Нова українська школа – продовження поступу

31.08.2017

 

Саме такою – актуальною та цікавою – була тема освітнього форуму, який 30 серпня, напередодні нового навчального року, зібрав у кіноконцертній залі міського Палацу культури «Сузір’я» педагогів Голої Пристані.

Хоча по суті освітній форум – це конференція, на якій підводяться підсумки минулого навчального року, визначаються пріоритетні напрямки діяльності та завдання на перспективу, для освітян він – своєрідне свято, особлива педагогічна традиція. Це час відліку нових справ, нового витка життя в освіті, що знаменує початок шкільного марафону довжиною ще в один рік. Він наближає один з найважливіших днів у році - 1 вересня, з якого починалася і починається для кожного наступного покоління дорога у Світ Знань.

Тож не дивно, що відкривав захід чудовим українським танком народний хореографічний ансамбль «Сюрприз» (керівник Тетяна Кіріллова), гарний виступ якого наповнив день святковим настроєм. Зустрічали педагогів чарівні ведучі Олена Гордєєва та Світлана Михайленко, які привітали почесних гостей: міського голову Олександра Бабича,  проректора з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Херсонської академії неперервної освіти Світлану Одайник, голову Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України  Людмилу Кучеряву, першого заступника міського голови Віталія Гея, заступника голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Світлану Лінник, депутата міської ради, голову постійної комісії з питань освіти, культури, туризму, молоді, спорту, соціального захисту та охорони здоров’я Олега Васютіна, начальник управління Держпродспоживсужби в Голопристанському районі Херсонської області Віктора Загородного та заступника начальника Голопристанського районного відділу ГУ ДСНС України в Херсонській області Ірину Мезенцеву.

Вітав присутніх із початком нового навчального року міський голова, який наголосив, що пріоритетним завданням для органів влади завжди залишається освіта, адже, тільки якісно навчаючи наших дітей, ми маємо можливість будувати дійсно європейську країну. Очільник міста звернув увагу на роботу, яка була проведена напередодні нового навчального року – поточні та капітальні ремонти, які покликані покращити умови для навчання маленьких голопристанців. Зазначив, що важливою метою є зниження навантаження на батьків і максимально прозоре та ефективне використання бюджетних коштів. Але, на жаль, деякі проблеми неможливо вирішити тільки за рахунок бюджету міста, тож підтримка батьків, педагогічних колективів та громади міста є надзвичайно важливою і лише за умови співпраці між цими трьома «китами» навчання школярів буде дійсно якісним. Мер також підкреслив, що освітяни можуть завжди розраховувати на допомогу як його самого, так і депутатського корпусу та виконавчого комітету, які завжди намагаються оперативно реагувати і вирішувати поточні проблеми. Що ж стосується Концепції «Нова українська школи» – Олександр Володимирович зазначив, що переконаний: досвіду і професійної майстерності голопристанських учителів достатньо, щоб впроваджувати у життя будь-які новаторські ідеї.

І цей факт відразу підтвердився – на сцену запрошували освітян, чий високий професіоналізм, педагогічна майстерність та високі успіхи у справі навчання та виховання підростаючого покоління були удостоєні високих нагород – грамот, дипломів та подяк від міського голови, управління освіти, науки та молоді Херсонської ОДА і міського відділу освіти, молоді та спорту. Цим мудрим, досвідченим і талановитим педагогам, які ведуть своїх учнів, вихованців до нових перемог та звершень, аплодували всі присутні, віддаючи їм подяку і шану. Вітала колег начальник міського відділу освіти, молоді та спорту Раїса Тимченко, яка зазначила:

– Часи змінюються – змінюємось і ми. Разом із нами змінюється і школа. Освіта завжди є найвищим національним пріоритетом, основою розвитку особистості, суспільства, держави. Тому створення високоефективної системи якісної освіти – це об’єктивна вимога часу. В умовах реформування школи зусилля педагогів мають бути спрямовані на стрімке оновлення знань як учня, так і педагога, формування професійної, творчої позиції вчителя, забезпечення компетентнісного підходу до навчання, переорієнтація вчителя на нові державні стандарти. Сучасні тенденції орієнтують педагогів на навчання упродовж усього життя, для того, щоб розвиватися і професійно зростати, адже наше надійне майбутнє народжується в сьогоднішній якісній освіті. І я сподіваюся, що набутий досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну реалізацію нових завдань розвитку цієї галузі. Нехай же новий навчальний рік усіх для нас буде урожайним на творчість та інновації педагогів, на нові перемоги та досягнення!, – на високій ноті завершила свій виступ Раїса Акимівна.

Вітали цього дня також ветеранів педагогічної праці, які протягом багатьох років несли головну освітянську місію – творити людину – особистість – майбутнє нашої держави. Зерна творчості і вихованості, посіяні багато років тому цими педагогами, перетворили їхніх учнів на людей, якими пишаються родина, місто, держава. Слова великої шани та вдячності адресували ведучі цим шанованим людям, а маленькі школярики дарували їм квіти.  Музичні вітання лунали для присутніх у виконанні юних талантів – Тетяни Тимченко, Артема Тригуба, Володимира Мякоти та ансамблю «Перлина» Голопристанської ЗОШ № 1.

А педагогічний форум продовжував свою роботу і до конструктивної та професійної розмови запросив присутніх заступник начальника відділу освіти, молоді та спорту Олександр Таран, який провів глибокий і всебічний аналіз досягнень та проблем попереднього навчального року і поставив нові завдання на 2017-2018 навчальний рік. Олександр Веніамінович розповів про міську систему освіти і детально зупинився на діяльності дошкільних, загальноосвітніх та позашкільного закладів. Акцентуючи увагу на дитсадках, зазначив, що у місті проживає 981 дитина віком від 0 до 6 років, з них 682 дитини охоплено дошкільною освітою. Дошкільні навчальні заклади міста забезпечені комп’ютерною технікою та мультимедійними проекторами. Приділяється значна увага покращенню матеріально-технічної бази – у 2017 році на діяльність дитсадків міською радою виділено кошти у розмірі 13,741 тис.грн. в тому числі 536 тис.грн. на ремонтні роботи та закупівлю нового обладнання. Крім бюджетних коштів, залучені благодійні внески – упродовж року за їх рахунок проводяться поточні ремонти, здійснюється закупівля меблів, іграшок, методичних посібників тощо.

Розповідаючи про роботу загальноосвітніх навчальних закладів, Олександр Веніамінович підкреслив, що 1 вересня 2017 року за шкільні парти сядуть 207 першокласників, що більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Велика робота освітянами міста проводиться з обдарованими дітьми, які займають призові місця в олімпіадах, конкурсах, спортивних змаганнях, беруть активну участь у культурно-мистецькому житті Голої Пристані. Кращим учням за 2016/17 навчальний рік призначено стипендії міського голови у чотирьох номінаціях.

Детально доповідач зупинився на системі оздоровлення дітей, їхньому харчуванні. Розповів також про проведені капітальні та поточні ремонти і підсумував: усі загальноосвітні та дошкільні навчальні заклади готові до нового навчального року.

Форум продовжувався: про один із можливих варіантів дослідно-експериментальної роботи на прикладі діяльності педагогічного колективу ДНЗ №2 «Посмішка» присутнім розповідала вихователь-методист Тетяна Марущенко, результатами практичної реалізації Концепції «Нова українська школи» у початкових класах загальноосвітніх навчальних закладів міста ділилася учитель ЗОШ №4 Ольга Колос, з оновленими навчальними програмами для школи ІІ ступеня, які вступають у дію в 2017/2018 навчальному році, ознайомила присутніх заступник директора з навчально-виховної роботи Голопристанської гімназії Тетяна Тригуб, досягненнями спортсменів Голої Пристані ділився директор міського Центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Олександр Бурковський.

Про головний показник навчальних досягнень випускників – зовнішнє незалежне оцінювання, яке є вступним випробуванням до ВНЗ, розповідала проректор з питань зовнішнього оцінювання та моніторингу якості освіти Херсонської академії неперервної освіти, кандидат педагогічних наук Світлана Одайник.

Вітала присутніх голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмила Кучерява, яка виконала також почесну місію – вручила почесну грамоту за перемогу в обласному конкурсі-огляді з охорони праці і техніки безпеки Голопристанському ДНЗ №3 «Берегиня» та первинній профспілковій організації закладу.

 

На завершення освітнього форуму присутні мали змогу переглянути дизайн-проекти «Школа майбутнього» і помріяти: якою ж буде школа, коли людина відкриє для себе секрети науки, досі нам невідомі? Кожен замислився про свою «школу майбутнього», але всі були одностайні у своїх думках – безперечно, вона буде успішною, бо для її розвитку педагоги докладають не лише зусилля, а й серце та душу.

Наталья ЯРОВА. Фото автора.

 Фотозвіт

 
Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.