Дайте можливість дитині жити в родині!

27.03.2019

 

 Прийомна сім’я чи ДБСТ: дайте можливість для дитини жити в родині!

Погляд дитини-сироти неможливо сплутати з іншим. Він особливий — дитини, якій не вистачає турботи і любові, яку позбавили щасливого дитинства найближчі їй люди. Або жорстокі життєві обставини.

Звичайно ж, вихованці дитячих інтернатних закладів мріють, що колись до них завітають дорослі і скажуть: «Збирайся, дитинко, поїдемо додому. Ми - твої батьки».
Прийомну сім’ю – це подружжя, яке бере на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
У дитячому ж будинку сімейного типу спільно проживають з батьками-вихователями та виховуються не менш як 5 дітей цієї категорії. Найбільше ж може бути на вихованні - 10 дітей.
Порядки створення прийомної сім’ї та дитячого будинку сімейного типу і влаштування в них дітей регулюються відповідними постановами Кабінету Міністрів України.
Держава передбачила фінансову підтримку цих альтернативних форм сімейного виховання. Грошове забезпечення призначається кожному з батьків-вихователів й одному з прийомних батьків. Фінансування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу здійснюється за рахунок державного бюджету.
Отримують державну соціальну допомогу й діти - два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку. За вихованцями також зберігаються раніше призначені аліменти, пенсія, інші види державної допомоги. Ці кошти переходять у розпорядження батьків-вихователів та прийомних батьків і витрачаються на утримання дітей.
Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками, в обов’язковому порядку мають пройти навчання, організоване обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. До проведення спеціальних навчальних програм залучаються спеціалісти з психології, педагогіки, медицини тощо. Якщо ж хоча б один з батьків не пройшов курс підготовки потенційних кандидатів у прийомні батьки чи батьки-вихователі, то родина не отримає рекомедацію на створення прийомної сім’ї чи ДБСТ.
До речі, прийомні сім’ї та ДБСТ не залишаються наодинці зі своїми проблемами. Всі вони перебувають під соціальним супроводом соціальних працівників, взаємодіють із службами у справах дітей. Зі свого боку, служба у справах дітей постійно контролює, як дбають прийомні батьки та батьки-вихователі про здоров’я дітей, чи забезпечують їх усім необхідним для всебічного розвитку.
Важливо, що прийомні діти мають право підтримувати особисті контакти з родичами, якщо це не суперечить їх інтересам і не заборонено рішенням суду. Форми такого спілкування визначають органи опіки та піклування за погодженням з прийомними батьками.

Шановні Голопристанці❗️
Якщо вам не байдужа доля дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають в інтернатних закладах і ви можете подарувати їм щасливе дитинство - створюйте прийомні сім’ї чи дитячі будинки сімейного типу! 
За інформацією звертайтесь до служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконавчого комітету Голопристанської міської ради за адресою: м. Гола Пристань, вул. Покришева, буд. 41. Телефон 7-71-73.

Наталя Майданюк, головний спеціаліст служби у справах дітей та соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю виконкому міської ради

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.