Громадянське суспільство  
 


 

 

 


 25 вересня 2017 року, понеділок

Інформує прокуратура

14.09.2017 керівником Новокаховської місцевої прокуратури Херсонської області Королем Олександром Леонідовичем здійснено виступ на відкритому пленарному засіданні п’ятнадцятої сесії Голопристанської районної ради VII скликання та поінформовано населення про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності місцевої прокуратури на території Голопристанського району.

Так, прокуратурою упродовж І півріччя 2017 року вжито низку організаційно-практичних та координаційних заходів, спрямованих на протидію злочинності та корупції, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків, які у цілому позитивно вплинули на криміногенну ситуацію, стан законності та правопорядку у районі. 

 

Загальна характеристика злочинності

Рівень злочинності на території Голопристанського району станом на 30.06.2017 становить 94,1 злочини, що менше середньообласного показника, який становить 99,9.

Кількість облікованих злочинів порівняно з минулим періодом збільшилась на 11,5% (1450 проти 1284), з яких було розкрито 42,5% кримінальних правопорушень, що практично відповідає середньообласному показнику 44,6%.

У першому півріччі 2017 року на 30% менше обліковано особливо тяжких кримінальних правопорушень, у тому числі на 50 % - умисних вбивств (1 проти 2 у 2016 році).

На 80 % зменшилася кількість тяжких тілесних ушкоджень, не обліковано жодного тяжкого тілесного ушкодження, внаслідок якого настала смерть потерпілого (2 у 2016 році).

Спостерігається тенденція до зменшення кількості квартирних крадіжок  (-60 %), розбоїв (- 100 %), сталою залишається кількість грабежів (6). Майже на чверть менше вчинено заволодінь транспортними засобами (16 проти 21 у 2016 році).

Активізовано роботу з виявлення злочинів, пов'язаних зі збутом наркотичних речовин – поточного року обліковано 3 злочини зазначеної категорії проти 2 у минулому.

Другий рік поспіль не обліковуються злочини, скоєні неповнолітніми або за їх участю, а кількість кримінальних правопорушень, вчинених в стані алкогольного сп'яніння, зменшилася вдвічі (з 10 до 5).

Одночасно з цим, з 17 до 67  або у 3,9 разів (по області на 26,7 %) зросла кількість злочинів, скоєних особами, які раніше їх вчиняли, на 50 % - скоєних групою осіб.

За закінченими кримінальними провадженнями встановлено збитків у розмірі 1090 тис.грн., з яких відшкодовано на суму 298 тис.грн,  або 28,3%.

 Організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку

Упродовж  2017 року прокуратурою здійснювалося процесуальне керівництво у 2927 кримінальних провадженнях, що розслідувалися Голопристанським ВП, з яких закінчено 1008 кримінальних проваджень проти 930 у минулому році.

Із числа закінчених проваджень 109 (проти 101 в 2016 році) направлено до суду з обвинувальними актами, у тому числі 7 (4) –з  угодами про визнання винуватості. У 899 провадженнях прийнято рішення про закриття, що на 8,2 % більше, ніж торік.

В ході здійснення процесуального керівництва прокурорами надано 124 письмові вказівки, скасовано 20 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень, з яких у подальшому 1 провадження направлено до суду, у 12 провадженнях ініційовано відсторонення слідчого від проведення досудового розслідування у зв’язку з його неефективністю.

На усунення порушень на стадії досудового розслідування внесено 7 доручень на проведення службової перевірки відносно слідчих поліції.

Також, прокурорами здійснювалися повноваження відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність». Зокрема упродовж 2017 року прокурорами в процесі нагляду за додержанням законів органами, які здійснюють оперативно-розшукову діяльність, перевірено 46 оперативно-розшукових справ, у яких надано 16 вказівок в порядку ст. 14 Закону та  спрямовано 2 доручення про проведення службових перевірок.

Підтримання публічного обвинувачення в суді

За участі прокурорів місцевої прокуратури розглянуто 37 кримінальних проваджень з постановленням обвинувальних вироків. Активно вживалися заходи щодо виправлення судових  помилок, перегляду незаконних рішень в апеляційному порядку, зокрема упродовж року внесено 18 апеляційних скарг. Не допущено випадків виправдання судами осіб, незаконного притягнення їх до кримінальної відповідальності.

Стан протидії корупції

З серпня 2016 року органи прокуратури позбавлені повноважень щодо складання протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, у зв’язку з початком діяльності Національного агентства з питань запобігання корупції.

Одночасно з цим, прокуратурою у тісній співпраці із правоохоронними органами в умовах змін законодавства вжито організаційних і практичних заходів, спрямованих на протидію корупції. Так, упродовж 6 місяців 2017 року на адресу Управління захисту економіки в Херсонській області спрямовано             6 матеріалів для складання протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією.   Правоохоронцями району протягом поточного року виявлено 1 (1 у 2016 році) корупційний злочин, обвинувальний акт у якому направлено до суду.

За 14 документами реагування притягнуто 4 посадові особи до дисциплінарної відповідальності, в органах місцевого самоврядування утворено постійні комісії з питань здійснення контролю щодо врегулювання конфлікту інтересів або такі повноваження покладено на інші комісії.

 Вжито заходів до практичної реалізації повноважень органів прокуратури поза межами кримінального судочинства у порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» щодо представництва інтересів держави в суді в порядку визначеному законом. Так, протягом першого півріччя поточного року у порядку цивільного судочинства заявлено 5 позовів на загальну суму понад 3 млн. грн. з питань земельних відносин щодо визнання недійсними (незаконними) окремих рішень органів місцевого самоврядування, державних актів, цивільно-правових угод, розірвання договору оренди земельної ділянки та повернення у державну власність земельних ділянок загальною площею 60,4495 га.

 Одним із пріоритетних напрямів діяльності для місцевої прокуратури залишається захист прав і свобод дітей. Зокрема, у поточному році пред’явлено позов в інтересах держави в особі Херсонської обласної клінічної лікарні про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілої від кримінального правопорушення на суму 2139,12 грн.

У сфері нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях та при застосуванні інших заходів виховного характеру протягом поточного року внесено 3 документи реагування, до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадової особи.

Завдяки посиленню профілактичної роботи упродовж І півріччя 2017 року кримінальні правопорушення неповнолітніми на території Голопристанського району не вчинялись.

 Забезпечено додержання конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи.

Місцевою прокуратурою постійно контролюється стан дотримання вимог законодавства при утриманні громадян в кімнатах для затриманих відділу поліції.                     

За результатами проведених перевірок фактів незаконного поміщення та тримання осіб у КЗ Голопристанського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області за 6 місяців 2017 не встановлено.

Окрім цього, місцевою прокуратурою проведено 3 перевірки з питань додержання кримінально-виконавчого законодавства, а також при застосуванні відносно громадян заходів примусового характеру за вчинення адміністративних правопорушень. За результатами виявлених порушень прокуратурою внесені 3 документи прокурорського реагування, які розглянуто та законні вимоги прокурора повністю задоволено.

Упродовж 2017 року внесено 20 документів прокурорського реагування у зв’язку з порушенням закону у виправній колонії, притягнуто до відповідальності 18 посадових осіб.

Також, органами прокуратури в установі виконання покарань виявлено факти застосування до засуджених заходів дисциплінарного впливу, які не відповідають тяжкості і характеру проступку. З метою усунення виявлених порушень скасовано 1 стягнення у вигляді поміщення до ДІЗО ГВК № 7 УДПтСУ в Херсонській області.

Стан роботи з розгляду та вирішення звернень громадян

Упродовж І півріччя 2017 року місцевою прокуратурою розглянуто 208 звернень громадян та юридичних осіб, з яких вирішено по суті  – 127, направлено в інші відомості – 72, направлено іншому прокурору – 2,  з них задоволено – 3, залишено без розгляду (визнано анонімним) – 1, виключено з обліку (внесено до ЄРДР) – 2.

За вказаний період часу запити відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» до Новокаховської місцевої прокуратури не надходили та відповідно прокуратурою не розглядались.

З метою інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури у засобах масової інформації висвітлено 21 інформацію стосовно результатів роботи Новокаховської місцевої прокуратури на території Голопристанського району.

 Є. Теницький, 

заступник керівника  Новокаховської місцевої прокуратури,  молодший радник юстиції 

 


 18 вересня 2017 року, понеділок

     19 вересня мобільний консультативний пункт під головуванням  начальника Головного територіального управління юстиції у Херсонській області Костянтина Хутковського відвідає мiсто Гола Пристань.

Жителi мiста матимуть можливiсть отримати безкоштовні правові консультації з хвилюючих їх питань.

Мобiльний консультативний пункт буде розташовано за адресою: вул. 1 Травня, 14 (бiля Голопристанської мicькоi ради).

 

Запрошуємо всiх бажаючих звернутися за правовою консультацiєю!

 

 


 14 вересня 2017 року, четвер 

Шановна громадо!

Громадська організація «Ветеранів АТО, учасників бойових дій в зоні АТО,

їх матерів та родин «ЄДНІСТЬ» м. Гола Пристань та Голопристанського району Херсонської області»

відкрила окремий гривневий банківський рахунок для

ФІНАНСУВАННЯ БУДІВНИЦТВА  ПАМ’ЯТНОГО ЗНАКУ 

ЗАГИБЛИМ ВОЇНАМ ГОЛОПРИСТАНЩИНИ В АТО.

Реквізити окремого банківського рахунку, на який можна вносити доброчинні пожертви на спорудження пам’ятного знаку загиблим воїнам Голопристанщини в АТО:  

Поточний рахунок № 26004052212823 в національній валюті

в ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК», МФО 352479, ЄДРПОУ 14360570.

Картка № 516930509186000, код ЄДРПОУ 39940288. 

  Дякуємо за небайдужість!

 

 


 11 вересня 2017 року, понеділок

 

 


 8 вересня 2017 року, п’ятниця

Шановні голопристанці! 

Вітаю вас із Днем фізичної культури та спорту –

святом спортсменів, тренерів і всіх,

хто веде здоровий спосіб життя! 

В усі часи саме здорові духом і тілом люди складали опору суспільства. Сьогодні здоровий спосіб життя стає усе більш популярним, і це не просто данина моді, а бажання людей різних поколінь зберегти молодість і здоров’я.

Гола Пристань багата спортивними талантами. Наші спортсмени відомі далеко за межами області та України, зберігають і примножують славні традиції спорту, зміцнюють авторитет нашого краю. Ці успіхи - результат таланту і наполегливої праці.

Тож напередодні цього святкового дня щиро бажаємо всім спортсменам міцного здоров'я, великої удачі, наполегливості та наснаги. Спортивного вам довголіття і нових яскравих перемог!

З повагою,  Голопристанський міський голова Олександр БАБИЧ

 


 7 вересня 2017 року, четвер

Свято людей "своєї справи" 

Рішучі, енергійні люди, котрі, організовуючи власну справу, створюють робочі місця, налагоджують виробництво та торгівлю, наповнюють бюджети. Їхнє завзяття, менеджерський талант, уміння ефективно працювати в умовах ринкової економіки забезпечують підвищення добробуту земляків, сприяють зростанню економіки краю. Це все – про підприємців, котрі в першу неділю вересня відзначали своє професійне свято.

Захід, на якому вітали місцевих представників  бізнесу, відбувся і в Голій Пристані. 5 вересня у міському Палаці культури "Сузір’я" зібралися люди, які не побоялися відкрити свою справу і продовжують працювати, надаючи послуги та вносячи свій немалий вклад у розвиток економіки Голопристанщини і в цілому держави. Зі сцени їх називали сміливцями, мужніми і витривалими людьми, благодійниками, трудоголіками і навіть відчайдухами. Адже, незважаючи на труднощі, законодавчі колізії та нестабільність у державі, наші підприємці з усіх сил стараються вести свій бізнесовий корабель у бурхливому житейському морі.

Добре розуміє, що бути підприємцем у наш час – справа не із легких, міський голова Олександр Бабич. Вітаючи присутніх із професійним святом, мер підкреслив, що саме підприємці є тією рушійною силою, яка розвиває економіку. Очільник міста зазначив, що міська рада та виконавчий комітет всіляко намагаються створити комфортне середовище для процвітання бізнесу і подякував підприємцям за їхню допомогу та активну участь у громадському житті Голої Пристані, відзначивши почесними грамотами та подяками найактивніших представників: фізичних осіб – підприємців Тетяну Деркач, Євгена Коробова, Тетяну Плужнікову, Валентину Целорунго, Григорія Ярохіна, Світлану Карпенко, директора ПП «Смак-Гопри»  Андрія Кушніра та директора ПП «Знатний хліб» Олега Остапенка.

Урочистості продовжувалися і від чарівної ведучої Ірини Соловйової лунали вітання підприємцям, які працюють у різних сферах господарства. Супроводжували поздоровлення слайди із фотографіями представників малого та середнього бізнесу. Згадувала ведуча і про великі підприємства, які провадять свою діяльність на території Голої Пристані – ТОВ СП "Нібулон", ФГ "Інтегровані агросистеми", ПП "Органік сістемс", ТОВ "Швейна фабрика "ВіД"" та інші. Звичайно, у Голій Пристані є багато успішних представників малого, середнього та великого бізнесу, і хоч не всі вони були поіменно згадані на заході, по-справжньому їхні старання та працю можуть оцінити лише мешканці міста, придбавши якісні та різноманітні товари і отримавши широкий спектр запропонованих послуг.

Із вітаннями до бізнесменів зверталися голова районної державної адміністрації Тетяна Гасаненко, голова районної ради Віталій Соловйов, заступник директора міськрайонного центру зайнятості Вікторія Задорожня та перший заступник начальника Олешківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області Микола Науменко. Всі вони дякували підприємцям за сумлінну працю, життєстійкість, наполегливість, допомогу у розвитку соціальної інфраструктури в територіальних громадах, у життєдіяльності шкіл, дитсадків, позашкільних, медичних закладів.

Кращих підприємців Голопристанщини нагороджували почесними грамотами та подяками за активну життєву позицію, особистий внесок у розвиток підприємництва. За співпрацю з центром зайнятості в організації громадських робіт подяку було оголошено приватному підприємцю Василю Сусідко, що проводить свою діяльність в галузі туризму і відпочинку, а Олешківським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України подякою відзначено керівника приватного підприємства "Органік Сістемс" Андрія Сипка.

Вдячність висловлювалася підприємцям і за допомогу військовослужбовцям, які перебувають у зоні АТО, де в окопах, бліндажах, на блокпостах зі зброєю в руках захищають наш спокій на сході держави. Користуючись нагодою, перед підприємцями виступив голова громадської організації ветеранів АТО, учасників бойових дій в зоні АТО, їх матерів та родин "Єдність" Василь Купчик, який звернувся до бізнесменів із проханням допомогти у будівництві пам’ятного знаку воїнам АТО і вшанувати хлопців, які поклали своє життя за мир в Україні.

Цього дня на адресу представників бізнесу прозвучало багато теплих слів. Вітали підприємців і голопристанські артисти: хореографічний ансамбль "Фортуна" (керівник Тетяна Тєлєнкова), талановитий баяніст Володимир Мякота і неповторні Тетяна Крива, Юлія Решетіло, Тетяна Тимченко, Софія Магарь та Ельвіра Ротонос.

Завершилося святом виступом неперевершеної Інни Філіппової, у виконанні якої пролунала пісня "Я бажаю вам добра". Тож бажаємо вам добра, шановні підприємці і нехай вас і надалі супроводжують вагомі здобутки у плідній діяльності на благо рідного краю!

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

 Фотозвіт

 


 6 вересня 2017 року, середа

 

Шукаємо патронатних вихователів!

Для роботи патронатними вихователями шукаємо сім’ї, які готові в своїх домівках доглядати за дітьми, що потребують соціального захисту. Гарантовані: заробітна плата, кошти на виховання дитини, комплексна професійна підтримка.

 Якщо Ви – подружжя з досвідом виховання власних дітей, проживаєте на спільній житловій площі в м. Гола Пристань, маєте час і любите працювати з дітьми, пропонуємо вашій родині стати патронатними вихователями. Ними можуть бути громадяни України віком від 35 до 55 років (для жінки) і від 35 до 60 років (для чоловіка).

 Сімейний патронат допомагає вразливим сім’ям із дітьми долати кризу та дозволяють багатьом дітям не втратити рідних маму й тата.  В той час, як дитина, що потребує захисту, тимчасово виховується у професійній патронатній сім’ї, соціальні працівники допомагають рідним батькам дитини долати складні життєві обставини.

 За більш детальною інформацією звертайтеся: м. Гола Пристань, вул. Покришена, буд. 41, каб. № 5;

Телефон для консультацій - (05539) 77173  

Служба у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконавчого комітету міської ради

 

 


 5 вересня 2017 року, вівторок

У Голій Пристані відкриється інноваційне підприємство

по виробництву нанодобрив «5 ELEMENT»

30 вересня, у рамках проведення Х Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» та Дня міста Гола Пристань, заплановане офіційне відкриття науково-виробничого підприємства «5 ELEMENT».

Підприємство, яке у цьому році було побудовано у місті Гола Пристань, планує виробляти до 10 тонн мінеральних мікродобрив щороку та забезпечувати його реалізацію по всьому світові. Наразі вже укладено домовленості про співпрацю з Литвою, Словаччиною, Чехією, Кіпром, Алжиром, Єгиптом, Суданом, Тунісом, Марокко, Угандою, В'єтнамом, Індією, Шрі-Ланкою, Лаосом, Брунеєм, Оманом, Малайзією, Індонезією, Камбоджею, М'янмою, Таїландом, Казахстаном, Узбекистаном, Туркменією, Бразилією, Аргентиною, продукція буде також реалізовуватися і в Україні.

Генеральний директор ТОВ «НВП «5 ELEMENT» Володимир Білий відзначив всебічне сприяння влади у відкритті підприємства, він подякував голові облдержадміністрації Андрію Гордєєву та представникам місцевої влади.

 

Довідка. ТОВ НВП «5 ELEMENT» спеціалізується на розробці та виробництві інноваційних мінеральних мікродобрив. Унікальна розробка заступника Генерального Директора з наукової роботи, доктора хімічних наук, професора Георгія Голіка дозволила створити добрива, які є не токсичними,  мають високу швидкість проникнення в клітини рослин із високим коефіцієнтом засвоєння, підвищують на 20-50% врожайність, а також товарний вигляд і якість агропродукції, стимулюють розвиток потужної кореневої системи, а саме головне – відроджують якісний склад ґрунтів.  

 

 


 4 вересня 2017 року, понеділок 

Розклад руху високошвидкісного пасажирського судна

«НІБУЛОН Експрес-2» з 28.08.2017р.

за маршрутом м. Нова Каховка - м. Херсон - Кінбурнська коса (причал TOB СП«НІБУЛОН»)

м.Миколаїв - Кінбурнська коса (причал ТОВ СП «НЇБУЛОН») - м.Очаків

м.Херсон - м.Миколаїв

Тривалість рейсу може змінюватись в залежності від погодних умов. Графік діє до 30.09.2017 р.

 

 

 

 


Початок

Використання інформаційних та фотоматеріалів сайту тільки з дозволу адміністрації
 
 

 

На Херсонщині СБУ вживатиме посилених заходів безпеки

14.04.2017
  У Херсонському Управлінні СБУ за ініціативи Координаційної групи Антитерористичного центру відбулась спільна нарада учасників – суб’єктів боротьби з тероризмом щодо питань запобігання й протидії ймовірним диверсійно – терористичним проявам напередодні та під час святкування ...


Он-лайн будинок юстиції

14.04.2017
 


Шановні містяни!

14.04.2017
  Виконавчий комітет міської ради інформує, що 11.04.2017 в залі засідань міськвиконкому відбулись громадські слухання з приводу обговорення проекту рішення виконавчого комітету Голопристанської міської ради «Про встановлення тарифів на ритуальні послуги КП «Міськтеплокомуненерго». За ...


П О В І Д О М Л Е Н Н Я

14.04.2017
  П О В І Д О М Л Е Н Н Я  для врахування пропозицій громадськості починається  процедура розгляду містобудівної документації «Проект внесення змін до  детального плану території для розміщення перевантажувального терміналу ТОВ СП «НІБУЛОН» по вул. Береговій ...


Шановні настоятелі церков та храмів!

14.04.2017
    Шановні настоятелі церков та храмів!  Дотримуйте у належному протипожежному стані приміщення та будівлі, забезпечуйте виконання елементарних заходів попередження виникнення пожеж та надзвичайних ситуацій під час проведення служб у Великодні свята. Звертаємо Вашу увагу на забезпеченість ...


Дорогі друзі!

14.04.2017
 


Інформує податкова

13.04.2017
  Підакцизні товари додали до бюджету  1039,1 тис. грн. >>> Внесок податку на доходи фізичних осіб до бюджетів перевищив   20124,6 тис. грн >>> Хто відноситься до членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення? >>> Пільговикам ...


Розпочато відкриті торги

13.04.2017
 Розпочато відкриті торги з реконструкції котельної №7 по пров. Шкільному, 11а. З тендерною пропозицією можна ознайомитися за посиланням: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2017-04-13-000484-b


Таврійський барвограй талантів

12.04.2017
      Кажуть, що Бог створив цей дивний світ так, що у ньому ніщо не повторюється і навіть листочки на дереві різняться один від одного. Цю істину ще раз підтвердили учасники загальноміського огляду дитячої та юнацької художньої творчості «Таврійський барвограй», що проходив ...


ЗВІТ за 2016 рік про виконання депутатських повноважень депутата Голопристанської міської ради 7-го скликання Шкроб Ольги Вікторівни

12.04.2017
  ЗВІТ за 2016 рік про виконання депутатських повноважень  депутата Голопристанської міської ради 7-го скликання Шкроб Ольги Вікторівни   Відповідно до ст. 16 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», з метою інформування виборців про свою діяльність, отримання ...