А що ж із "Купальськими"...?

22.05.2020

 

 

 

 

Карантин диктує свої умови

Пандемія коронавірусу продовжує вносити свої корективи не тільки у наші щоденні звички, але і у плани на рік, зупинивши концертно-фестивальне та спортивне життя по всьому світу.

Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальські зорі», який ми щорічно святкували в першу суботу липня, починаючи з 2003 року, імовірно, на превеликий жаль, буде перенесено на наступний рік.

Це рішення продиктовано, в першу чергу, задля безпеки учасників фестивалю, адже кожен рік у заході приймає участь більш ніж 150 різножанрових колективів та близько 20 тис. гостей.

Фестивалі та концерти, що мали відбуватися навесні та влітку 2020 року поступово скасовуються або переносяться на інший термін. Всі масові заходи, заплановані на літо, вже скасували в Німеччині та Бельгії, також масові скасування відбуваються у США. Ймовірно, ця тенденція поширюється і на інші країни Європи і не тільки.
В березні Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе заявив про перенесення літньої Олімпіади на 2021 рік. Олімпійські ігри в Токіо повинні були пройти з 24 липня по 9 серпня. Раніше кілька країн закликали МОК відкласти проведення літньої Олімпіади в зв'язку з пандемією коронавірусу. Канада і Австралія оголосили, що не будуть відправляти своїх спортсменів на змагання, якщо Олімпіада в Токіо буде проведена в призначені терміни.

Євробачення 2020 також перенесли на наступний рік через пандемію коронавірусу. «Європейський мовний союз прийняв важке рішення не продовжувати організацію конкурсу. Здоров'я артистів, персоналу та відвідувачів, а також ситуація в Нідерландах і в Європі, призвели до такого рішення», - йдеться в заяві. Конкурс повинен був пройти в Роттердамі в середині травня.

Через бурхливу пандемію коронавірусу УЄФА прийняла рішення перенести чемпіонат Євро-2020 на наступний рік. Таке рішення було озвучено під час відеоконференції УЄФА з приводу ситуації в футболі на тлі епідемії.

В травні мав розпочатись 73-й Каннський кінофестиваль. Проте він не відбувся. Попри те, що офіційного рішення так і не було оголошено, арт-директор фестивалю Тьєррі Фремо дав розлоге інтерв’ю виданню L'Obs, де розповів, що у 2020 році фестиваль «фізично» не відбудеться.

«Канни могли відбутись тільки так, як завжди: з зірками, глядачами та пресою, але не з карантинними обмеженнями», – заявив Фремо.

Вперше за 70 років в Німеччині скасовано відомий на весь світ фестиваль пива «Октоберфест -2020», який повинен був пройти з 19 вересня по 4 жовтня в Мюнхені

В останні дні було оголошено про скасування більшості музичних, культурних та інших фестивалів і в України. Це і «Чорноморські ігри», і фестиваль «Холодний яр», етно-рок-фестиваль «Козак Фест». Не буде проводитись через карантин відомий «Книжковий Арсенал» у Києві.

Кабінетом Міністрів України прийнято рішення про подовження дії карантинних заходів до 22 червня, тому організаторами Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості «Купальські зорі», прийнято непросте рішення щодо перенесення фестивалю на наступний рік.

Це найважче рішення, яке нам коли-небудь доводилося приймати. Останній місяць ми не втрачали надії та працювали над створенням програми, розглядали різні варіанти виходу з кризи та до останнього вірили, що в нас буде можливість зустрітись з шанувальниками та учасниками фестивалю цього літа. Проте, спостерігаючи за розвитком подій у світі та спілкуючись з нашими колегами, ми дійшли висновку, що перенесення – єдине вірне рішення в цій ситуації.

«Особисто для мене рішення про відміну фестивалю - важке, оскільки для мене, як і для багатьох членів нашої команди, цей фестиваль уже «традиція». Але зараз час ще одного випробування для нашого народу. І ми не можемо наражати людей на небезпеку, як і не можемо перенести фестиваль на інший період цього року. Але я вірю в краще. У нас буде ще не одне літо, де ми зберемось знову всією родиною біля Купальської ватри, а зараз ми мусимо побороти недугу» - відзначив керівник оргомітету фестивалю Олександр Бабич.

Друзі, ми закликаємо вас в черговий раз висловити свою любов до фестивалю. Скористайтесь можливістю відвідати Голу Пристань наступного року – так ви підтримаєте фестиваль і допоможете зробити його ще яскравішим та крутішим в 2021.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.