Головне для всіх на світі, щоб росли здорові діти

21.05.2019


Дитинство є незабутнім, швидкоплинним, неповторним етапом людського життя. А дошкільний вік є фундаментом, на якому постає увесь життєвий шлях людини. Діти дошкільного віку ще маленькі й беззахисні, тож їх необхідно оберігати від небезпечних предметів і ситуацій та обов’язково навчати обережності. Важливою умовою свідомого засвоєння дітьми правил безпеки життєдіяльності у дошкільному віці є організація поетапної роботи педагогічного колективу.
Систематична робота по навчанню дітей дошкільного віку щодо безпеки життєдіяльності є підґрунтям для усвідомлення дошкільнятами цінності власного життя, вміння володіти навичками безпечної поведінки.
Одним із пріоритетних завдань нашого дошкільного закладу №3 «Берегиня» є формування елементарної компетенції з питань безпеки у дітей дошкільного віку відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти. У групових кімнатах оснащені «острівки безпеки», які допомагають дітям закріпити правила пожежної безпеки та дорожнього руху, засвоїти номери невідкладних служб. Традиційно, кожного кварталу, проводиться Тиждень безпеки життєдіяльності дитини. Під час осіннього Тижня найбільше уваги приділяється засвоєнню правил дорожнього руху, під час зимового Тижня – поводженню у несприятливих погодних умовах, під час весняного Тижня – знайомству з надзвичайними службами та відпрацювання поводження під час евакуації.

З 13.05 по 17.05.2019 року був проведений Тиждень безпеки життєдіяльності дитини. Кожен день був присвячений відповідній тематиці. 
У день «Відчуй небезпеку» вихователі ознайомили малят із правилами поводження у побуті, які закріпили під час дидактичних ігор «Свої-чужі», «Добро-зло» та змодельованих ситуацій.
У день «Екологознайко» проведені тематичні бесіди щодо поводження у природі, читання художніх творів, вивчення віршів про природу.
Під час «Дня здоров’я» вихованці закладу продемонстрували свою спритність, вправність виконуючи спортивні вправи та знання правил здоров’язбережувальної поведінки.
Тематичний день «Будь обережним» був присвячений закріпленню правил дорожнього руху.

17 травня були практично відпрацьовані дії учасників навчально-виховного процесу згідно з планом евакуації людей на випадок виникнення пожежі. 
Але найбільш вразило дошкільнят знайомство зі спеціальним транспортом, коли до дошкільного закладу завітали пожежна машина та машина швидкої допомоги.
Для ознайомлення дітей з пожежною службою провідним інспектором Голопристанського РВ УДСНС Соколом Вололимиром Олександровичем та пожежним-рятувальником Оліфіренком Ярославом Ігоровичем була проведена бесіда та огляд пожежної машини. Малята з надзвичайною цікавістю розглядали спеціальне обладнання, з повагою ставилися до працівників пожежної служби.

 
Не менше вразило уяву дітей і огляд машини швидкої допомоги. Цікава і змістовна бесіда з малюками проведена фельдшером екстреної медичної допомоги Якушенком Ігорем Івановичем.
Від імені вихованців та працівників ДНЗ №3 «Берегиня» хочемо винести подяку за співпрацю та розуміння провідному фахівцю Голопристанського РВ УДСНС Брасу Валерію Олександровичу, провідному інспектору Соколу Володимиру Олександровичу, пожежному-рятувальнику 8-ДПРИ Оліфіренку Ярославу Ігоровичу, водію 8-ДПРИ Бондаренку Павлу Юрійовичу; завідувачу Голопристанської станції екстреної медичної допомоги Кутасовій Галині Дмитрівні, фельдшеру Якушенко Ігорю Івановичу, водію Москвітіну Євгену Віктровичу.
Продовженням закріплення правил безпечного поводження у природі став 20 травня звіт туристичного гуртка «Пізнайко». Вміло організоване керівником гуртка Жадан Людмилою Андріївною дійство налаштувало всіх присутніх на активну участь у конкурсах та змаганнях. Із квестовими завданнями швидко справилися команди батьків вихованців, продемонстрували свою силу при перетягуванні канату, під наглядом старшої медичної сестри Ниркової Н.В. вчилися надавати першу медичну допомогу. А гуртківці показали свої туристичні навики на канатній переправі, яку для них організував керівник гуртка «Пішохідний туризм» при КПНЗ «ГМЦ-ДЮТ» Бублик В.С.. Не нудьгували і болільники. Цікаві музичні та фізкультурні паузи організували для них музичний керівник Сидорюк О.І. та вихователь з фізичного виховання Жадан Л.А.. А як же обійтися туристам без традиційної каші! Смакували кашу всі присутні і батьки, і діти, і запрошені на свято начальник міського відділу освіти молоді та спорту Фролов М.І. та методист Шевцова Т.Ф. На завершення свята завідувач Бурдига Т.І. вручила сім’ям - учасникам Гомона Даніїла, Слабухи Василя, Перухіної Ольги, Козлової Карини подарунки, побажала подальших успіхів у спорті.

 
Така тісна співпраця колективу дошкільного закладу, батьків та спеціальних служб міста сприяє формування у дошкільнят знань про безпечне поводження у соціумі.

Вихователь-методист ДНЗ №3 «Берегиня» Ангеленюк І.В.

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.