Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

 

Всеукраїнський фестиваль "Український кавун - солодке диво"

Щорічно в м. Гола Пристань третьої суботи серпня  

Емблема фестивалю поєднує у собі сонце і кавун з вусами і козацьким оселедцем на його тлі. Сонце символізує божество, знання, осяяння, славу і велич. 

 

Сонячні промені символізують щастя, кавун - щедрість землі, добробут, вінець праці. Вуса і козацький оселедець - вказують на причетність до славного козацького роду, Таврійського краю. Посмішка - здоров’я і гумор.

    

Серпень знаменний для міста щорічним унікальним фестивалем «Український кавун – солодке диво», який проходить за підтримки інституту південного овочівництва та баштанництва Української академії аграрних наук, що з 1969 року працює в м. Голій Пристані. В цей час аромат та присмак кавуна, що пашить гарячим степовим повітрям, розтікається від набережної по всіх вулицях міста і далеко за його межами. Навіть сонце над Конкою сходить яскраво-рожевого кольору і що вище воно здіймається, то все більше стає схоже на велетенську ягідку, яка не стримається і ось-ось вибухне, і рознесеться над містом солодким маревом дитинства.

   Не випадково Гола Пристань вважається кавуновою столицею, бо шанована ця ягода за неабиякі смакові та лікувальні якості. З торгової пристані відправляються багатотонні баржі, завантажені нашим Голопристанським кавуном. І прямує цей «смугастий пасажир» по Дніпру-Славуті до самого Києва та до Чорного моря - давніми козацькими шляхами. І скуштують його не лише в Україні, а й далеко за її межами. А з набережної свого смугастого солодкого собрата проводжає двометрова скульптурна композиція Голопристанського кавуна, відрізана яскрава скибочка якого приваблює і манить до себе, що так і хочеться, якщо не відкусити, то хоча б доторкнутися. 

 

"Український кавун — солодке диво"-2019

 Заявки


 

  "Український кавун — солодке диво"-2017 

"Український кавун — солодке диво"-2016 

"Український кавун — солодке диво"-2015  

"Український кавун — солодке диво"-2013

 

 

 

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.