СМЕРТЕЛЬНА ГРА «СИНІИ КИТ» ВЖЕ В ХЕРСОНСЬКІЙ ОБЛАСТІ ТА МІСТІ ГОЛА ПРИСТАНЬ!

10.03.2017

 


За 50 кроків від смерті... І це реальна гра, приз — добровільна смерть...

Минуло більше року з часу, як з'явилась і стрімко набирає поширення серед підлітків мода на неймовірно небезпечні ігри в соціальних мережах, такі як «Синій кит», «Розбуди мене о 4.20» та інші їм подібні, а тепер вже вона дісталася і до м. Гола Пристань.

Від цієї гри вже постраждало багато підлітків по всій Україні. Згідно правил, дитина має пройти 50 квестів, які пов’язані з заподіянням собі шкоди. Починається все з того, що адміністратори дають учасникам груп травматичні «завдання» — наприклад, свідомо порізати собі руки лезом, відзнявши усе не на відео. Фінальне завдання - покінчити життя самогубством.

«Групи смерті» — це спільноти, зосереджені переважно у мережі «ВКонтакті». Відрізнити таку групу можна завдяки зображенням китів, які літають.

Поліцейські та педагоги небезпідставно припускають, що діти виявляються втягнутими в поширені у соцмережах віртуальні ігри, які загрожують не тільки негативним впливом на психіку підлітка, а й тим, що подібні «розваги» можуть привести до самих небажаних наслідків, аж до суїцидальних.

У «групах смерті» в соцмережах під виглядом адміністраторів з дітьми працюють кваліфіковані психологи, здатні швидко підштовхнути їх до суїциду.

За даними поліції, на сьогодні виявлено понад 260 акаунтів, де вказані дані українських міст, які є учасниками всіх спільнот даного типу. Ось далеко не повний список назв можливих «груп смерті» у соціальних мережах: «Кити пливуть вгору», «Розбуди мене о 4:20», f57, f58, «Тихий Дім», «Рина», «Няпока», «Море китів», «Синій кит», «Білий кит», «Літаючий кит» і «50 днів до мого...».

Першою жертвою небезпечних ігор в Україні стала 15-річна дівчинка, яка 6 грудня 2016 року стрибнула з 13-го поверху в Маріуполі. Момент падіння зафіксувала відеокамера її телефону. Поруч з тілом дівчинки правоохоронці знайшли блокнот, у якому були записані всі завдання «квесту», серед яких – палити руки над полум’ям свічки, колоти голкою опіки, зістрибнути з 13-го поверху.

А в Херсонській області поліцейським вдалося запобігти самогубству двох 17-річних дівчат, які пішли з дому. Одна з них написала прощального листа бабусі, в якому пояснила, що виконує завдання гри «Розбуди мене о 4:20». Завдяки цьому листу дівчат вдалося знайти і запобігти їх самогубству.

Враховуючи зазначене, звертаємо увагу батьків, що, як тільки блокується одна група, замість неї незабаром створюється інша, в яку вступають колишні учасники. Тільки за один день, співробітники департаменту кіберітоліції виявили 13 тис. українських користувачів в цих групах.

Враховуючи реальну загрозу, рекомендуємо перевіряти шкірні покриви дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення слід відразу з’ясувати обставини, при яких вони з'явилися. Особливу увагу потрібно звертати на пошкодження різного роду в формі кита.

Крім цього, перевіряти облікові записи (акаунти) дитини в соціальних мережах і групи, в які входить акаунт, обов'язково контролювати, які фото- і відеофайли знаходяться в гаджетах дитини.

У разі якщо виявили, що дитина входить в коло учасників таких груп, радимо негайно звернутися за кваліфікованою допомогою до професійного психолога, а також повідомити про наявність такої групи в територіальний відділ поліції. У крайньому випадку можна навіть на час заблокувати доступ дитини до соцмереж.

Просимо посилити контроль за віртуальним життям своїх дітей, а також повідомляти в поліцію про всі факти залучення в суїцидальні групи в соціальних мережах, за яким негайно буде вжито відповідних заходів.

За матеріалами Новокаховської місцевої прокуратури  Херсонської області 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.