Громадянське суспільство  

16 січня 2018 року,  вівторок

Визначний етап становлення

(до 60-ї річниці віднесення селища міського типу Гола Пристань до категорії міст районного підпорядкування)

 У кожного міста, як і в людини, є свій індивідуальний характер, звичаї і традиції. Є і своя історія, знаменні дати в якій мають величезне значення для населеного пункту і його мешканців.

Для Голої Пристані таких дат є чимало. Найпершою із них є дата заснування – 1709 рік, коли у пошуках місця для нової Січі на території сучасного міста запорізькими козаками було засноване урочище. Це була повністю гола місцина, на якій не росло навіть очерету. Поступово вона почала виконувати функцію перевозу і стала вже Голим Перевозом, який поступово обростав куренями, землянками. З 1779 року відбулося перейменування селища, і причетний до цього сам Олександр Суворов – ним було складено карту, на якій Голий Перевіз позначався вже як "Гола Пристань".

Село розросталося й процвітало як портове. Вже в 1923 році воно було визначене центром району, який об’єднав Збур’ївську, Бехтерську, Покровську волості. Більшість будинків було електрифіковано і газифіковано. Функціонувала поліклініка і районна лікарня, працювало 4 початкові і середня школи. Центром культурно-масової роботи став районний Будинок культури. У 1927 році відкрився Чорноморський біосферний заповідник, який проводив велику наукову роботу по вивченню і збереженню природного комплексу низов’їв Дніпра і прилягаючих ділянок Чорноморського узбережжя.

У 1946 році Гола Пристань переведена до розряду селища міського типу, в якому на той час проживало більше 6600 чоловік. Продовжуються роботи по благоустрою, тому з метою створення ґрунтозахисних лісів на нижньодніпровських пісках в 1948 році засновано Лісгосп, який у 1951 році впровадив перші висадки сосни для затримання пісків.

На підставі листа Голопристанського райкому селище Гола Пристань рішенням Херсонської обласної ради депутатів трудящих від 16 січня 1958 року було віднесене до категорії міст районного підпорядкування. На той момент населення складало більше 10 000 чоловік. Введено до експлуатації приміщення трьох загальноосвітніх шкіл і музичної школи, трьох лікувальних корпусів центральної районної лікарні, ясла-садка.

У промисловості міста чільне місце займала харчосмакова фабрика, відкрита на базі консервного цеху. Починає роботу асфальтобетонний завод, завдяки якому почали змінюватись на краще дороги як у місті, так і в районі. Відкривається селекційна дослідна станція баштанництва. Починає свою роботу Голопристанський елеватор, який приймав і переробляв 36 тис. тон урожаю нашого району.

Місто продовжує будуватись, відкриваються підприємства, оновлюються приміщення. Зустріли відвідувачів Будинок торгівлі, Будинок побуту, нове приміщення зв’язку. У місті функціонують кафе, ресторан, магазини. Із кожним роком все більше користується популярністю санаторій "Гопри", в якому повертають здоров’я людям, що страждають радикулітом, невритом, поліартритом, гінекологічними захворюваннями.

Відкрита Алея Слави, яка починається з Вічного вогню і обеліска Слави, зведеного загиблим смертю хоробрих на фронтах Другої Світової війни і воїнам, павшим в боях за визволення міста. Далі по Алеї Слави відкритий стенд Героям Другої Світової війни, Героям Праці і почесним громадянам міста Гола Пристань.

У 2002 році вперше відкритий Всеукраїнський благодійний фестиваль "Купальські зорі". У 2003-у – започатковано фестиваль "Український кавун – солодке диво". На день міста у 2010 році відкрито Спортивний комплекс.

І ось нарешті 17 травня 2013 року 286 народних депутатів одноголосно прийняли Постанову про віднесення міста Гола Пристань Голопристанського району Херсонської області до категорій міст обласного значення. Ця перемога дає можливість зробити все, щоб Гола Пристань у новому статусі досягла більш високих результатів. І вони не забарилися – за підсумками першого півріччя 2017 року Гола Пристань займає перше місце за обсягом капітальних інвестицій у Херсонській області. Місто продовжує розвиватися. 7 серпня 2017 року відкрилася Голопристанська філія ТОВ "Швейна фабрика ВІД". У липні 2017 року відкрився перевантажувальний термінал "Нібулон", а 30 вересня пройшло офіційне відкриття підприємства з інноваційним підходом у сфері аграрного виробництв "5 element", що є національним виробником нанодобрива.

Про ці та інші визначні етапи становлення й розвитку нашого міста розповідали ведучі Юлія Решетило та Вячеслав Подковзун на тематичному заході з нагоди 60-ї річниці віднесення селища міського типу Гола Пристань до категорій міст районного підпорядкування, який проходив 16 січня цього року у картинній галереї міського Палацу культури "Сузір’я".

Вітав присутніх зі святом міський голова Олександр Бабич, який зазначив, що цей день – дійсно важлива історична дата і видатна подія.

– Нам є про що згадати, є чим пишатися. Я переконаний, що в подальшому нас чекають ще вагоміші досягнення. І дуже важливо, що люди – як мешканці, так і гості міста – довіряють місцевій владі, саме тому ми можемо разом, спільними зусиллями відроджувати нашу Голу Пристань і розвивати її, – наголосив очільник міста. – Приємно, що сьогодні в цьому залі присутні учні шкіл міста, є спадковість поколінь, адже, хто не знає свою історію, не зможе побудувати майбутнього.

Олександр Володимирович також зачитав звернення від Заслуженого працівника сільського господарства України, ветерана праці, колишнього депутата облради та голови Голопристанського райвиконкому Олександра Богуна, який привітав голопристанців зі знаменною датою.

Розповідями-спогадами про місто ділилися відомі голопристанці, ветерани та Почесні громадяни — ті, у кого з Голою Пристанню є своя історія.

Найяскравішим періодом стала Гола Пристань у житті Михайла Михайловича Кушнаренка, який у 1974 році переїхав до нашого міста і свого часу був головою райвиконкому. Розповідав Михайло Михайлович про роботу в ті часи і працьовиту команду, разом із якою відбудовували район і місто. Згадував і про те, як займалися благоустроєм набережної, відновленням тваринницьких комплексів. А наостанок висловив своє побажання – висадити квіти на клумбах для оформлення в’їзду та виїзду із Голої Пристані. На це відразу отримав відповідь міського голови – така робота обов’язково буде проведена.

– Завжди пам’ятайте, що місто Гола Пристань дало нам путівку в життя, – завершив свій виступ Михайло Михайлович.

Вітав присутніх Почесний громадянин міста Володимир Михайлович Середа, у спогадах якого часто спливають пам’ятні місця та події минулого Голопристанщини. Одна із таких важливих подій – газифікація Голої Пристані, яка відбувалася доволі важко і довго, але спільна робота, проведена у ті часи, дозволила вирішити це питання і провести газ в нашому місті, а в подальшому – у всьому районі. Розповідав Володимир Михайлович про роботу харчосмакової фабрики, а також заводу "Комунар", директором якого працював довгий час. Ділився і спогадами про численні делегації із країн зарубіжжя, які із захопленням відвідували Голу Пристань.

Приєднувався до слів привітання Почесний громадянин міста, директор Чорноморського біосферного заповідника Анатолій Петрович Юрченко, який також зазначив, що люди, які відбудовували Голу Пристань після просвоєння їй статусу міста, провели дійсно важку і самовіддану роботу, яка справді заслуговує на повагу. Згадував Анатолій Петрович про облагородження набережної, про будівництво корпусів районної лікарні, а також про подарунок жителям міста на 200-річчя Голої Пристані – побудований Будинок культури. Зазначав – всі справи робилися на ентузіазмі, за постійного сприяння голопристанців.

Вітала зі святом присутніх голова Голопристанської районної державної адміністрації Тетяна Василівна Гасаненко. Вона зазначила:

– Є таке українське прислів’я – "навіть полин без коріння не росте". Благодатна Голопристанська земля, вона народила справжніх героїв, які віддали своє життя для розквіту рідного міста і району. Переконана, що нині наше найважливіше завдання – довести молодому підростаючому поколінню, що це їхня Батьківщина і вони так само мають прикласти великі зусилля для процвітання краю.

Про духовне життя у Голій Пристані розповідав благочинний Голопристанського округу, протоієрей Володимир і бажав присутнім не тільки зберегти, а й примножити духовну культуру і надбання минулого.

Про заснування санаторію "Гопри", який наступного року відзначає 130-річчя, розповіла його директор Валентина Самойленко, яка зазначила, що розвиток санаторію і міста надзвичайно тісно пов’язані. Незважаючи на важкі часи, оздоровниця зуміла зберегти свої надбання і колектив. Але, як із сумом зазначила Валентина Іванівна, деякі інші промислові об’єкти в місті – харчосмакову фабрику, маслозавод – зберегти не зуміли. Тож побажала місту у майбутньому не втрачати надбання, а зберігати їх і примножувати.

Чудовий авторський вірш, які викликав бурхливі оплески присутніх, прочитала місцева поетеса, у минулому вчитель української мови і літератури Валентина Бузукіна.

Бажав Голій Пристані процвітання і обіцяв прославляти її в інших країнах близького та дальнього зарубіжжя директор ТОВ "5 element" Володимир Білий. Зазначив, що таку роботу вже старанно проводить, тож про наше місто знають уже в Канаді, Іспанії, Португалії, Китаї, Туреччині та інших країнах світу. Володимир Миколайович подякував керівництву міста за підтримку діяльності компанії і наголосив, що у свою чергу "5 element" сплачує податки до бюджету міста, а також взяв під шефство ДНЗ №3 "Берегиня" і допомагає матеріально юним голопристанським спортсменам. Поділився і планами на майбутнє – відновити церкву в Кардашинці.

Цього дня у картинній галереї Палацу культури лунали чудові пісні про Голу Пристань, які виконували талановиті Євген Чумаченко та Сергій Хоменко.

Молодій команді, яка працює нині на благо Голої Пристані, від присутніх лунали слова побажання успіхів у важливій справі, а голопристанцям – ніколи не забувати слова гімну рідного краю. Саме його наприкінці зустрічі виконали всі присутні: "Де б я не був, незалежно від відстані, всюди я з гордістю, друзі, скажу – "Я із Херсонщини, з Голої Пристані, в серці свій край бережу!"".

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт

 


16 січня 2018 року,  вівторок

 


16 січня 2018 року,  вівторок

Інформує прокуратура

24 січня з 11 години у приміщенні Новозбур’ївської сільської ради (Херсонська область, Голопристанський район, с. Нова Збур’ївка, вул. Центральна (Леніна), буд. 155) буде здійснювати прийом громадян заступник керівника Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області Шишенко Дмитро Олексійович.

Звертаємо увагу, що особистий прийом здійснюватиметься лише за попереднім записом:

- у телефонному режимі - (05539) 2-62-53, (05539) 4-73-73 – Новозбур’ївська сільрада;

- особисто:

а.) запис в кабінеті № 11 «Приймальня» Новокаховської місцевої прокуратури (м. Гола Пристань, вул. Кірова, 8);

б.) запис в адміністративній будівлі Новозбур’ївської сільської ради.

Обов’язково при собі мати документи, що засвідчують особу, та звернення (скаргу, заяву) у письмовому вигляді.

 

 


16 січня 2018 року,  вівторок

Шановні голопристанці!  

16 січня 1958 року Херсонська обласна рада депутатів трудящих прийняла історичне рішення "Про віднесення селища міського типу Гола Пристань до категорії міст районного підпорядкування". Тож саме цього дня ми святкуємо знаменну дату – 60-у річницю із того моменту, як селище стало районним центром.

У 2018-му ми також відзначаємо ще одну знаменну дату – 95-у річницю із моменту, як село стало районним центром. За ці роки Гола Пристань пройшла вагомий шлях становлення, проте і сьогодні продовжується невпинний рух вперед, до кращого життя. Важливим етапом розвитку стало присвоєння Голій Пристані статусу міста обласного значення, п’яту річницю якого ми також відзначаємо цього року – 17 травня. 

Нині місто інтенсивно благоустроюється, розвивається інфраструктура, відкриваються нові об’єкти, влада спільно з громадою працює задля процвітання краю. Ми йдемо в ногу з часом, розширюємо свої можливості, працюємо злагоджено і ефективно задля розквіту нашої рідної Голої Пристані.

Тож від імені депутатського корпусу, виконавчого комітету міської ради та від себе особисто щиро вітаю вас, шановні голопристанці, зі святом! Бажаю вам здоров’я, мирного неба і благополучч вашим родинам. Нехай славиться і процвітає наша рідна Гола Пристань!

Із найкращими побажаннями,

Голопристанський міський голова Олександр БАБИЧ 

 


16 січня 2018 року,  вівторок 

Шановні містяни!

Виконавчий комітет міської ради інформує, що 16.01.2018 в залі засідань міськвиконкому відбулись громадські слухання з приводу обговорення проекту рішення виконавчого комітету Голопристанської міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з  утримання будинків і споруд та прибудинкової території».

За результатами громадських слухань запропоновано винести проект рішення виконавчого комітету міської ради «Про встановлення тарифів на послуги з  утримання будинків і споруд та прибудинкової території» на розгляд виконавчого комітету міської ради.

 


Шановні містяни!

 Виконавчий комітет міської ради інформує, що 09.01.2018 в залі засідань міськвиконкому відбулись громадські слухання з приводу обговорення проекту містобудівної документації  «План зонування території міста Гола Пристань». 

За результатами громадських слухань запропоновано проект містобудівної документації винести на розгляд міської ради. 

 


12 січня 2018 року,  п’ятниця 

 Звіт перед виборцями за 2017 рік депутата Голопристанської міської ради 7-го скликання

Зеленіна Юрія Володимировича

 Я, Зеленін Юрій Володимирович, вперше став депутатом Голопристанської міської ради у 2015 році. Після прийняття присяги я очолив комісію міської ради з питань побутового, торгівельного обслуговування та розвитку підприємницької діяльності.

Я постійно звертав увагу керівництва міста,  депутатів на проблеми, з якими виборці зверталися до мене.

Як депутат, я вивчав громадську думку щодо того чи іншого питання життя усього міста, брав активну участь у масових заходах, проводив роботу зі зверненнями громадян.

За звітний період я направив 7 депутатських звернень, які в тій чи іншій мірі стосуються не тільки моїх виборців, а й багатьох жителів Голої Пристані.

Так, за 2017 рік мені вдалося вирішити наступні питання:

-  Вирішено питання щодо проведення ремонту асфальтованого покриття по вул. Яковенка.

-  Отримавши звернення жителів вул. Гоголя, вул. Будьонного та пров. Зірковий щодо встановлення на їх вулицях ліхтарів на умовах співфінансування, спільно з керівником КП «Гопри-Водоканал»сприяв вирішенню цього питання.

У зв’язку із отриманням колективного звернення від суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних та фізичних осіб щодо недопущення збільшення податкового навантаження при розгляді проекту рішення «Про податок на майно», ініціював на сесії міської ради перегляд цього питання та зниження ставок «Податку на майно» (депутатське звернення від 27.02.2017 року № 4), яке було підтримано депутатським корпусом та керівництвом міста.

Організував допомогу сім’ї Варвари Присяжної, яка втратила майже все майно під час пожежі. За рахунок власних коштів та коштів депутатів (Андрія Бездворного, Віталія Тупікова), фізичних осіб-підприємців (Андрія Самойленко, Юрія Бушми, Костянтина Чунтонова, Олега Якименко та Ірини Чумаченко) закуплено будівельні матеріали, двері, електропроводку, організовано збір одягу, меблів.

Неодноразово проводив збір речей для Благодійної організації Фонд громади Гола Пристань «Свята Ольга».

-  Придбав будівельні матеріали для будівництва дитячого майданчику по вул.Кленовій (двоповерхові будинки).

- Організував та провів для дітей не тільки міста, а й з інших міст Херсонщини І Дитячий фестиваль рибальства «Карасик», виступив його генеральним спонсором.

Був головним ініціатором запровадження у минулому році у Голій Пристані Дня дитячого місцевого самоврядування, під час якого активна учнівська молодь мала нагоду взяти участь у процесі керівництва містом, в цьому році цю традицію було продовжено.

 Організував та провів у Голій Пристані акцію «Нагодуй птаха», під час якої учні шкіл та вихованці ДНЗ разом із батьками майстрували годівнички, а переможці акції із кожного навчального закладу отримали подарунки.

Звернувся із депутатським зверненням до міської ради щодо придбання трьох LED світлодіодних автономних вуличних ліхтаря із сонячною батареєю для встановлення їх по вулиці Яковенка.

-  Звернувся із депутатським зверненням до міської ради щодо проведення капітального ремонту спортивного майданчика, що розташований у центрі міста біля фонтану.

Багато планів у мене є і на перспективу, оскільки я хочу виправдати довіру тих людей, які віддали за мене свої голоси.

Вітаю вас із Новим роком та Різдвом Христовим!!! 

З повагою,

Юрій ЗЕЛЕНІН, депутат міської ради

 


12 січня 2018 року,  п’ятниця 

Шановні містяни! 

15 березня 2018 року о 10.00 годині в залі засідань міськвиконкому відбудуться громадські слухання з приводу обговорення проекту рішення Голопристанської міської ради «Про внесення змін до Положення про плату за землю, затвердженого рішенням міської ради від 08.06.2017 №482 «Про податок на майно». До обговорення  проекту рішення запрошуються усі бажаючі.

 

 

 


Початок

Використання інформаційних та фотоматеріалів сайту тільки з дозволу адміністрації
 
 

 

І пензлем, і словом, і звуком...

27.10.2017
   Щороку у другу неділю жовтня майстри пензля відзначають Всеукраїнський День художника. Сама природа наділила цих митців неповторним почуттям прекрасного, яке вони переносять на полотно через палітру кольорів. І надзвичайно приємно, що з кожним роком таких талановитих людей у Голій Пристані ...


Зустріч із ОСББ

25.10.2017
  Розвитку будь-якого населеного пункту часто заважає відсутність співпраці між місцевою владою та громадськістю. Бар’єри у спілкуванні перешкоджають навіть вирішенню поточних локальних проблем, не кажучи вже про масштабніші питання. У Голій Пристані таких бар’єрів немає, адже ...


Скажемо «НІ» професійним захворюванням

23.10.2017
  Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» №1105 від 23.09.1999 р. (в новій редакції) починаючи з 01.08.2017 року,  утворено Фонд соціального страхування України шляхом злиття Фонду соціального страхування від нещасних випадків ...


У якому випадку інспектор Держпраці здійснює інспекційне відвідування підприємства?

20.10.2017
            Відповідно до вимог пункту 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295 інспекційні відвідування ...


Інформує прокуратура

20.10.2017
  27 жовтня з 11 години у приміщенні Рибальчеської сільської ради (Херсонська область, Голопристанський район, с. Рибальче, вул. Набережна, буд. 89) буде здійснювати прийом громадян заступник керівника Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області Шишенко Дмитро Олексійович. Звертаємо ...


70-ті роковини операції «Захід»

20.10.2017
  21 жовтня 2017 року виповнюються 70-ті роковини масової депортації цивільного населення західноукраїнських областей до Карагандинської, Архангельської, Вологодської, Кемеровської, Кіровської, Молотовської, Свердловської, Тюменської, Челябінської та Читинської областей колишнього СРСР, що ...


П О В І Д О М Л Е Н Н Я

20.10.2017
 П О В І Д О М Л Е Н Н Я про початок процедури розгляду та врахування пропозицій громадськості у проекті містобудівної      документації – «Детальний план території відносно відведення земельної ділянки гр. Валяник Тетяні Олександрівні орієнтованою площею 0,1200 ...


ПЕНСІЙНА РЕФОРМА в питаннях та відповідях

20.10.2017
  Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” прийнято 03.10.2017 № 2148-VIII. Закон набув  чинності  з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 11.10.2017, деякі пункти застосовуються з 01 жовтня 2017 року, деякі ...


Шановні голопристанці!

20.10.2017
  Відповідно  до  розпорядження міського  голови  від  19.10.2017  №234-од «Про проведення громадських обговорень», для  забезпечення  врахування  пропозицій територіальної  громади  міста  Гола  Пристань та села ...


Про отримання Експлуатаційного дозволу

20.10.2017
  Голопристанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області інформує, що   відповідно до  статті 23  Закону України "Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів" оператори ринку (суб’єкти ...