Проектна діяльність учнівської молоді

24.05.2018

 

Ми не зводимо хмарочоси і не претендуємо на розміри мегаполісу, не забуваючи про минуле, дбаючи про майбутнє, ми будуємо наше неповторне провінційне містечко, характерною рисою якого завжди була здатність за будь-яких обставин залишитися самим собою. Саме це дає нам сили і впевненості в тому, що майбутня Гола Пристань  – це туристичне курортне місто європейського типу, відоме у світі своєю неординарністю, культурою, освітою, традиціями, природними багатствами, працьовитими, доброзичливими людьми.

Із лютого по травень 2018 року учнівська молодь закладів загальної середньої освіти міста працювала над розробкою проектів «Моє рідне місто» у рамках міського конкурсу проектів «Моє рідне місто».   

Міський конкурс проектів «Моє рідне місто» проводився з метою формування креативного міського середовища, туристично привабливого іміджу міста, активізації безпосередньої участі учнівської молоді у трансформації творчого простору Голої Пристані.

Конкурс проектів «Моє рідне місто» проводився за двома номінаціями: «Мурал-арт – перетвори сірий паркан на креативний простір» та «Місто Гола Пристань – місто моєї мрії».

Учнівська молодь Голопристанського навчального-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеню з поглибленим вивченням предметів художнього профілю», Голопристанської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням предметів філологічного та природничо-математичного циклів, Голопристанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 та Голопристанської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 поділилися своїми ідеями щодо благоустрою рідного міста.

На заході були присутні перший заступник міського голови В.М.Гей, начальник відділу освіти, молоді та спорту Р.А.Тимченко, завідувач методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту Т.Ф.Шевцова, які оцінювали творчі проекти учнів.

Бетонний паркан, яким огороджено озеро Соляне, являє собою непривабливу споруду. Організаторами конкурсу було запропоновано учнівській молоді розробити проекти в номінації «Мурал-арт – перетвори сірий паркан на креативний простір», направлені на те, щоб надати похмурому, сірому парканові нове яскраве «життя». Проект включав декілька різнопланових та різнохарактерних ескізів, котрі, на думку дітей,  можна використати для надання яскравості рідному місту.

Представники  учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти міста продемонстрували своє творче бачення щодо надання бетонному паркану, яким огороджене озеро Соляне, привабливого та естетичного вигляду.

Робота над проектами в номінації «Місто Гола Пристань – місто твоєї мрії» передбачала розробку моделей благоустрою міста. Автори проектів представляли своє бачення новітніх перспектив розвитку рідного міста, цікаві, креативні рішення та ідеї щодо благоустрою, привабливості та облаштування території Голої Пристані.

Творчі групи учнів представляли проекти  по розробці моделі благоустрою міста, а саме – ліквідація муру навколо озера Соляне та облаштування території набережної «Не ховайте перлину» (гімназія); щодо створення дитячо-юнацького комплексу «Гостинний майданчик» для розвитку та зміцнення здоров’я дітей (спеціалізована школа) та дитячого спортивно-ігрового комплексу, який буде обладнаний за останніми новітніми технологіями (ЗОШ № 1); встановлення велопарковок біля міської ради, банків, ринку, «АТБ», спортивної школи, лікарні, поліклініки, магазинів, місць масового відпочинку (ЗОШ № 4). Основну мету досягнуто – учнівська молодь Голої Пристані відчуває свою значущість, зайнята спільною реальною корисною справою.

За підсумками  протоколів журі переможцями та призерами міського конкурсу проектів «Моє рідне місто» стали:

у  номінації «Мурал-арт – перетвори сірий паркан на креативний простір»:

І місце - творча група учнів 7-А класу гімназії (керівник проекту – учитель образотворчого мистецтва С.В.Запорожець);

ІІ – учні спеціалізованої школи (керівник проекту – педагог-організатор Н.М.Федорченко);

ІІІ – учні 8-Б класу ЗОШ №1 (керівник проекту – педагог-організатор Т.П.Зацерковська);

у номінації «Місто Гола Пристань – місто моєї мрії»:

І місце -  представники учнівського самоврядування гімназії (керівник проекту – заступник директора з виховної роботи Ю.С.Петришак);

ІІ – творча група учнів ЗОШ № 1 (керівник проекту – педагог-організатор Т.П.Зацерковська);

ІІІ – учні спеціалізованої школи (керівники проекту – заступник директора з виховної роботи С.Ю.Коваленко, педагог-організатор Н.М.Федорченко).

Міський конкурс проектів допоміг побачити учням своє місто з культурної та естетичної точки зору, зрозуміти своє місце і свій вплив на життя міста, життя його мешканців.

Після захисту проектів «Моє рідне місто» відбувся перегляд соціальних проектів у номінаціях «Молодь зберігає пам'ять» та «Молодь вміє мріяти та діяти».

Дослідницька група вихованців шкільного гуртка «Юні екскурсоводи», творча група вихованців шкільного гуртка «Юні музеєзнавці», ініціативна група учнів - членів президентської ради школи ЗОШ № 1 створили проект «Микола Гомон. Повернення із забуття» (керівники проекту -учитель української мови і літератури, керівник шкільного музею «Літературне краєзнавство», керівник гуртка «Юні екскурсоводи» А.І.Татьяненко; учитель історії, керівник шкільного гуртка «Юні музеєзнавці» О.Г.Дорошенко), з метою визнання і вшанування на батьківщині письменника-земляка Миколи Володимировича Гомона. Зазначений проект обстоює значущість усвідомлення приналежності до свого народу, почуття патріотизму як рис повноправного громадянина в умовах зростаючого попиту суспільства на мислячу, діяльну, творчу, національно свідому особистість.

Творча група учнів спеціалізованої школи розробили проект «Коли прощаємся з дитинством»   (керівник проекту – учитель української мови та літератури О.М.Чабанова), з метою допомогти підліткам, які не визначилися з професією обрати майбутній фах. Протягом реалізації проекту творча група проводила анкетування, втілила у життя експеримент «Лови емоцію», відвідала Голопристанський міськрайонний центр зайнятості, шукала вектори заробітку для підлітків. Зазначений проект допоможе  учням обрати майбутню професію, не боятися соціуму, бути впевненими у собі, визначити для себе напрямок підробітку на канікулах.

Учнівська молодь ЗОШ №4 створили проект «Батьки і діти на шляху до спільної мети» (керівник проекту – заступник директора з виховної роботи Л.Л.Таращенко), з метою залучення громади до об’єднання по створенню молодіжних соціальних проектів. Розроблений проект надає можливість підліткам уникнути будь – яких ризиків і невизначеності в майбутньому. 

Найбільш обґрунтованими та цікавими були проекти учнів ЗОШ №1 (номінація - «Молодь зберігає пам'ять») та спеціалізованої школи (номінація - «Молодь вміє мріяти та діяти»), які будуть надані на обласний конкурс соціальних проектів.

Такі проекти формують в учнівської молоді активну життєву позицію, а ми, педагоги, у свою чергу всіляко сприяємо та підтримуємо творчі ініціативи.

 Олена ГОРДЄЄВА, директор КПНЗ «Голопристанський міський Центр дитячої т юнацької творчості».


Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.