Громадянське суспільство    

24 квітня 2018 року,  вівторок

Дзвін по Чорнобилю

26 квітня українці згадують 32-у річницю Чорнобильської трагедії – однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

О 1:23 ночі 26 квітня 1986 року на Чорнобильському реакторі №4 прогримів вибух, і кілька сотень працівників та пожежних намагалися загасити пожежу, що не припинялася протягом 10 днів.

Тоді загинуло близько 50 співробітників станції і постраждали сотні рятувальників. Визначити масштаби катастрофи та її впливу на здоров'я людей досі важко - тільки від раку, що розвинувся в результаті отриманої дози радіації, померло від 4 до 200 тисяч осіб. Прип'ять і навколишні райони ще кілька століть будуть небезпечними для проживання людей.

Населення Прип'яті, яке в 1986 році становило 45 тис осіб, повністю евакуювали протягом перших трьох днів після вибуху.

Радіоактивна хмара від аварії пронеслася над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 осіб евакуювали із зон забруднення.

Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень зі Швеції, де на АЕС "Форсмарк" знайшли радіоактивні частинки, які принесло зі сходу, та оцінки масштабів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед, ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.

За різними оцінками від 15 до 30 тисяч людей померли згодом у результаті опромінення радіацією. Понад 2,5 мільйонів мешканців України страждають від захворювань, спричених опроміненням, і близько 80 тисяч із них отримують допомогу.

Через десять років після найбільшої в світі ядерної катастрофи електростанція продовжувала працювати через гостру нестачу електроенергії в Україні. Остаточна зупинка електростанції сталася тільки у 2000 році. 

 


24 квітня 2018 року,  вівторок

Перлина Fest

5 травня 2018 року в Києві пройде Міжнародний конкурс-фестиваль дитячо-юнацької творчості “Перлина Fest” під гаслом “Творчість заради майбутнього!” та має на меті показати усю культурну різноманітність України, увібравши самобутність  традицій, що передаються від покоління до покоління протягом нашої історії.

Програму конкурсу та фестивалю складають виступи солістів та колективів, а також виставка творчих робіт у трьох номінаціях: “Пісенний”, “Танцювальний”, “Оригінальний жанр”. Втім, особливістю конкурсу є те, що демонструватимуть звичаї своєї місцевості молоді українці, а конкурсні дисципліни не обмежуватимуться однією категорією. Окремою номінацією конкурсу стане “Перлина громади” – особливий твір, який розкриває самобутність культури регіону України. 

 Організатори заходу запрошують долучитись та взяти участь у конкурсі усіх бажаючих.

Контакти оргкомітету: 044-586-40-11, perlinafest@gmail.comОфіційна інтернет-сторінка фестивалю: http://perlyny.com.ua/

 

 


23 квітня 2018 року,  понеділок

Про діяльність Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

При Голопристанській міській раді працює Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), який утворено для здійснення соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. Основними завданнями є виявлення громадян, які потребують сторонньої допомоги, визначення їх індивідуальних потреб та подальше якісне забезпечення соціальними послугами.

В центрі функціонує 2 відділення: відділення соціальної допомоги вдома та організації надання адресної  натуральної та грошової допомоги. Загалом станом на 01.04.2018 надано соціальні послуги (перукарські та догляд вдома) 799 особам.

Відділення соціальної допомоги вдома надає соціальні послуги вдома одиноким  особам похилого віку, інвалідам, хворим (із числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більше ніж чотири місяці), які не здатні до самообслуговування. Станом на 01.04.2018 у відділені знаходиться на обслуговуванні 117 громадян, з них: на безкоштовній основі - 112, на платній - 5.На платній основі надано 96 послуг, на безоплатній – 9 096. Послуги надають 11 соціальних робітників. У відділені працює медична сестра, яка надає медичні послуги (міряє артеріальний тиск, робить ін’єкції за призначенням лікаря та ін.). Також, надається довідкова інформація щодо оформлення людей до геріатричного пансіонату.

У відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги з початку року 682 особа отримала 287 господарські послуги та 541 перукарські послуги (на платній основі надано 235 послуги, на безоплатній – 306). На базі відділення діє Пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, надаються перукарські послуги.

Територіальний центр тісно співпрацює з Товариством Червоного Хреста України, фізичними особами – підприємцями. З нагоди державних свят та визначних подій для підопічних відділення проводяться різноманітні заходи з врученням подарунків та продуктових наборів.

За більш детальною інформацією звертайтеся за адресою: м. Гола Пристань, вул. Покришева, 41, тел. (05539) 7-71-87.

Тетяна СТРУТИНСЬКА,

директор територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг) УСЗНСП виконавчого комітету міської ради 

 

 


20 квітня 2018 року,  п’ятниця

21 квітня – Український День навколишнього середовища (День довкілля) 

Третя субота квітня — більше, ніж просто весняний день. Це День довкілля, заснований законом № 855/98, прийнятим в 1998 році.

Спочатку свято було прийняте у зв’язку із Стокгольмською конференцією із захисту довкілля, яка пройшла ще в 1972 році. Тоді було прийнято 109 пунктів, згідно з якими екологи всього світу повинні були боротися за «чистоту» Землі.

Сьогодні в Україні є безліч організацій, які ведуть волонтерську і просвітницьку діяльність, направлену на те, щоб наступні покоління могли жити в екологічно чистій країні. Вони проводять заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань. Саме завдяки їхній роботі все більше українців свідомо відносяться до захисту довкілля.

Ідеальним поздоровленням з Днем довкілля буде відмова від непотрібного пакетика в супермаркеті, вчасно вимкнене світло або підняте із землі сміття.

  Цього року Гола Пристань у рамках Дня довкілля та Міжнародного Дня Землі приєднується до акції "Година Землі". Відповідно до неї один раз на тиждень кожного четверга (26 квітня, 3 травня і 10 травня) з 2 до 3 години ночі буде здійснено відключення мереж зовнішнього освітлення вулиць міста.

 

 


20 квітня 2018 року,  п’ятниця

 ОГОЛОШЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ З ВІДБОРУ СУБ’ЄКТІВ ОЦІНОЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

            Виконавчий комітет Голопристанської міської ради Херсонської області оголошує конкурс з відбору суб’єктів оціночної діяльності, які будуть залучені до проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки. 

Інформація про об’єкт оцінки

1. Мета експертної грошової оцінки – визначення вартості земельної ділянки для продажу у власність.

            2. Назва об’єкту оцінки:

2.1. Земельна ділянка несільськогосподарського призначення (категорія земель – землі громадської забудови) площею 3100 кв.м по вул1 Травня, 81-а в м. Гола Пристань, кадастровий номер 6522310100:01:002:0922, на якій розташований об’єкт нерухомого майна, що є власністю покупця, нормативна грошова оцінка земельної ділянки – 2037506,00 грн.

3. Конкурсна документація подається до виконавчого комітету міської ради за чотири робочі дні до оголошеної дати проведення конкурсу (включно) в запечатаному конверті з надписом «На конкурс» та описом підтвердних документів, що містяться в конверті.

Конкурсна документація складається із:

3.1. Підтвердних документів.

- заява про участь у конкурсі з відбору суб’єктів оціночної діяльності за встановленою формою (додаток 3 Положення);

- копії кваліфікаційних документів оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок, у тому числі посвідчень про підвищення кваліфікації оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок;

- копії документів (передбачених абзацом сьомим пункту 9 розділу І Положення) - кількість звітів про оцінку майна, які на час проведення конкурсу складені претендентом на виконання договорів про проведення оцінки майна, укладених з органами приватизації та іншими замовниками, за підсумками попередніх конкурсів (до уваги беруться договори, укладені з органом приватизації, який проводить відповідний конкурсний відбір) (за наявності);

- письмова згода керівника суб’єкта оціночної діяльності, що має дозвіл на провадження діяльності, пов’язаної з державною таємницею, і залучається претендентом (у разі необхідності);

3.2. Інформація про претендента складається відповідно до додатку 4 Положення;

- відомості про діяльність претендента (рік заснування; перелік робіт, що виконувались на ринку оцінки земель; наявність відокремлених структурних підрозділів (філій, дочірніх підприємств тощо); іншу інформацію щодо досвіду у сфері експертної грошової оцінки земельних ділянок претендента в Україні та інших країнах світу);

- інформацію про оцінювачів, які будуть підписувати звіт з експертної грошової оцінки земельної ділянки, та інших фахівців, що перебувають у трудових відносинах з суб’єктом оціночної діяльності та додатково будуть залучені до виконання робіт (кваліфікація, стаж роботи, членство у саморегулівних організаціях оцінювачів тощо).

3.3. Пропозицій щодо ціни виконання робіт з оцінки, калькуляції витрат, пов’язаних з виконанням таких робіт, а також строку виконання робіт (у календарних днях), якщо він не був визначений в інформації про проведення конкурсу, запечатаних в окремому конверті.

3.4. Документів щодо практичного досвіду виконання робіт з оцінки разом із заповненою інформацією щодо досвіду претендента та оцінювачів, які будуть залучені до виконання робіт з оцінки майна (експертної грошової оцінки земельної ділянки) та підписання звіту про оцінку майна (експертну грошову оцінку земельної ділянки) відповідно до додатку 2 Положення.

Замовник експертної грошової оцінки – Виконавчий комітет Голопристанської міської ради Херсонської області.

Кінцевий термін подання документів –  14 травня 2018 року.

Дата, час і місце проведення конкурсу –  18 травня 2018 року о 10-00 годині у приміщенні виконавчого комітету Голопристанської міської ради Херсонської області, за адресою: 75600, Херсонська область, м. Гола Пристань, вул. 1 Травня, 14.

Відомості про місцезнаходження конкурсної комісії – 75600, Херсонська область, м. Гола Пристань, вул. 1 Травня, 14, контактні телефони: (05539) 2-10-52, телефакс (05539) 2-12-77.

            Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності затверджене рішенням сьомої сесії ради 7-го скликання від 29.03.2016 № 135 оприлюднене на офіційному сайті Голопристанської міської ради golapristan-mrada.gov.ua.

 

 


19 квітня 2018 року,  четвер

Термомодернізація навчальних закладів Голої Пристані

 


19 квітня 2018 року,  четвер

 

Про стан кадрового забезпечення КП «Голопристанська центральна районна лікарня» 

Серед сучасних проблем ресурсного забезпечення галузі охорони здоров’я одне з провідних місць належить кадровій. Її вирішення сприятиме своєчасному та якісному наданню медичних послуг, їх доступності для усіх категорій населення, незалежно від місця проживання та матеріального статку.

Тож, для успішного функціонування, КП «Голопристанська центральна районна лікарня» має бути належно забезпечена лікарями та середнім медичним персоналом.

Станом на 01.04.2018 року укомплектованість штатних посад лікарів центральної районної лікарні фізичними особами складає 62,9% від потреби, середнім медичним персоналом – 81,9%.

Вакантні посади лікарів :

1.   Лікар-анестезіолог – 3,0 посади

2. Лікар приймального  відділення – 2,0 посади

3. Лікар-терапевт – 2,0 посади

4. Лікар акушер-гінеколог – 2,0 посади

5. Лікар травматолог – ортопед – 1,0 посада

1.  Лікар-хірург – 1,0 посада

2.  Лікар-фтизіатр – 1,0 посада

3. Лікар ультразвукової діагностики – 1,0 посада

4. Лікар функціональної діагностики – 0,75 посади

5. Лікар-онколог – 1,0 посада.

Вакантні посади середнього медичного  персоналу :

1.        Сестра медична – 4,0 посади

 Адміністрація КП «Голопристанська ЦРЛ» радо запрошує на роботу вищевказаних фахівців. 

Олена ГЕЙ, в. о. головного лікаря КП «Голопристанська ЦРЛ».

 


19 квітня 2018 року,  четвер

Служба у справах дітей шукає 

прийомних батьків та патронатних вихователів!

           

Кожна дитина мріє мати власну сім'ю. Такою сім'єю може стати Ваша!

В народі кажуть, що не та матір, яка народила, а та, яка виховала та виростила…

 

 Якщо Ваше серце не байдуже до дитячої долі і Ви маєте бажання і можливість  допомогти хоча б одній знедоленій дитині, звертайтесь до Служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради за адресою:

 м. Гола Пристань, вул. Покришева, буд. 41, каб № 5.

Телефон для довідок – (05539) 7-71-73.

 

 

 


18 квітня 2018 року,  середа 

Товариству Червоного Хреста України – 100 років!

Квітень 2018 року є особливим для Червоного Хреста, адже 18 квітня Товариство Червоного Хреста України – найпотужніша в країні гуманітарна організація – відзначає 100-річний ювілей діяльності. 

Вже сто років співробітники та волонтери Червоного Хреста продовжують захищати життя людей, попереджувати та полегшувати людські страждання під час збройних конфліктів, стихійних лих, катастроф та аварій, надавати допомогу медичній службі збройних сил і органам охорони здоров’я, сприяти органам державної влади України в гуманітарній сфері.

Основоположні принципи Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, якими керується Товариство, забезпечують надання допомоги всім нужденним без дискримінації за національною, расовою, статевою, релігійною, мовною, класовою ознакою чи політичними переконаннями.

Вікова історія гуманітарної діяльності з 1918 року – це подолання наслідків І Світової війни у 1920-х роках і голоду – в 1930-х, підготовка медичних сестер та санінструкторів для фронтів ІІ Світової війни, ліквідація наслідків Чорнобильської трагедії в 1986 році і після неї. З 2013 року Товариство працює в особливому режимі: створені загони швидкого реагування для допомоги постраждалим під час громадського неспокою, підтримку отримують постраждалі й переміщені особи із зони збройного конфлікту на сході України, а також вразливі категорії населення. Червоний Хрест розвиває волонтерський рух, поширює знання про міжнародне гуманітарне право, навчає населення навичкам надання першої допомоги тощо, а також стверджує в суспільстві цінності, непідвласні часу – милосердя, людяність, співчуття. 

 

З нагоди славного ювілею – 100-річчя Червоного Хреста України – щиро вітаю наших щирих жителів Голої Пристані та району і висловлюю щиру подяку за співпрацю в червонохресному русі.

Бажаю всім вам міцного здоров’я та щастя!

 З повагою, голова Голопристанської районної організації

Товариства Червоного Хреста України Володимир КОПАЧИНСЬКИЙ

 

 


18 квітня 2018 року,  середа 

Нові парти для Нової української школи 

Сучасна освіта вимагає забезпечення відповідних умов, у тому числі, і якісних меблів, які мають відповідати санітарно-гігієнічним вимогам. Від цього, в першу чергу, залежить здоров’я дітей та їх успішність. Чудово це розуміє і державна влада, тож цього року школи України отримали від держави щедрий подарунок – субвенцію на суму близько півтора мільйона гривень на реалізацію реформи "Нова українська школа".

Завдяки сприянню Народного депутата України, голови Херсонської обласної організації Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина» Юрія Одарченка у рамках субвенції соцекономрозвитку із держбюджету Голій Пристані було виділено 601200 грн., які було вирішено витратити на закупівлю нових меблів для 1-2 класів шкіл міста.

Після детального обговорення, вивчення різноманітних пропозицій та прайс-листів, відділом освіти, молоді та спорту було придбано 490 одномісних мобільних парт і 640 стільців європейського зразка. І ось нарешті минулого тижня Гола Пристань отримала новенькі меблі, які було розподілено пропорційно кількості учнів на всі школи міста. Відповідно, повністю укомплектовано партами і стільцями близько 15 класів.

Нові парти зручні і якісні, їх можна регулювати відповідно до зросту дитини. Такі меблі допомажуть підтримати правильну поставу школярів, а отже, і їхнє здоров’я.

        

Тож, уже в новому навчальному році голопристанські молодшокласники будуть навчатися за новими партами у Новій українській школі. Нагадаємо,  відповідно до прийнятого Верховною Радою закону «Про освіту», впровадження «Нової української школи» розпочнеться у 2018 році з набору до першого класу. Діти, які у 2018 році вперше сядуть за парти, закінчать школу в 2030 році. Реформа освіти передбачає нові навчальні програми та методики викладання, а учням не тільки даватимуть знання, а й вчитимуть застосовувати їх у житті.

 Наталья ЯРОВА.17 квітня 2018 року,  вівторок

Ямковий ремонт

Протягом останніх тижнів погода  стабілізувалася, припинилися дощі і температурний режим підвищився до того рівня, що можна розпочинати ямковий ремонт доріг.

На минулому тижні мешканці Голої Пристані могли помітити, що на центральній вулиці міста від кільця і майже до ЗОШ № 1 працює техніка "Голопристанського райавтодору". Процес розпочався і проходить він під прискіпливою увагою мешканців міста, які у разі виявлення будь-яких недопрацювань зі сторони дорожників можуть звернутися до керівництва міста зі скаргою.

Міська рада звертається до мешканців міста (особливо до водіїв) з проханням бути уважними під час руху по вулицях, на яких проходить ремонт дороги. Це тимчасові вимушені труднощі, але вони швидко закінчаться.

 

 


16 квітня 2018 року,  понеділок

Досвід Голої Пристані переймали освітяни-дошкільники

Інноваційно-педагогічні технології у реалізації концепції гуманного виховання дітей з 11 по 13 квітня вивчали на науково-практичному семінарі у Херсонській області. На запрошення КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» тут зібралися педагоги із 14 закладів дошкільної освіти Херсонської, Черкаської, Київської областей, які здійснюють дослідно-експериментальну роботу всеукраїнського рівня з теми «Психолого-педагогічне забезпечення особистісно орієнтованої освіти на засадах гуманної педагогіки в дошкільному навчальному закладі».

Перший день семінару пройшов на базі Херсонської академії неперервної освіти. Тут учасники заходу визначали мету й завдання заходу, вивчали питання актуальності упровадження принципів гуманної педагогіки в освітній процес закладів дошкільної освіти, трансформацію ідей гуманної педагогіки в умовах Нової української школи, особливості організації та психологічну готовність педагога до науково-дослідної діяльності у закладах дошкільної освіти.

Вивчення таких серйозних та важких тем, насправді, покликане служити дошкільникам одній меті – вдосконалити свою педагогічну майстерність, щоб активізувати пізнавальну діяльність дітей, реалізувати творчий характер навчання для того, щоб підготувати гідну зміну для Нової української школи.

Із цією метою проходив і другий день семінару, який відбувся у Голій Пристані на базі дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла-садок) №2 "Посмішка". Тут педагогічний колектив садочка ділився із учасниками семінару досвідом впровадження методів гуманної педагогіки в освітній процес із дітьми дошкільного віку, а лейтмотивом семінару стало висловлювання відомого українського педагога В.О.Сухомлинського: "Дати дітям радість праці, радість успіху у навчанні, збудити в їхніх серцях почуття гордості, власної гідності — це перша заповідь виховання".

В актовій залі дитсадка із хлібом-сіллю привітно зустрічала гостей завідувач Світлана Темченко. Вітав дошкільників у Голій Пристані і міський голова Олександр Бабич, який розповів педагогам із Хмельницького, Умані, Вишневого, Боярки, Фастова, Херсона, Нової Каховки, Каховки і Таврійська про наше місто, його розвиток, досягнення і перспективи на майбутнє, а також

побажав усім цікавого, насиченого дня, який дасть можливість стати більш досвідченими. Бажала гостям приємної роботи та гарного настрою і начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету міської ради Раїса Тимченко, яка познайомила учасників заходу із роботою освітянської галузі міста і підкреслила, що вихователі голопристанських навчальних закладів – працьовиті і скромні, а їхня діяльність направлена на дітей і для того, щоб підняти якість освітніх послуг. Зазначила також, що робота вихователів ДНЗ №2 "Посмішка" зорієнтована на розвиток різноманітних форм мислення, творчих здібностей дітей, бо ж дитину потрібно навчати образами, казкою, тобто – вчити, граючись.

Наголошував на цьому у своєму виступі й кандидат педагогічних наук, доцент, директор Центру інноваційної педагогіки та психології, доцент кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету, президент Всеукраїнської культурно-освітньої асоціації Гуманної Педагогіки Станіслав Крук. Він підкреслив, що головним призначенням дитсадка є розвиток і підготовка людини, яка буде доброю, благородною і буде працювати на суспільство не тільки для того, щоб збагатити себе, а й для того, щоб світ став кращим. І задача навчальних закладів – створити для цього необхідні умови.

На демонстрацію того, як саме ці умови реалізуються у ДНЗ №2 "Посмішка", була направлена подальша цікава і насичена програма семінару. Гості мали змогу переглянути інтегроване заняття «Добре діло роби сміло» у 2-й молодшій групі "Бджілка" (вихователь Т.В.Штанько), заняття з фізичного виховання у старшій групі «Пізнайко» (інструктор із фізичної культури О.М.Кравець), інтегроване заняття «Добре роби - добре й буде» у старшій групі «Веселка» (вихователь Я.В.Ковальчук). Відвідали також свято «Країна бажань», де переглянули театралізовану виставу «Коза дереза» за участю батьків і дітей. Всі заходи цього дня були приурочені до 100-річчя відомого письменника, педагога Василя Сухомлинського і ґрунтувалися на його творчій спадщині.

Досвідом технологій особистісно-орієнтованого навчання дошкільнят ділилася вихователь, методист дитсадка Т.П.Марущенко, а далі учасники семінару мали змогу прослухати цікаві та пізнавальні виступи науковців – С.Л.Крука, Т.І.Туркот, Т.В.Киричук і Ю.А.Агачової.

Насичена і змістовна робота по обміну досвідом була завершена активним обговоренням та підведенням підсумків семінару. Всі учасники зробили висновок, що треба постійно працювати над підвищенням свого професійного рівня, педагогічної культури та бути відкритими до інновацій. А на завершення педагогів очікувала цікава екскурсія по Голій Пристані.  

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

Фотозвіт      Відеозвіт

 

 


Початок

Використання інформаційних та фотоматеріалів сайту тільки з дозволу адміністрації
 
 

 

Заради пам’яті Героїв

21.03.2018
 Так швидко біжить час... Здавалося б, лише нещодавно відбувалися ті трагічні події на Майдані Незалежності, коли під час Революції Гідності проливалася кров невинно убитих патріотів, які разом із мільйонами українців хотіли, аби купка можновладців не відібрала в народу України прагнення європейського ...


Безсмертна слава Кобзаря

20.03.2018
    На базі Голопристанської дитячої школи мистецтв вже 17-й рік поспіль з метою популяризації духовної спадщини українського народу, вшанування пам'яті Тараса Шевченка, виявлення нових виконавців та підвищення виконавської майстерності учнів шкіл естетичного виховання відбувається справжнє ...


День благоустрою

16.03.2018
 


Шановні невтомні піклувальники благоустрою!

16.03.2018
Від депутатського корпусу, виконавчого комітету, усієї голопристанської громади та від себе особисто щиро вітаю вас із професійним святом – Днем працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення! Сьогодні важко уявити наше життя без вашої роботи. Ви піклуєтеся, ...


День добровольця

15.03.2018
  14 березня Україна вдруге відзначає День добровольця. 17 січня 2017 року це свято було встановлено Верховною Радою з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, ...


Кращі практики Норвегії у сфері енергоефективності

14.03.2018
5-9 березня делегація міських голів з міст-членів Асоціації міст України в рамках проекту «Польсько-Норвезька допомога для підвищення енергоефективності в Україні» відвідала з навчальним візитом Норвегію. Делегація АМУ перебувала в Норвегії на запрошення Норвезької асоціації місцевих та ...


І березень дарує диво, розпочинаючи весну

12.03.2018
Перше весняне свято – одне із головних щорічних подій. Традиція святкувати Міжнародний жіночий день з’явилася настільки давно, що багато хто навіть не пам’ятає його витоків. Рідко хто в цей день говорить про боротьбу жінок за свої права. Тепер його сприймають як привід сказати теплі ...


Привітання міського голови з 8 березня

08.03.2018
   


Шлях до Тараса

07.03.2018
   Щовесни, коли тануть сніги і на рясті засяє веселка, Повні сил і живої снаги ми вшановуєм пам'ять Шевченка!  Такими словами розпочався урочистий захід під назвою "Шлях до Тараса" з нагоди 204–ї річниці Дня народження письменника, поета, художника, пророка ...


Плекаємо обдарованість!

06.03.2018
   «Всередині дитини криються потенційні творчі можливості,  й ми повинні працювати щосили, щоб розкрити цей потенціал» Мартін Лютер Кінг    Дитяча обдарованість традиційно займає одне з провідних місць серед найбільш цікавих і загадкових явищ природи. Саме ...