Як сигарети руйнують світ: 11 фактів

07.05.2019

 

Як сигарети руйнують світ: 11 фактів, про які ви навіть не здогадувалися

Багато курців вважають, що куріння шкодить тільки їх здоров'ю, але це не так. Крім цього, сигарети руйнують екологію і шкодять світовій економіці.
Видання Buzzfeed зібрало 11 негативних ефектів куріння, про які ви навіть не здогадувалися.

1. Окурки НЕ піддаються біологічному розкладанню.
Крім тютюну, що містить в собі неприродні добавки, в фільтрі сигарети знаходиться ще ацетат, для розкладання якого потрібно цілих 10 років, тому що це пластик.
2. За оцінками фахівців, в світі викидається близько 770 млн кг недопалків на рік.
Всі ці недопалки містять до 845 тисяч тонн ацетату, що не піддаються біохімічному розкладу.
3. Окурки ставлять під загрозу дику природу.
Недопалки або їх частини були знайдені в шлунках риб, птахів, черепах і інших видів морських тварин. Вони стають причиною токсичного отруєння тварин і створюють загрозу задухи.
4. Вони також є головним забруднювачем пляжів.
Недопалки викидає на пляж після проходження ними довгого шляху: від тротуару - в стічну яму, в каналізацію, в океан і на пляж. В цілому недопалки складають 19% всього пляжного сміття в світі.
5. Прибирання сміття від сигарет обходиться платникам податків в мільйони.
Прибирання сигаретного сміття коштує десятки мільйонів доларів щорічно в одній тільки Каліфорнії - штаті, в якому викидається всього лише незначний відсоток світового сигаретного сміття. Ці гроші могли б бути витрачені на благоустрій громадських парків, пляжів та інших місць.
6. Непогашені цигарки викликають пожежі.
Близько 90 тисяч пожеж, пов'язаних з курінням, відбулися в США в 2011 році, в результаті чого приблизно 540 людей загинули, 1640 були травмовані, а матеріальний збиток склав близько 621 мільйона доларів. Як правило, схожа статистика спостерігається щорічно.
7. Виробництво сигарет створює мільйони тонн відходів на рік.
Майже 2,5 млн тонн виробничих відходів, в тому числі 230 тисяч тонн хімічних відходів, щорічно викидаються в навколишнє середовище виробниками сигарет.
8. За рік через куріння в атмосферу викидається кількість вуглецю, приблизно рівне річному викиду чотирьох мільйонів автомобілів.
9. Щороку близько 200 тисяч гектарів землі, на яких могли б поміститися шістсот мільйонів дерев, очищаються під виробництво тютюну. Це близько 1,5 млн мертвих дерев в день, і це навіть, якщо не брати до уваги витрати паперу на реєстраційні документи та упаковку сигарет. 
10. Це сприяє скороченню кількості лісів - однієї з основних глобальних екологічних проблем наших днів. Скорочення кількості лісів на 200 тисячах гектарів щорічно відбувається в деяких найбідніших країнах світу, які потребують землі для вирощування продуктів харчування. 
11. Таким чином, зростання споживання тютюнових виробів сприяє голоду в світі. Вирощування тютюну приносить значну шкоду землі, ця рослина потребує більш ретельного догляду і великої кількості пестицидів, тому використання землі для вирощування тютюну в бідних країнах світу призводить до недостачі продуктів харчування і до голоду в цих країнах.

Джерело: Buzzfeed

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.