ПРЕС – АНОНС DOCUDAYS UA-2019

26.11.2019

БЛАГОДІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ ФОНД ГРОМАДИ МІСТА ГОЛА ПРИСТАНЬ ” СВЯТА ОЛЬГА ”

ПРЕС – АНОНС
DOCUDAYS UA-2019 МАНДРУЄ УКРАЇНОЮ
У жовтні стартував XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці/-ки понад 220 міст і містечок України. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України: Київської, Дніпропетровської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Луганської, Полтавської, Херсонської, Чернігівської, Чернівецької, Тернопільської, Волинської, Донецької, Житомирської, Харківської, Вінницької, Одеської, Сумської, Закарпатської, Рівненської та Хмельницької областей. Перші покази відбулися вже з 01 жовтня.
Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів – кінотеатри, будинки культури, школи й вищі навчальні заклади, кіноклуби та креативні простори, книгарні, бібліотеки, а також установи Державної кримінально - виконавчої служби України. Важливою складовою заходів є дискусії, під час яких глядачі й глядачки матимуть нагоду поспілкуватися з режисер(к)ами стрічок, запрошеними правозахисниками/-цями, діяч(к)ами культури.
Через запитання: «Дозволити програмі змінити вашу свідомість?» цьогорічний фестиваль розмірковує над тим, як змінюється наше повсякдення, звички та способи комунікації з появою цифрових технологій, які нові можливості вони відкривають для дослідження реальності та які загрози, пов’язані з контролем та інформаційною безпекою, криються в цифровій мережі.
Глядачів/глядачок очікують цікаві документальні стрічки, які розкривають резонанснв справи, знаходячи потрібні докази в безмежних просторах Інтернету, шукають правду серед фейкових новин і суперечливих фактів .Так, стрічка «Чистильники» запрошує нас у світ інтернет-цензури, яку великі гравці мереж Google, Facebook, Twitter віддають на аутсорсинг робітникам і робітницям на Філіппінах. Стрічка «Сакава» знайомить нас із онлайн-шахраями з Гани, які вдаються навіть до чорної магії. Документальний фільм «Біла мама», який на Docudays UA-2019 отримав спеціальну відзнаку та приз глядацьких симпатій. Фільм «Перед тим, як батько повернеться» розповідає про дівчат, які живуть у віддаленому грузинському селі, просякнутому радикалізмом.У стрічці «Я виросла, поки ви спали»ми потрапляємо до білоруської глибинки разом з юною Караліною, яка давно живе й працює в Західній Європі. Для неї цей приїзд – повернення додому, до бабусі, до друзів з музичної школи. Фільм італійської режисерки Міколь Рубіні «Шлях до гір»виростає з її подорожі в закарпатське село й пошуків будинку, де народився її дідусь. Герої фільму «Коли ягнята стають левами» – мисливці за слонами з бідного кенійського міста. На їхню думку, захисники дикої природи цінують життя слонів вище за людські життя. А вони готові піти на арешт, моральний осуд світу, навіть на смерть, аби прогодувати свої родини.
Резонансні документальні фільми та відеолекції про гучні суспільні кампанії, викликані цими фільмами. Номінант на премію Оскар фільм «Обережно, провалля!» – режисерський дебют Бінґа Ліу, який спостерігає за життям шкільних друзів - скейтбордистів у промисловому американському місті. Він фільмує несподівану для них дорослість – з усіма безнадійними роботами, народженням дітей і роздумами про те, що означає бути людиною. Гарвардська студентка Дженніфер Брі готується до весілля своєї мрії, аж раптом тіло починає не слухатися її. У чутливій особистій документальній стрічці «Неспокій» Дженніфер фіксує найпохмуріші моменти її боротьби із синдромом хронічної втоми. Вона розповідає також про інших людей, вражених цим синдромом,закликає суспільство переглянути усталені стереотипи й почати шукати шляхи допомоги людям із цією хворобою, від якої страждають мільйони. Стрічка-розслідування «Навмисна смерть» від режисерки Сью Вільямс відкриває приховані процеси індустрії електроніки та доводить, що навіть найменші ґаджети мають смертельні наслідки для довкілля та здоров’я.
Благодійна організація Фонд громади міста Гола Пристань ” Свята Ольга ” приєднується до проведення заходів Мандрівного фестивалю та пропонує серію показів фільмів з 01грудня по 10 грудня 2019 року в м. Гола Пристань:
Відкритий показ документальної стрічки ” Обережно провалля! ” відбудеться 08 грудня 2019 року в 12.00 в приміщенні міського палацу культури ” Сузір’я”.
Запрошуємо жителів міста, усіх бажаючих до перегляду цієї кінострічки та спільно обговорити важливі питання сучасного життя!!.
Інші спеціалізовані покази документальних фільмів будуть проведені в Голопристанській спеціалізованій школі I-III ступенів, міськ районному центрі зайнятості, районному Центрі пробації, міській бібліотеці.
За довідками звертатися до координатора проведення фестивалю документального кіно DOCUDAYS UA-2019 в місті Гола Пристань - Світлани Михолат ( тел. 0501506176 )
Більш детальна інформація буде розміщена у соціальних мережах.
Слідкуйте за новинами та приєднуйтеся до медіа освітніх заходів, які допоможуть знайти відповіді на багато питань.
Президент БО Фонд громади міста Гола Пристань ”Свята Ольга” Світлана Михолат
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.