30 вересня – День усиновлення

25.09.2019

 

Вже стало традицією, що в останній день вересня ми відзначаємо прекрасне та величне свято - День усиновлення.
Його визначено, враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї, з метою підтримки та розвитку національного усиновлення, згідно з Указом Президента від 27 листопада 2008 року.
День усиновлення – свято всіх усиновлювачів, опікунів, прийомних батьків, батьків-вихователів, котрі прийняли до своїх родин дітей, які за різних обставин залишились без батьківського піклування.
Сьогодні тисячі українських дітей, які втратили рідну сім’ю, проживають і виховуються у дружніх, щасливих родинах, відчувають щиру турботу про себе, вчаться любити ближнього, робити добро, бути активними членами суспільства.
Зберігаючи таємницю усиновлення, ми не можемо назвати прізвища цих людей, але з впевненістю можемо сказати, що завдяки їх любові, гуманності і милосердю, діти знайшли матір та батька, щасливу родину, сімейний затишок.
Усиновлення – це дуже відповідальний крок щодо прийняття в сім’ю дитини на правах народженої, з усіма правами та обов’язками як з боку дорослих так і з боку дитини. Усиновлювачі заслуговують на велику повагу та пошану оточуючих.
Доброта і любов – головне, що ми повинні дарувати нашим дітям. Адже діти – це наше майбутнє. Ми, дорослі, повинні пам’ятати про свою відповідальність, піклуватися про кожну дитину. Особливо про дітей, які залишилися без батьків. Турбота про них – наша спільна мета, обов’язок суспільства, держави.
Реалізація права дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні можлива завдяки її влаштуванню до сімейних форм виховання: усиновлення, під опіку, піклування, в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.
Кількість дітей-сиріт, які влаштовуються в прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу щороку збільшується.
Слід зауважити, що на території нашого міста функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 8 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під опікою/піклуванням перебувають 46 дітей. Громадянами міста усиновлено 7 дітей зазначеної категорії.
В переддень свята хочеться побажати батькам і діткам перш за все міцного здоров’я, віри в добро, натхнення, терпіння і обов’язково любові.
Наталя Майданюк, головний спеціаліст служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради.

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.