У Голій Пристані відзначили річницю визволення міста від фашистських загарбників

05.11.2019

 

4 листопада громада нашого міста відзначила два величні свята 76 - ту річницю визволення Голої Пристані та 75- ту річницю визволення України від фашистських загарбників.

Солдатський подвиг в роки війни в пам’яті поколінь буде жити вічно. Солдатська пам'ять – це той голос історії , який ми повинні слухати щодня, як голос правди про події Другої світової війни.

13 вересня 1941 року німці окупували Голу Пристань. О 14 годині по вул. Міліцейській прогриміли перші ворожі частини на мотоциклах.  У місті розташувалось гестапо, встановлювався  “новий – німецький” порядок  посилились арешти, за ними розстріли.  

За час окупації німці розстріляли більш як 130 чоловік, знищили більше 31-ї тисячі квадратних метрів жилої та виробничої площі села.  4 –го листопада Гола Пристань була визволена від фашистських загарбників, військовими Південного 4-го українсього фронту під командуванням Генерала армії Федора Івановича Толбухіна.  У визволенні брали участь 24- та гвардійська Євпаторська стрілецька дивізія,  кіно - механізована група «Ураган», 7-ма окрема  винищувальна протитанкова артилерійська бригада «РГК».

          На фронтах другої світової війни з німецькими загарбниками з честю та мужністю бились 1672 жителя тоді ще селища Гола Пристань, представники 26 – ти національностей. 404 людини віддали своє життя за Батьківщину, більше 1300 односельців за проявлення героїзму в боях з гітлерівцями були нагородженні орденами та медалями.

До слова запросили Голопристанського міського голову Бабича Олександра Володимировича, який привітав містян з такою визначною та значною датою для нашої маленької та великої Батьківщини; заступника голови Голопристанської районної державної адміністрації Антюшину Олену Миколаївну.

Сказали вітальне слово заступник голови районної ради Басараб Іван Кирилович, голова громадської організації «Ветеранів АТО» учасників бойових дій у зоні АТО, їх матерів та родин «Єдність» м. Гола Пристань та Голопристанського району Купчик Василь Іванович, голова Голопристанської міської та районної ради ветеранів війни та правці України Рубін Іван Андрійович, голова Голопристанської міської первинної організації ветеранів війни та праці України Колпакова Катерина Іванівна, дитина війни Горун Валентин Леонідович.

Після хвилини мовчання до пам`ятних місць, пов`язаних з подіями Другої Світової війни, громада поклала квіти та вшанувала пам'ять тих, хто поліг смертю хоробрих на фронті  у боротьбі за вільне майбутнє своїх дітей.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.