До Бобрового озера на байдарках

12.07.2019

 

11 липня презентували туристичний маршрут «До заповідного «Бобрового озера» по дніпровським плавням Голої Пристані.

У заході взяли участь представники туристичних компаній, Департаменту туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації, Голопристанської районної ради, Голопристанської райдержадміністрації та Голопристанської міської ради.
Сергій Шкарупа привітав усіх учасників та розповів про новий маршрут, який наразі уже промарковано та закінчується його паспортизація.
Туристичний маршрут «До заповідного «Бобрового озера» передбачає 3 варіанта проходження різної довжини: по малому та великому кільцю. Можна стартувати як з набережної, так і з бази «Чайка». Мале кільце протяжністю майже 3 км може подолати навіть непідготовлений турист. Також можна піти по довшому маршруту (12-13 км).
Учасники презентаційного заходу пройшли найкоротшим маршрутом – 2,8 км, час проходження 1.5-2 години
Проходження розраховано не лише на баркаси, а й на туристичні байдарки, каяки, які, як зазначив інструктор Віталій Бєлов, більш маневровий та компактний водний транспорт, бо на маршруті зустрічаються вузькі єрики.
Розпочали тур з бази зеленого туризму «Чайка».
Головним туристичним об’єктом маршруту Боброве озеро, який створено з метою збереження ділянки цінного комплексу нижньодніпровських плавнів. Серед представників флори на території заказника зустрічаються види і угрупування, занесенні до Червоної книги України, Зеленої книги України та Червоного списку Херсонської області.
Це Латаття біле – Єдиний в Україні вид цього роду, що росте в дикому стані, підлягає охороні, занесений до Червоної книги. Сальвінія плаваюча, глечики жовті (Зелена книга України), зозулинець болотний (Червоний список Херсонської області).
«Боброве озеро» та прилеглі території мають значущу фауністичну цінність. На цій місцевості в різні часи зустрічались близько 80 видів птахів різних фауністичних комплексів. В період гніздування на озері серед заростей очерету зустрічаються лиска, водяна курочка, погонич звичайний, нирок, різні види качок (кряква,сіра качка,чирки). На плантаціях латаття білого та жовтого проживає колонія чорних крячок. Гніздиться болотний лунь. В дерево-кущовому масиві селяться дрозди, солов’ї, славки, сорокопуди, синиці та інші види горобцевих. Гніздовий комплекс поповнюють птахи, які прилітають на годівлю і відпочинок із сусідніх територій. Серед них найбільшу чисельність мають чаплі: сіра, велика і мала білі. Зустрічаються також занесений до Червоної книги України малий баклан.
Після презентації в учасників екскурсії залишилися лише позитивні враження. Сподіваємося, що презентований туристичний маршрут буде користуватися популярністю.
За матеріалами з сайту парку Нижньодніпровського.
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.