернення із забуття» (керівники проекту - учитель української мови і літератури, керівник шкільного музею «Літературне краєзнавство», керівник гуртка «Юні екскурсоводи» А.І.Татьяненко; учитель історії, керівник шкільного гуртка «Юні музеєзнавці» О.Г.Дорошенко), з метою визнання і вшанування на батьківщині письменника-земляка Миколи Володимировича Гомона. Зазначений проект обстоює значущість усвідомлення приналежності до свого народу, почуття патріотизму як рис повноправного громадянина в умовах зростаючого попиту суспільства на мислячу, діяльну, творчу, національно свідому особистість.

Творча група учнів спеціалізованої школи розробили проект «Коли прощаємся з дитинством»   (керівник проекту – учитель української мови та літератури О.М.Чабанова), з метою допомогти підліткам, які не визначилися з професією обрати майбутній фах. Протягом реалізації проекту творча група проводила анкетування, втілила у життя експеримент «Лови емоцію», відвідала Голопристанський міськрайонний центр зайнятості, шукала вектори заробітку для підлітків. Зазначений проект допоможе  учням обрати майбутню професію, не боятися соціуму, бути впевненими у собі, визначити для себе напрямок підробітку на канікулах.

Учнівська молодь ЗОШ №4 створили проект «Батьки і діти на шляху до спільної мети» (керівник проекту – заступник директора з виховної роботи Л.Л.Таращенко), з метою залучення громади до об’єднання по створенню молодіжних соціальних проектів. Розроблений проект надає можливість підліткам уникнути будь – яких ризиків і невизначеності в майбутньому. 

Найбільш обґрунтованими та цікавими були проекти учнів ЗОШ №1 (номінація - «Молодь зберігає пам'ять») та спеціалізованої школи (номінація - «Молодь вміє мріяти та діяти»), які будуть надані на обласний конкурс соціальних проектів.

Такі проекти формують в учнівської молоді активну життєву позицію, а ми, педагоги, у свою чергу всіляко сприяємо та підтримуємо творчі ініціативи.

 Олена ГОРДЄЄВА, директор КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої т юнацької творчості».

 

 


22 травня 2018 року,  вівторок

 

 


22 травня 2018 року,  вівторок

Національна служба посередництва і примирення

НСПП є постійно діючим державним органом, створеним Указом Президента України, що здійснює свою діяльність відповідно до Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», Положення про Національну службу посередництва і примирення, затвердженого Указом Президента України від 17 листопада 1998 року.

Відповідно до ст. 15 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)» основним завданням НСПП є поліпшення соціально-трудових відносин та запобігання виникненню колективних трудових спорів (конфліктів).

Відділення НСПП в Херсонській області з метою надання допомоги у вирішенні питань здійснює цілеспрямовану роботу щодо сприяння поліпшенню соціально-трудових відносин, запобіганнях виникненню та своєчасному вирішенню колективних трудових спорів (конфліктів), здійснення посередництва й примирення при вирішенні колективних трудових спорів (конфліктів), забезпечення погашення заборгованості із виплати заробітної плати найманим працівникам на підприємствах, в установах та організаціях області, виконання на Херсонщині Законів України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)», «Про соціальний діалог в Україні», нормативно-правових актів НСПП та розпоряджень голови НСПП.

Відділення Національної служби посередництва і примирення в Херсонській області знаходиться за адресою:

73003, Херсонська область, м. Херсон

вулиця П. Орлика, 15, каб. 525, 

E-mail: khersonnspp@ukr.net

Сайт: http://khersonnspp.in.ua 

 

 


21 травня 2018 року,  понеділок

Туризм – майбутнє Херсонщини

18-20 травня у кінному клубі «Grand Prix», що в Олешківському районі, відбувся V Таврійський туристичний конгрес, метою якого стали промоція та розвиток туристично-рекреаційного потенціалу Таврійського краю, обмін досвідом впровадження інноваційних проектів в туристичній сфері, стимулювання розвитку внутрішнього і в’їзного туризму, налагодження партнерських відносин, сприяння розвитку інфраструктури і представлення туристичних можливостей Херсонщини.

На захід для обговорення актуальних питань міжрегіонального співробітництва щодо розвитку туристичної галузі завітали представники органів державної влади, місцевого самоврядування, об’єднаних територіальних громад, туристичного бізнесу (туристичні оператори, готельєри, ресторатори), активні громадські діячі та організації.

Серед почесних гостей заходу – і Голопристанський міський голова Олександр Бабич, який на урочистому відкритті Конгресу представив гостям наше місто із презентацією  «Гола Пристань – туристична та фестивальна столиця Херсонщини». Разом із міським головою на заході були присутні представники відділу культури, туризму та ЗМІ ВК, міського Палацу культури "Сузір’я", а також майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, які гідно представляли Голу Пристань і запрошували всіх на відпочинок до нашого міста.

Із відкриттям вітав присутніх на Конгресі заступник голови ОДА, господар кінного клубу «Grand Prix» Євген Рищук, який зазначив:

"Туризм – це майбутнє Херсонщини, тому, розуміючи це, ми готові зробити необхідні кроки для розвитку цього економічного направлення, беручи приклад з європейських країн світу".

У ході Конгресу працювали тренінгові майданчики за напрямками:

- туристичні дестинації, як імідж регіону, мотиватор залучення туристів, суб’єкт регіонального розвитку;

- винний та гастрономічний туризм – практика подовження курортно-туристичного сезону;

- «Інноваційні моделі зростання привабливості рекреаційних територій Херсонщини»;

- «Міжнародні стандарти представлення туристичних атракцій гідами-екскурсоводами».

Учасники заходу мали змогу поспілкуватися та проконсультуватися з експертами в туристичній галузі, а родзинкою заходу став презентаційний тур по привабливих туристичних об’єктах Голопристанщини, Олешківщини та м.Херсона.

  Фото Натальї ЯРОВОЇ.

Фотозвіт 

 


21 травня 2018 року,  понеділок

Сорочку мати вишила мені...

Травень цього року видався багатим на події:  українці відзначали відразу два дуже духовно близьких свята – День матері та День сім’ї. А поруч з ними крокувало, ніби прикрашаючи і доповнюючи, ще більше нерозривно пов’язане з ними свято – День української  вишиванки.

Саме в ці дні, коли буденність розквітала барвами, у Голій Пристані відбувся святковий калейдоскоп під назвою «Сорочку мати вишила мені…». Барвисті вишиванки, уквітчані віночки та вшанування таких родинних цінностей, як любов до українських звичаїв, повага до сім’ї та матері – святкового дня 17 травня мешканці нашого міста ще раз доказали, що вони – справжні українці.

        

Із кожним роком все більше містян виходить цього дня у яскравій вишиванці, що створює справжній національний колорит. Вже важко уявити патріота України без цього національного вбрання. Із гордістю демонстрували красу українського оберегу й голопристанці, які святковою ходою під виконання Державного Гімну України пройшлися центральною вулицею міста. Школярі, вчителі, працівники підприємств, організацій, установ, мешканці міста і навіть маленькі вихованці дитячих садочків – кожен був одягнений у барвисту вишиванку, різноманіття яких просто вражало.

Долучилася до свята і Голопристанська міська бібліотека, організувавши для мешканців і гостей міста тематичну книжкову виставку «Вишивана моя Україна», експозицію українського народного одягу та різноманітних обрядових рушників із міні-музею книгозбірні «Світлиця». Перехожі з захопленням переглядали літературу та старовинні вишиті речі.

Після параду вишиванок на всіх чекав святковий концерт у міському Палаці культури «Сузір’я». Тут гостей зустрічали ведучі Поліна Новікова та Вячеслав Подковзун, які розповідали присутнім про походження свят, вітали всіх і бажали міцного здоров’я, турботи і уваги близьких, багато світлих і сонячних днів, бадьорості духу та душевного спокою. Приєднувався до побажань голопристанцям міський голова Олександр Бабич, який, крім привітань із Днем матері, Днем сім’ї та Днем вишиванки, поздоровив голопристанців ще з одним святом – 5-ю річницею з моменту, як Гола Пристань отримала статус міста обласного значення.

А далі на сцені Палацу культури виходили наші талановиті артисти, які подарували присутнім у залі прекрасний святковий настрій. Чудові пісні про вишиванку, родину, матір та рідну неньку-Україну виконували Анатолій Клімов, Діана Верлата і Поліна Новікова, Тетяна Крива, Юлія Решетило, Нона Ішханян, Аріна Романенко, Єлізавета Козирська, Сергій Хоменко та Світлана Лінник. Соло на акордеоні звучало у виконанні Володимира Мякоти, неперевершену хореографічну композицію подарували присутнім Тетяна Краснощок та Максим Манзик, а у виконанні отця Володимира, Сергія Хоменка, Олександра Меншикова, Андрія Вихора, Ірини Чупик і Тетяни Ліщук пролунали зворушливі пісні про найдорожчу в світі людину – маму.

Свято об’єднало голопристанців в одну велику родину і ще раз довело, що вишиванки –  особливі, рідні і модні, а сімейні цінності – найголовніші у житті.

Наталья ЯРОВА. Фото автора. 

Фотозвіт

 


21 травня 2018 року,  понеділок

      

 

 

Використання інформаційних та фотоматеріалів сайту тільки з дозволу адміністрації
 
 

 

Шановні голопристанці!

15.02.2018
  18 квітня 2018 року Товариству Червоного Хреста України виповнюється 100 років! До 1922 року у місті Херсоні діяло благодійне Товариство, на базі якого була створена міська організація Червоного Хреста. Вже у 1923 році на кошти Товариства в Херсоні відкрито протитуберкульозний диспансер, ...


Кобзарська слава

08.02.2018
  Саме таку назву має фестиваль-конкурс учнівської творчості, присвячений Т.Г.Шевченку, який проходить у Голій Пристані, починаючи з 2001 року. Конкурс покликаний сприяти популяризації української пісні, виховати у молодого покоління патріотичні почуття, любов до прекрасного. Цього року XVІI ...


9 міфів про вакцинацію

08.02.2018
  Чимало українців досі вірять, що вакцина може ослабити імунну систему, що її не варто вводити дітям з хронічними захворюваннями, а також у те, що дітям краще отримати «природний імунітет», тобто перехворіти. Разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спростовуємо найпоширеніші ...


Афіша День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

08.02.2018
        


Афіша Кіборги

08.02.2018
 


ПРО НОВИЙ ПОРЯДОК МЕДРЕАБІЛІТАЦІЙНОГО ЛІКУВАННЯ ЗАСТРАХОВАНИХ ОСІБ

07.02.2018
  З метою вдосконалення механізму забезпечення права застрахованих осіб на лікування в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів відповідно до вимог Закону № 1105    та пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального ...


Субсидія через Інтернет: зручно та просто!

07.02.2018
      На жаль, під час оформлення житлово-комунальної субсидії, багатьом українцям досі доводиться стикатися з чергами. Втрата часу, зусиль та нервів не тільки не додає гарного настрою, але й засмучує людей, які і так перебувають у непростих обставинах, потребують додаткової уваги ...


ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ М. ГОЛА ПРИСТАНЬ ТА ГОЛОПРИСТАНСЬКОГО РАЙОНУ!!!

06.02.2018
  13 лютого 2018 року з 9.00 до 14.00 год. представники уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у  Херсонській області будуть здійснювати консультативний прийом в приміщенні Голопристанського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги ...


Повідомлення про прийняття працівника на роботу

06.02.2018
  Фахівці Головного управління Держпраці у Херсонській області ще раз звертають увагу, що частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю України встановлено, що працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням ...


До уваги усіх небайдужих людей!

05.02.2018