У Голій Пристані пройшов традиційний фірмовий кавунячий фестиваль

13.08.2019

 

ЯКИЙ КРАЙ Є КАВУНОВОЮ СТОЛИЦЕЮ УКРАЇНИ? КОЖЕН ВАМ ВІДПОВІСТЬ: ХЕРСОНЩИНА. УЖЕ 16 РІК ПОСПІЛЬ НАШЕ МІСТО ГОЛА ПРИСТАНЬ ФЕСТИВАЛИТЬ ПІД ЕМБЛЕМОЮ КАВУНА, ЩЕДРО ПРИЙМАЄ ГОСТЕЙ ТА ДІЛИТЬСЯ ВРОЖАЄМ З УСІМА ОХОЧИМИ.

Цьогоріч фестиваль «Український кавун-солодке диво» не відвідав лише лінивий. Тут були і господарі фермерських господарств, і об’єднані територіальні громади, сільські ради, майстри з декоративно - ужиткового мистецтва, артисти Голопристанського, Олешківського та Чаплинського районів, винороби, пасічники, кулінари, представники ЗМІ.
Почесними гостями кавунового фестивалю стали: голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв, делегація департаменту туризму та курортів ХОДА на чолі з Тетяною Волинець, голова правління громадського об’єднання «Земля Таврії» Олександр Синюк, директор Південної державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту водних проблем і меліорації НААНУ Володимир Лимар, керуючий справами виконавчого комітету Новокаховської міської ради Василь Акуленко, делегація Новопавлівської сільської ради Великоолександрівського району на чолі з сільським головою Олександр Гореліков, генеральний директор НП «5 елемент» Володимир Білий, заступник гендиректора підприємства «Нібулон» - Андрій Волік.
Відвідала свято делегація Григорівської сільської ради Присиваської ОТГ на чолі з Сергієм Кліщевським, сільським головою, делегація Бехтерської ОТГ на чолі з сільським головою Михайлом Бураком, Новософіївської сільської ради на чолі з головою Наталією Чопик та делегація Старозбур’ївського старостинського округу Голопристанської ОТГ на чолі зі старостою Віктором Маруняком , делегація села Збур'івка та «Зелені Хутори Таврії» із засновником та керівником Олександром Долинком.
На сільськогосподарській виставці аргарії запевнили, що Херсонський кавун виходить на новий рівень. Вже ведеться робота з реєстрації географічного зазначення, що буде оберігати якість та імідж нашого кавуна. І активно сприяє в цьому Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва та ГО «Земля Таврії». Саме на своїй виставковій презентації - дегустації всі охочі могли покуштувати різні сорти кавунів та вподобати найкращий, найсолодший та найсоковитіший сорт.
Були серед звичайних кавунів і дещо незвичні – жовті зсередини, які викликали ажіотаж у публіки.
Фермери тільки й встигали вихвалятися, що 2019 рік став щедрим на кавуни, що не може не тішити любителів соковитої ягоди.
Але частувала Гола Пристань не лише кавунами. Здалеку можна було вгледіти величезну чергу за безкоштовним кавуновим морозивом, кавуновим смузі, кавуновими настоянками та, навіть, кавуновим мохіто, це все забезпечив активний учасник фестивального дійства народний депутат України Олексій Ковальов.
Зіркою свята став і хуторський бекмес від керманича «Зелених Хуторів Таврії» Олександра Долинка, який, прицмокуючи, куштували й почесні гості міста, і кожен бажаючий.
Різноманітні виставки простягнулися по вулиці 1 Травня: солодощі, вироби з лози, мед, товари декоративно-ужиткового мистецтва, Яке ж свято без аквагриму? Дівчата – художниці жваво розмальовували діток в різну городину.
І не тільки на землі була наша городина, а навіть у небі! Між маленькими хмарками стрибав гігантський кавун, весела і не шкодлива гусенична, і якийсь багатолапий гість , всі ці повітряні змії приїхали зі Скадовська з аероклубу «Галактика».

А на одній із виставок розгорталися справжні чарівні дива, там смугасті кавуни перетворювалися на дивовижні різноманітні троянди, які створювала відома на Херсонщині художниця, декоратор, майстриня з карвінгу, Валерія Овчаренко. Публіка зачаровано спостерігала, дивувалася та навчалася диво-майстерності.
А на сцені гриміло свято, протягом всього свята розважали іграми талановиті ведучі Артем Тригуб та Маша Ільченко. Призами ставали, звичайно ж, кавуни та тематичні цукерки.
І коли всі відпочивали з паркової зони долинув неперевершений аромат гарбузової каші та козацького куліша, яку приготувала наша незмінна, талановита жінка з золотими рукамита доброю душею Лідія Багненко.
За сприянням Департаменту туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації відвідала місто Голу Пристань в рамках зйомки нового проекту для телебачення й зірка розважальних шоу Леся Нікітюк, яка взяла майстер-клас з карвінгу, охоче нагородила призерів змагань та спробувала готувати Голопристанський бекмес.
Підтримували святковий настрій місцеві та районні артисти: Альбіна Галущак, Марина Галущак, Аріна Романенко, Олександра Фендик, Валерія Бурдига, Артем Тригуб, Володимир Мякота, Станіслав Довбня, Надія Каяфа, Світлана Золотарьова, народний ансамбль народної пісні «Україночка», народний аматорський ансамбль народної пісні «Козачка» (с. Козачі Лагері), зразковий ансамбль танцю «Капітошка» (Чаплинська ОТГ), група сучасного танцю «Світло» (Чаплинська ОТГ), аматорський народний ансамбль народної пісні «Кумоньки» (Бехтерська ОТГ), Софія Смірнова, Дар`я Смірнова, Ангеліна Савенко, Крістіна Іноземцева (Чаплинська ОТГ). Традиційно до нас завітала і вітрильна регата, яка також отримала в нагороду смугасту ягоду.
У рамках фестивалю відбулася наукова сільськогосподарська конференція «Нанотехнології у вирощуванні сільськогосподарських культур» та зустріч партнерів новоствореного туристичного кластеру на території Голої Пристані та Голопристанського району «Таврійське екооздоровлення».
Найочікуванішою подією кожного року є нагородження переможців серед номінацій «Найбільший кавун», «Найбільша диня» і т.д. Переможцями цьогоріч стали:
У номінації «Найбільший кавун»
1 Місце - 31 кг 800 грам (фермерське господарство «Фаворит», засновник Яланський Іван Іванович).
2 Місце – 27 кг 800 грам (фермерське господарство «Фаворит», голова Теличко Василь Миколайович).
3 Місце – 27 кг 400 грам (фермерське господарство «Фаворит», засновник Яланський Іван Іванович, голова Теличко Василь Миколайович).

Номінація «Найбільша диня»
1 Місце – 6 кг 800 грам 1(фермерське господарство «Фаворит», засновник Яланський Іван Іванович , голова Теличко Василь Миколайович).

Номінація «Найбільший гарбуз»
1 місце – 34 кг 300 грам (Валентина, Куртаєва м. Гола Пристань).
2 місце – 29 кг (Дмитро Сєдов, с.Кардашинка).
3 місце – 25 кг 500 грам (Андрій Шевченко, с. Кардашинка).

Номінація «Серпневе диво»
Найменший гарбуз – 0 кг,020 грам (керівник гуртка «Вмілі рученята» Людмила Корольова).
Номінація «Креативність»
Видовжений гарбуз – довжина 97,5 см, вага 3 кг 950 грам (В’ячеслав Чічков, м. Таврійськ).

У номінації «Краща виставка сільськогосподарської продукції»:
1.Фермерське господарство «Фаворит» (голова – Теличко Василь).
1 Південна державно сільськогосподарська дослідна станція інституту водних проблем і меліорації НААНУ ( в.о. Володимир Лимар) та ГО «Земля Таврії» (голова – Синюк Олександр).
2.Старозбур’ївський старостинський округ Голопристанської ОТГ (Маруняк Віктор).
3.Григорівська сільська рада Присиваської ОТГ (Кліщевський Сергій).

Номінація «Краща виставка декоративно-ужиткового мистецтва»
1.Лясковець Валентина (м. Херсон).
2.Моренько Ірина (м. Херсон).
3.Бєлозоров Дмитро (м. Миколаїв).
Щиро дякуємо нашим спонсорам: Сухоруковій Людмилі, Гадецькому Анатолію, Деркач Тетяні, ПП Жаку Анатолію, ПП Сіночко В., ТОВ «Гопри-смак», Омельяненко Денису, Галичу Олександру, ФОП « Кушнір», Тупікову Віталію, маг. «Андроїд», доктору Дубчаку, маг. «Шафран».
Також дякуємо усім, хто став частинкою голопристанського свята: гостям, жителям, майстрам, аніматорам, структурним підрозділам виконавчого комітету Голопристанської міської ради. Сподіваємось, вам було смачно!

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.