Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

"Книгомандри" у Голій Пристані

10.10.2019

 «Книгомандри. Літературний тур Херсонщиною» - це свого роду унікальний проект Херсонської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова, підтриманий Українським культурним фондом у 2019 році. Проект спрямований на популяризацію української культури в цілому і літератури зокрема на Херсонщині, а особливо - у районах, наближених до тимчасово окупованого Криму.

Цей проект розпочато ще 2018-го року, коли подорожували Херсонщиною разом із письменниками. Проте у 2019-му задумка перетворилась на чудову ідею, яку підтримали на державному рівні. Тепер – це подорожі разом із відомими українськими та херсонськими письменниками.

Кожна зустріч - це презентація творчості, нових книг, окремих жанрів і просто живе спілкування з глядачами. Є сподівання, що проект житиме і триватиме далі.

Метою цьогорічних книгомандрів було відвідати 10 районів області. Такі міста, як Нова Каховка, Генічеськ, Скадовськ, Чаплинка, Велика Олександрівка вже приймали у себе письменників. Гола Пристань стала завершальним пунктом - десятим.

Тож сьогодні, 9 жовтня, голопристанці також долучилися до цього проекту, в рамках якого до нашого міста завітали два талановиті, але такі різні письменники: Василь Загороднюк та Павло Дерев’янко.

Перший – наш земляк, живе, працює та творить у м. Херсоні, пише поезії. Другий – молодий, амбітний, цікавий та нестандартний молодий письменник у жанрі темного фентезі з Києва.

Почався захід невеликим відео про те, з чого стартував проект «книгомандри», далі глядачі переглянули відео - презентації про запрошених письменників.

Першим до слова запросили Василя Загороднюка, який залюбки декламував свої вірші, поділився поезією про Голу Пристань, зачитав приклади своєї громадянської лірики, пейзажної.

На запитання присутніх глядачів про дитячу літературу, пан Василь перелічив приклади творів для малят у своєму доробку, загадав декілька загадок, поспілкувався з присутніми та відповів на цікаві питання стосовно своєї творчості та життя.

Після херсонського поета слово надали Павлу Дерев’янку, який цікаво презентував свою книгу – першу частину трилогії «Літопис Сірого Ордену» - «Аркан Вовків». Письменник зробив невеликий екскурс в історію та вірування нашого народу, наголосив на тому, звідкіля брав ідеї та образи для своєї книги, які мав складнощі на шляху до реалізації задуму та видання книги.

Письменник дуже сподобався молодій аудиторії, вони жваво підтримували діалог, задавали різноманітні питання. Молодь зацікавила як творчість молодого письменника, так і його життя поза написанням романів.

Пан Павло поділився планами на майбутнє, мріями, розповів про своє хобі та улюблені заняття відкрито та невимушено.

Зустріч пройшла на позитивній ноті та по-домашньому. Присутні почули багато цікавого та поспілкувалися з талановитими людьми. Дякуємо Херсонській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Б.А. Лавреньова за гарну можливість саме у такий спосіб доторкнутися до сучасної української літератури.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.