Мери – лідери змін

28.02.2017

Для визначення та впровадження успішної місцевої політики громаді необхідний лідер, який розуміє локальні потреби, чітко на них реагує і може обґрунтувати своє рішення, щоб забезпечити надання більш якісних послуг населенню. Передусім, таким керманичем місцевого самоврядування є міський або сільський голова. Саме мер, як лідер змін, взаємодіє з усіма зацікавленими сторонами, відшуковуючи власні шляхи вирішення проблем громади.

Щоб покращити розуміння очільниками органів місцевого самоврядування їх ролі та обов’язків, важливо налагодити співпрацю з українськими та європейськими колегами. Саме з цією метою 15-16 лютого у місті Одесі відбувся семінар "Мери – лідери змін", який проводився Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проекту "Сприяння розвитку місцевої демократії в Україні". Учасником семінару став і Голопристанський міський голова Олександр Бабич.

Організатори створили середовище, у якому мери мали змогу поділитися досвідом, вказуючи на власні помилки та виклики, з якими довелося зіткнутися. 28 міських та сільських голів із 4 областей України (Одеська, Херсонська, Миколаївська та Запорізька) обмінювались враженнями щодо законодавчих змін, які відбулись у зв’язку з реформою децентралізації та обговорювали процес об’єднання громад, питання прозорості та етики на місцевому рівні. Певна частина часу була приділена обміну досвідом та думками щодо впливу реформи місцевого самоврядування на місцеву владу в Україні та в інших європейських країнах, обговоренню майбутніх кроків у рамках процесу децентралізації. Найбільше питань до експерта Українського центру незалежних політичних досліджень та аналізу Івана Лукері виникало у голів уже об’єднаних територіальних громад – їх цікавили питання формування бюджету, земельні відносини, створення структури управління та інше. Очільники органів місцевого самоврядування висловлювали своє бачення того, як зробити громади насправді спроможними та ефективними, обговорювали перспективи та практичні механізми запровадження реформ.

Цікавими були також виступи європейських колег – зокрема, своїм досвідом поділилися член Конгресу, депутат ради Тіперарі каунті Мері Ханна Гуріган (Ірландія), мер міста Рейн Анжеліка Кордфелдер (Німеччина), мер муніципалітету Душеті Важа Чокелі (Грузія). Робота в групах дала змогу обмінятися методами планування ініціатив для реалізації в громадах з метою розширення участі громадян і забезпечення більш етичного та прозорого управління. Із залученням учасників семінару та членів Конгресу, за модерації професора Національної Академії державного управління при Президентові України Тетяни Василевської відбулося обговорення європейських принципів публічної етики та підзвітності, кодексу поведінки з політичної доброчесності.

Спільна робота протягом двох днів та дискусії надихнули учасників на формулювання нових проектів, ідей та пропозицій.

Як зазначив очільник Голої Пристані Олександр Бабич, семінар дав можливість покращити розуміння ролі та обов’язків в якості міського голови, поглибити знання з демократичних засобів залучення громадян до процесу формування рішень на місцях і найголовніше – обмінятися досвідом та практичними рекомендаціями із колегами-українцями та представниками органів місцевого самоврядування інших країн задля подальшого успішного розвитку голопристанської громади.  

Наталья ЯРОВА.

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.