Громадянське суспільство    

19 лютого 2018 року,  понеділок

Шановні голопристанці! 

20 лютого український народ вшановує пам’ять Героїв Небесної Сотні. Чотири роки тому відбулись масові розстріли мирних громадян під час Революції Гідності. Відважні патріоти держави віддали своє життя, захищаючи ідеали демократії, свободу, європейське майбутнє України.

Революція гідності змінила країну, змінила кожного з нас. Подвиги Героїв Небесної Сотні – це велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодним змінам у сучасному світі. Будуючи нову країну, ми повинні пам’ятати, за що загинула Небесна Сотня і не повинні зрадити ідеалам Революції гідності.

Нам сьогодні нелегко. Ми втрачаємо кращих синів у військових діях на Сході. Ще триває наша кривава боротьба за свою землю і, насамперед, за нашу гідність, якою вже не дозволимо знехтувати.

Схиляю голову у скорботі за нашими Героями, які віддали життя за Україну. Вшановуючи пам’ять загиблих учасників Революції Гідності, ми своїми помислами, вчинками та діями повинні довести справу їхнього життя до логічного завершення. А саме – побудувати вільну, заможну, демократичну європейську державу. І нехай Господь дарує нам сили і єдність на цьому непростому шляху. 

З повагою, Голопристанський міський голова Олександр БАБИЧ

 


19 лютого 2018 року,  понеділок

 

 


16 лютого 2018 року,  п’ятниця

 

 


15 лютого 2018 року,  четвер

Шановні голопристанці!

18 квітня 2018 року Товариству Червоного Хреста України виповнюється 100 років!

До 1922 року у місті Херсоні діяло благодійне Товариство, на базі якого була створена міська організація Червоного Хреста. Вже у 1923 році на кошти Товариства в Херсоні відкрито протитуберкульозний диспансер, у 1924 році – протитуберкульозний диспансер у місті Нова Каховка.

У той час джерелом існування організацій Товариства, окрім членських внесків, були ще дотації з Херсонського округу, аптекарский магазин.  Хлібна справа, податки на квитки в кінотеатр та проїзд пасажирів у транспорті.

Одразу після звільнення Херсонщини від німецьких окупантів і створення області, у серпні 1944 року створена Херсонська обласна організація Товариства Червоного Хреста України, у тому числі 15 райкомів та 552 первинні організації.

Основною метою діяльності сьогодні Херсонської обласної організації Товариства Червоного Хреста України є попередження та полегшення людських страждань. З урахуванням особливостей сьогодні приділяється увага підготовці населення навичкам першої допомоги, психосоціальна та матеріальна допомога тимчасово переміщеним особам, демобілізованим учасникам АТО, членам їх сімей, іншими вразливим верствам населення.

У зв’язку зі зменшенням надходження благодійних внесків зазначені та інші функції виконувати стає важко. Разом із тим залучаються через Національний комітет можливості міжнародних національних Товариств. Так, у 2017 році на реалізацію «Довгострокової програми підтримки соціальної стабільності в Україні» залучено 381491 гривень. Програми «Україна: комплексне реагування» – 748525 гривень.

На виконання програми Глобального фонду «Посилення системи надання якісної амбулаторної допомоги хворим на мультирезистентний туберкульоз шляхом надання максимально наближених медико-соціальних психологічних послуг та інформування прихильності до лікування» – 2145505 гривень. Всього залучено міжнародних коштів на суму 3275067 гривень.

У лютому поточного року в області будуть представники Міжнародного комітету Червоного Хреста для вивчення потреб нужденних і можливої допомоги Товариству Червоного Хреста України.

Запрошуємо до співпраці!

Володимир КОПАЧИНСЬКИЙ,

голова Голопристанської районної організації Товариства Червоного Хреста України

 


15 лютого 2018 року,  четвер

Вшановуючи подвиг воїнів-інтернаціоналістів

З давніх-давен український народ підтримує священну традицію – вкарбувати у свідомість прийдешніх поколінь пам’ять про бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий та інтернаціональний обов’язок. Наша держава та й увесь український народ пам’ятає своїх героїв, які пройшли через пекло воєн у різних куточках світу.

Найбільше у народну пам'ять врізалася саме неоголошена афганська війна, відгомін якої ми відчуваємо й досі. Вона чорним смерчем пронеслася над просторами України і буде жити довго у пам’яті, тому що її історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів. Роки, що минули, згуртували колишніх бійців-інтернаціоналістів, поєднали їх в одну родину, де біль одного віддається щемом у серцях інших, а радість стає загальним почуттям.

Такими словами ведучих Ірини Соловйової та Юлії Решетило розпочалися урочистості в міському Палаці культури "Сузір’я", присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав та  29-ій річниці  виведення військ  з Афганістану. Саме цього дня, 15 лютого, голопристанці не тільки вшановували загиблих, а й висловлювали глибоку вдячність усім, хто повернувся додому, хто чесно і мужньо виконував військову присягу в «гарячих точках» планети.

Після перегляду фільму-хроніки про афганську війну, звернувся до присутніх міський голова Олександр Бабич, який зазначав:

– Уявіть собі – майже 14 тисяч воїнів загинуло на війні в Афганістані. Це наче маленьке містечко. Пішло на війну і не повернулося… Честь і хвала тим людям, які виконували свій військовий обов’язок, свято вірили в ідеали країни, в якій жили, і йшли на війну, знаючи, що можуть звідти не повернутися.

Угорщина, В’єтнам, Чехія, Мозамбік, Сирія, Єгипет, Ангола, Ірак, Югославія, Афганістан... Де тільки не виконували свій національний обов’язок військовослужбовці із Голої Пристані. Саме їм, цим мужнім, та відважним людям вручав пам’ятні подарунки та квіти від міської ради очільник міста. На сцену підіймалися вже немолоді чоловіки, наші земляки, які свого часу віддали своє здоров'я задля визволення інших народів.

На заході були присутні почесні гості: помічник депутата Херсонської обласної ради В.В.Зеленчука Ігор Рамазанов, перший заступник голови Голопристанської РДА Віктор Богачук, Великокардашинський  сільський голова Олексій Чухрай, в.о. військового комісара Голопристанського районного військового комісаріату Олександр Лукомець, голова Голопристанської районної організації Української спілки ветеранів Афганістану та воїнів-інтернаціоналістів Сергій Попов, представник Голопристанської районної громадської організації  «Союз Чорнобиль України» Людмила Мороз. Вони вітали воїнів-інтернаціоналістів зі святом, згадували тих, кого немає з нами, вручали колишнім солдатам квіти та подарунки.

Схиливши голови, завмирали присутні у хвилині мовчання, вшановуючи пам’ять загиблих побратимів, земляків, знайомих та друзів.  Бо ж, як зазначив у своєму виступі благочинний Голопристанського округу, протоієрей Володимир: «Найвищою нагородою для тих, хто уцілів, є життя, а для загиблих – пам'ять».

Вітали присутніх талановиті Наталія Федорченко, Богдан Палій та Юлія Решетило із гарними патріотичними піснями. А коли Сергій Хоменко виконував пісню «Чорний тюльпан», з першими акордами всі учасники урочистостей звелися на ноги перед пам’яттю тих, хто не повернувся з війни.

Наприкінці заходу до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам лягли  квіти, а протоієрей Володимир  відправив поминальну панахиду.

Закінчилася десятилітня ніким і нікому не оголошена трагічна війна. По-різному зараз оцінюють події тих років. Різне бачення афганської війни, її наказів і військових операцій тими, хто їх виконував. Для нас це взагалі події, які відбувалися в іншій державі, але учасниками яких були наші батьки, родичі, земляки. І тому для них і для нас Афган -  пам’ять страшної війни.

Наталья ЯРОВА. Фото автора

Фотозвіт

 

8 лютого 2018 року,  четвер


     

 


8 лютого 2018 року,  четвер

9 міфів про вакцинацію

Чимало українців досі вірять, що вакцина може ослабити імунну систему, що її не варто вводити дітям з хронічними захворюваннями, а також у те, що дітям краще отримати «природний імунітет», тобто перехворіти.

Разом із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні спростовуємо найпоширеніші міфи про вакцинацію. 

1. «НЕ ТРЕБА РОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ ВІД ЗАХВОРЮВАНЬ, ЯКИХ В УКРАЇНІ ВЖЕ ДАВНО НЕМАЄ»

Правда: Деякі захворювання, яким можна запобігти шляхом вакцинації, і справді стали дуже рідкісними саме завдяки вакцинам. Проте, на жаль, усе ж трапляються давно забуті інфікування, як-от: правець, кашлюк, кір та краснуха.

З минулого року в Україні триває спалах кору, з 2015 року — спалах кашлюку, а 2015 року також був спалах поліомієліту.

Якщо ваша дитина не пропустила жодного планового щеплення це дасть їй найкращий захист від захворювань.

2. «КРАЩЕ ПЕРЕХВОРІТИ ПРИРОДНИМ ШЛЯХОМ, НІЖ ЗРОБИТИ ЩЕПЛЕННЯ»

Правда: Якщо ваша дитина перехворіє природним шляхом, у неї сформується імунітет проти цього захворювання. Однак інфекція може викликати ускладнення: параліч після поліомієліту, ураження серця після дифтерії, пневмонію та ураження мозку після кору. Ризик ускладнень після інфекційної хвороби набагато вищий, ніж ризик побічних реакцій після вакцинації. 

 

3. «ПОБІЧНІ РЕАКЦІЇ ВІД ВАКЦИНИ НАБАГАТО ШКІДЛИВІШІ, НІЖ САМІ ХВОРОБИ»

Правда: Як і всі інші медичні препарати, вакцини можуть викликати деякі реакції. Як правило, вони є незначними і їхня поява є нормальною реакцією організму на препарат: болісні відчуття, припухлість або почервоніння в місці ін’єкції чи невелике підвищення температури. Ризик тяжких ускладнень після захворювання є набагато вищим, ніж ризик серйозних побічних реакцій після щеплення.

Порівняйте: невакциновані люди у 90% випадків заражаються при контакті з хворим на кір, 5% із тих, хто захворів, отримують порушення здоров’я на все життя, а ймовірність серйозних алергічних реакцій при вакцинації становить 1 на 1 000 000.

4. «ДІТЯМ ІЗ ХРОНІЧНИМИ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ВАКЦИНАЦІЮ ПРОВОДИТИ НЕ МОЖНА»

Дітям із хронічними захворюваннями можна і потрібно робити щеплення. Такі діти більш вразливі до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладення серйозніші. Якщо у вашої дитини астма, діабет чи інше хронічне захворювання, то їй потрібно зробити щеплення в першу чергу, оскільки в неї вищий ризик захворіти на кір і мати серйозні ускладнення після хвороби. 

 

5. «ВАКЦИНА МОЖЕ ОСЛАБИТИ АБО ПЕРЕВАНТАЖИТИ ІМУННУ СИСТЕМУ»

Правда: Природне інфікування певними вірусами може ослабити імунну систему, опірність організму. Проте вакцини діють інакше. Вакцинальні віруси настільки ослаблені, що не можуть вплинути на імунітет. Перевантажити імунну систему вакцинація також не здатна. При інфекційному захворюванні навантаження на імунітет у кількасот разів вище, ніж при вакцинації. Навіть якщо одночасно ввести вакцини проти 10 інфекційних захворювань, задіється лише 0,1% імунної системи.

 

6. «ЦІЛЬНОКЛІТИННА ВАКЦИНА ПРОТИ ДИФТЕРІЇ, КАШЛЮКУ, ПРАВЦЮ (АКДП) ГІРША ТА НЕБЕЗПЕЧНІША, НІЖ АЦЕЛЮЛЯРНА».

Правда: Обидві вакцини проти дифтерії, кашлюку, правцю є безпечними й ефективними. Цільноклітинна вакцина дає триваліший та стійкіший імунітет. Справді, вона частіше викликає підвищення температури та місцеві реакції (біль і припухлість у місці ін’єкції). Однак ці реакції є цілком природними, свідчать про те, що вакцина діє, і зникають без наслідків для здоров’я. Протягом останніх років в Україні спостерігаються спалахи кашлюку.  2015 року від нього померло 2 дітей, у 2016 — 5, а у 2017 — 1 дитина. У такій ситуації рекомендується використовувати саме цільноклітинну вакцину (wP), що забезпечує дітям надійний і тривалий захист.

 

7. «ДИТИНА, ЩО ПЕРЕБУВАЄ НА ГРУДНОМУ ВИГОДОВУВАННІ, ЗАХИЩЕНА, ТОЖ І ВАКЦИНАЦІЮ ПРОВОДИТИ НЕ ПОТРІБНО»

Правда: Грудне вигодовування дуже важливе для здоров’я дитини. Однак воно не здатне захистити її від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація. Наприклад, дитина, яка перебуває на грудному вигодовуванні, при інфікуванні кашлюком може тяжко захворіти і навіть померти.

 

8. «НЕ МОЖНА ВАКЦИНУВАТИСЯ ПІД ЧАС СПАЛАХУ»

Правда: Оскільки під час спалахів небезпечних для життя хвороб значно посилюється ризик зараження, то необхідно отримати захист від інфекції. Вакцинуватися під час спалаху не просто можна, а потрібно! Це єдиний надійний спосіб здобути імунітет від інфекційного захворювання.

Більше того, у випадку з кором саме вакцинація є способом екстреного реагування на контакт нещепленої дитини із хворим. Такій дитині одну дозу вакцини необхідно ввести в перші 3 доби після контакту. Навіть якщо пройшло понад 72 години від контакту, то все одно варто провести вакцинацію КПК якомога раніше. Якщо дитина вже має одне щеплення і контактувала з хворими на кір, то незалежно від віку, але не раніше, ніж через один місяць від попередньої дози КПК, потрібно ввести другу дозу вакцини.

 

9. «ВАКЦИНИ ВИКЛИКАЮТЬ АУТИЗМ»

Правда: Інформація про те, що вакцинація призводить до аутизму, не відповідає дійсності. Так,  1998 року у відомому британському медичному журналі було опубліковано статтю про зв’язок між вакциною проти кору, краснухи, паротиту та аутизмом. Але пізніше з’ясувалося, що автор статті — лікар Ендрю Вейкфілд — сфальшував усі факти. Його визнали винним у порушенні професійної етики, а потім виключили з медичного реєстру Великобританії. Дослідження, проведені після цієї публікації Центром контролю та профілактики захворювань у США, медичним інститутом Національної академії наук Великобританії та британською Національною службою охорони здоров’я, спростували будь-який зв’язок між вакциною і виникненням аутизму. До того ж, проведено понад десяток досліджень, і їхні результати спростовують зв’язок між вакцинацією і розвитком аутизму.

 Прес-служба МОЗ України 

 


8 лютого 2018 року,  четвер 

Кобзарська слава  

Саме таку назву має фестиваль-конкурс учнівської творчості, присвячений Т.Г.Шевченку, який проходить у Голій Пристані, починаючи з 2001 року. Конкурс покликаний сприяти популяризації української пісні, виховати у молодого покоління патріотичні почуття, любов до прекрасного.

Цього року XVІI відкритий міський фестиваль-конкурс стартував 2 лютого у школі мистецтв. Концертна зала закладу вітала гостей чудовими малюнками, якими були прикрашені стіни. На них – неперевершені прояви дитячої творчості, українські орнаменти, натюрморти, пейзажі.

Розпочався концерт чудовою піснею «Зоре моя вечірняя», яка пролунала у виконанні ансамблю скрипалів «Чарівна скрипка» (кер.С.Вакуленко, конц.Г.Вихор). Прекрасну композицію на слова Тараса Шевченка «Над Дніпровою сагою» виконала Ірина Чупик під фортепіанний супровід Алли Церіх. Демонстрував свою любов до української музики і повагу до Кобзаря хор викладачів школи мистецтв, який майстерно виконав композицію «Слава Кобзаревих дум».

Вітали з початком фестивалю-конкурсу начальник відділу культури, туризму та ЗМІ ВК Альона Литвиненко і директор Голопристанської ДШМ Віктор Зибін, які бажали дітям творчого натхнення, наполегливості та впевненості у своїх силах.

Конкурс розпочався для учнів театрального та образотворчого відділень, які демонстрували свої творчі здобутки перед журі та гостями заходу. Були підведені й перші результати, за якими директор школи мистецтв Віктор Зибін нагородив грамотами учасників та переможців номінацій.

Цього тижня завершилися змагання серед солістів струнно-смичкового та духового відділів (5 лютого),  солістів-вокалістів (7 лютого), учнів відділу народних струнних інструментів (8 лютого).

Але попереду залишаються змагання в інших номінаціях, тож запрошуємо всіх бажаючих до дитячої школи мистецтв, щоб підтримати наших юних артистів!

Фотозвіт 1     Фотозвіт 2    Фотозвіт 3 

 

 


7 лютого 2018 року,  середа  

 Субсидія через Інтернет: зручно та просто!

    На жаль, під час оформлення житлово-комунальної субсидії, багатьом українцям досі доводиться стикатися з чергами. Втрата часу, зусиль та нервів не тільки не додає гарного настрою, але й засмучує людей, які і так перебувають у непростих обставинах, потребують додаткової уваги та підтримки від держави.

Одним із шляхів розв’язання цієї проблеми має стати якнайширше впровадження сучасних механізмів електронного урядування і спрощення бюрократичних процедур. Саме такі цілі переслідує волонтерський проект iGov, наближаючи державні послуги до громадян. На спеціально створеному порталі https://igov.org.ua у режимі онлайн вже запущено понад 420 адміністративних послуг, більше 100-та з яких доступні і жителям Херсонщини.

Особливо актуальними серед них стали Інтернет-сервіси, що допомагають спростити життя вразливим верствам населення. Так, на порталі iGov можна не тільки дистанційно подати документи на оформлення житлово-комунальної субсидії https://igov.org.ua/service/654/general, але й перевірити інформацію про стан її нарахування https://igov.org.ua/service/21/general. Для цього необхідно перейти за вказаними посиланнями, обрати Херсонську область і район, в якому проживаєте, та виконати нескладні інструкції.

Розібратися, як замовити ці онлайн-послуги, допоможе і відеоролик, створений херсонською командою волонтерів iGov https://www.youtube.com/watch?v=H3U0nJhOO8A.

Завдяки використанню Інтернет-системи iGov можна зекономить час і гроші, особливо тим людям, які проживають у віддалених сільських населених пунктах.  

Павло КУЛИК, координатор Проекту iGov в м. Херсоні та Херсонській області.

 

 

 


Початок

Використання інформаційних та фотоматеріалів сайту тільки з дозволу адміністрації
 
 

 

Да будет свет!

20.09.2017
  На прошлой неделе в жизни нашего города произошло значительное событие – микрорайон "Молодёжный" был оснащен системой наружного освещения улиц: Победы, Мира, Дружбы, Надежды и Новосёлов с подключением к счётчикам учёта коммунального предприятия "Гопри-Водоканал". Этот ...


Переймаємо досвід

19.09.2017
  Майбутнє – за переходом міст на індивідуальну систему опалення. Такий висновок зробили учасники семінару «Модернізація системи теплозабезпечення міста на прикладі міста Трускавця», який 14-15 вересня організували ВГО «Клуб мерів», компанія «ТВФ ДІМОЛ» ...


Щедра на таланти таврійська земля

19.09.2017
На літературній ниві Голопристанщини вже не один десяток років творить письменниця Марія Пантеліївна Ярова. Сьогодні її ім’я добре знане широкому колу читачів, шанувальників її творчості, задушевного слова в поезії та прозі. 18 вересня працівники районної бібліотеки запросили місцеву авторку ...


У здоровому тілі – здоровий дух!

19.09.2017
  Цю істину на практиці довели представники органів місцевого самоврядування, які 15-17 вересня взяли участь в VI обласній спартакіаді Херсонщини. Змагання проходили в селі Стрілковому (Генічеський район) на базі пансіонату «Сокіл» КБ «Південий». Серед їх учасників – ...


Правова консультація

18.09.2017
       19 вересня мобільний консультативний пункт під головуванням  начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтина Хутковського відвідає мiсто Гола Пристань. Жителi мiста матимуть можливiсть отримати безкоштовні правові консультації ...


17 вересня - день рятівника

17.09.2017
      У зв'язку зі значним внеском аварійно-рятувальних формувань і служб у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров'я людей, відповідно до Указу Президента України № 830\2008 від 12.09.2008 р. встановлено професійне ...


Шефська допомога

15.09.2017
У місті Одесі базується протидиверсійний катер Військово-Морських сил Збройних сил України «Гола Пристань», з екіпажем якого вже багато років співпрацює міська влада Голої Пристані та намагається вирішувати будь-які нагальні проблеми військових моряків. Суттєвим подарунком особовому складу ...


Шановна громадо!

14.09.2017
  Громадська організація «Ветеранів АТО, учасників бойових дій в зоні АТО, їх матерів та родин «ЄДНІСТЬ» м. Гола Пристань та Голопристанського району Херсонської області» відкрила окремий гривневий банківський рахунок для ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА  ПАМ’ЯТНОГО ...


Справа кожного із нас

14.09.2017
  Що найбільше непокоїть наших людей? Певно, спокій і достаток у країні, спокій і достаток у сім’ї та екологічний стан у наших містах. Усе це об’єднує гарне слово «благоустрій». Щодо захаращеності, безладдя, засміченості на вулицях і в природі ми бідкаємося дедалі частіше. ...


Крадії не залишаться безнаказаними!

13.09.2017
    А ось один із прикладів злочинного порушення правил благоустрою – у місті почастішали випадки викрадення кришок каналізаційних люків. Після навали «мисливців за металобрухтом» залишаються провали, які становлять небезпеку для пішоходів і автомобілістів. Крадуть люки ...