Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Голопританський РВ УДМС України в Херсонській області нагадує про можливість отримання в підрозділі послуги внесення КЕП на ID-картку

17.02.2021
Переваги ID-карток з кваліфікованим електронним підписом
Вже рік, як ID-картка, що містить електронний підпис громадянина, стала повноцінним засобом електронної ідентифікації особи. За цей час (з 05.02.2020) безкоштовну послугу ДМС із внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки уже отримали декілька десятків тисяч українців, які є власниками ID-карток.
Нагадуємо, що послуга надається безкоштовно та за бажанням, і є доступною громадянам України, які досягли 18-річного віку. Термін дії сертифікатів ключів КЕП становить 2 роки.
Внести електронний підпис на чіп ID-картки можливо як одразу після отримання нового біометричного паспорта громадянина України, так і записати КЕП на раніше видану ID. Важливо, що на період установлення на всій території України карантину, зробити це можна у будь-якому територіальному підрозділі ДМС, незалежно від місця реєстрації. Для запису КЕП на чіп ID-картки знадобиться PIN-код (PIN 2), який особисто вказується власником ID-картки під час її отримання.
Використовуючи ID-картку з КЕП, її власник отримує чимало переваг, зокрема – можливість легко та зручно користуватися електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес просто з дому.
☝Для того, щоб користуватися кваліфікованим електронним підписом, потрібен спеціальний картрідер або смартфон з підтримкою технології NFC, а також відповідне програмне забезпечення для платформ Windows, MacOS, Android чи IOS. При цьому, використання КЕП – безпечне, адже таємні ключі електронного підпису зберігаються у спеціальному захищеному чіпі на ID-картці, який має висновок державної експертизи у галузі криптографічного захисту інформації.
Разом з тим, просимо під час відвідування підрозділів, дотримуватись рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України щодо зменшення впливу та передачі вірусної інфекції.
- користуватися захисною маскою, рукавичками та дезінфікуючими засобами;
- не створювати скупчення людей у підрозділі та дотримуватись безпечної відстані між людьми (з розрахунку не більше 1 людини на 10 кв. метрів);
- уникати контакту з усіма, хто має ознаки ГРВІ.
 
Бережіть себе та оточуючих, чекаємо на вас!
 
Голопристанський РВ УДМС України в Херсонській області
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.