Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

На жаль, війна триває, кожен день гинуть люди, і найстрашнішими, жахливими і болісними є втрати серед дітей

На злобу дня
04.06.2024

Вшановуючи сьогодні пам'ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф проти України, ми також згадаємо тих, хто опинився на окупованих територіях або був примусово переміщений. 

Ці діти стають жертвами політичної індоктринації, адже відбувається мілітаризація їхньої освіти, примусова русифікація та нав'язування російського громадянства. 

Відбувається пропаганда служби у збройних силах рф та нав'язування російських політичних ідеологічних наративів, що в сукупності є порушенням не лише Конвенції ООН про права дитини, але і міжнародного гуманітарного права.

Кожен новий день українським дітям в рф змінюють ідентичність і змушують любити росію, змушують забути Батьківщину, мову, рідних і себе.

Міжнародна коаліція за повернення українських дітей фокусується на виявленні місць перебування незаконно депортованих і примусово переміщених юних українців. А також – на сприянні їх возз’єднанню з рідними або розміщенню в сімейних формах виховання, наданні необхідної реабілітаційної допомоги після повернення тощо.

Якщо ваша дитина зникла, і ви як законний її представник не знаєте її місця перебування – обов’язково повідомте про цей факт Національну поліцію України

  • за номером 102

Якщо ж Ви переконані, що дитину депортували на рф чи вона перебуває на ТОТ, то окрім поліції варто повідомити й Офіс Омбудсмана:

  • гаряча лінія 0 800 50 17 20 — у межах України;
  • для дзвінків з-за кордону 044 299 74 08;
  • електронна адреса hotline@ombudsman.gov.ua
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше