Обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв відбувся у місті Гола Пристань

03.05.2019

 

Учнівські лісництва є однією з традиційних і в той же час найдієвіших форм залучення учнівської молоді до природоохоронної діяльності. Вони виховують у дітей дбайливе ставлення до природи, розширюють і поглиблюють знання у галузі природничих наук, дають практичні уміння та навички ведення роботи у лісовому господарстві. Ці трудові об’єднання відіграють значну роль і як профорієнтаційні осередки. Адже оптимальні умови для практичних і навчальних занять, дослідницької та природоохоронної роботи учнівських лісництв також допомагають створювати й професійні лісівники.

25-26 квітня 2019 року в місті Гола Пристань проведено VII обласний етап Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв Херсонської області. Їх в області - сім. Обласний зліт юних лісівників Херсонщини був організований комунальним закладом «Центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді» Херсонської обласної ради за підтримки відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Голопристанської міської ради, комунального позашкільного навчального закладу «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості» та державного підприємства «Голопристанське лісомисливське господарство». У зльоті взяли участь учнівські лісництва «Дубок» КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості» (керівник – Фемич Н.І.) міста Гола Пристань; «Олешки» Малокопанівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (керівник – Андрієць Л.І.) Голопристанського району; Центру дитячої та юнацької творчості міста Херсона; Старосільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Нововоронцовського району та Олександрівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Великоолександрівського району. Членам учнівських лісництв не байдужа доля лісів: вони висаджують саджанці дерев і кущів та доглядають за ними, ведуть спостереження, проводять просвітницько - пропагандистську роботу.

 
Учасників Зльоту щиро вітали Олександр Володимирович Бабич, міський голова, Віталій Миколайович Гей, перший заступник міського голови та Михайло Іванович Фролов, начальник відділу освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Голопристанської міської ради. 


25 квітня у кіноконцертному залі міського Палацу культури «Сузір’я» відбулося урочисте відкриття Зльоту, творча презентація учнівських лісництв та захист науково-дослідницьких робіт у галузі лісового господарства. З представлених виступів члени журі дізналися, як багато практичних справ встигають робити юні лісівники. 
У картинній галереї «Сузір’я» учасники Зльоту розгорнули наочні виставки, представивши різноманітні гапрямки своєї діяльності. Тут і картини, і рукоділля, і фотографії, і різноманітні вироби декоративно-ужиткового мистецтва, а ще - значні напрацювання у науково–дослідницьких роботах, вагомі результати тісної співпраці з лісівниками – професіоналами, звіти, друкована продукція, численні грамоти та дипломи.
Цікаву екскурсію «Гола Пристань – місто героїв» провела Юлія Решетіло.

Другий день Зльоту проходив на базі ДП «Голопристанське лісомисливське господарство». Ольгою Миколаївною Багатюк, помічником лісничого, була проведена пізнавальна екскурсія по шкільному відділенню лісового розсадника. Вона розповідала дітям про рослини, які там ростуть, лісові пожежі та регламент роботи лісопожежної станції. А Микола Миколайович Коваленко, лісничий, дозволив учасникам Зльоту проїхатися на пожежному КАМАЗі та загасити умовну лісову пожежу. 
Упродовж двох днів було багато цікавих подій, а в наприкінці - підсумки журі. На кожному етапі змагань юні лісівники підтвердили, що протягом року в учнівських і шкільних лісництвах вони пройшли гарну теоретичну й практичну підготовку. Тому членам журі у складі: Ельвіри Валентинівни Ветренко, директора комунального закладу «Центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді», Олени Олександрівни Гордєєвої, директора КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості», Костянтина Миколайовича Лебідя, головного лісничого Гаврилівського лісництва ДП «Великоолександрівського лісового господарства», Олександра Анатолійовича Борисова, лісничого Кардашинського лісництва ДП «Голопристанське лісомисливське господарство», Ольги Миколаївни Багатюк, помічника лісничого ДП «Голопристанське лісомисливське господарство», Світлани Валеріївни Лукіної, завідувача організаційно – масовим відділом комунального закладу «Центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді», Тетяни Олександрівни Мудрак, завідувача методичним відділом комунального закладу «Центр еколого – натуралістичної творчості учнівської молоді» було нелегко визначити кращу команду й призерів обласного Зльоту.


Переможцем цьогорічного Зльоту стала команда учнівського лісництва «Дубок» Голопристанського міського Центру дитячої та юнацької творчості, яка виборола І місце. А це означає, що саме ця команда представлятиме Херсонщину на Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв, що відбудеться у вересні в м. Чернігів. Юні лісівники: Дар’я Плєвака, Христина Цибіна, Христина Веремко не приховували своїх емоцій. Перемогли заслужено: у них найкраща наукова робота, виставка, високі оцінки за презентацію. Вони гідно представили м. Голу Пристань на обласному етапі Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв.
Друге місце посіла команда учнівського лісництва Старосільської ЗОШ Нововоронцовського району. Третє місце розподілили між собою учнівські лісництва «Олешки» Голопристанського району, Центру дитячої та юнацької творчості м. Херсона та Олександрівської ЗОШ Великоолександрівського району. Переможці та призери отримали грамоти та цікаві подарунки. 


Враження від зльоту – дуже позитивні. Особливо від виступів команди “Grin Citi”, Артема Тригуба (Голопристанська гімназія») та вокального ансамблю «Веснянка» Голопристанського міського Центру дитячої та юнацької творчості. Усі учасники Зльоту отримали у дарунок вічнозелений кипарисовик, який символізує довголіття та міцне здоров’я, а квітка лілея на вазонах нагадуватиме про чудове місто, яке розташоване на берегах річок Конка та Чайка.
Тож бажаємо юним лісівникам успіхів та нових звершень! Учасники Зльоту від’їжджали із Голої Пристані з надією знову сюди повернутися.

Олена Гордєєва, директор КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої та юнацької творчості»

 
Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.