Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Уряд продовжив карантин в Україні до 31 грудня 2021 року

Важливе про COVID-19
23.11.2021

Кабінет Міністрів України продовжив карантин в Україні до 31 грудня 2021 року.

Він передбачає чотири рівні епідемічної небезпеки: зелений, жовтий, помаранчевий та червоний. 

Кожен рівень має правила та норми, які визначені у Постанові Кабміну №1236

З 23 вересня на всій території України було встановлено “жовтий” рівень. Ухвалює рішення про запровадження “жовтого” або “червоного” рівнів Державна комісія ТЕБ та НС. 

“Помаранчевим” регіон стає автоматично, якщо має перевищений один із індикаторів, що стосується рівня госпіталізацій, зайнятості ліжок з підведеним киснем, тощо.

Рішення щодо скасування “червоного” рівня ухвалюється Державною комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі досягнення регіоном показників, які характеризують відсутність ознак, які б відповідали вказаному рівню.

Наразі "жовтий" рівень діє в Кіровоградській, Тернопільській, Чернівецькій областях.

"Помаранчевий" – у Закарпатській, Полтавській, Харківській областях. 

“Червоний" – на території м.Київ, Вінницькій, Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Київської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Рівненської, Сумській, Херсонській, Хмельницької, Черкаської та Чернігівської областей.

Правила роботи під час карантину

Кожен із рівнів епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які встановлються в регіоні. 

У межах “жовтого” рівня заборонено, зокрема:

 • проведення масових заходів за участю більш як 1 особи на 4 кв. м площі будівлі або території,  
 • заповненість кінозалів та залів інших закладів культури понад 50% місць, 
 • заповненість спортзалів і фітнес-центрів не більше ніж 1 особа на 10 кв. метрів тощо. 

Заклади освіти працюватимуть за такими умовами:

 • дитячі садки та 1-4 класи шкіл працюватимуть стаціонарно,
 • 5-12 класи шкіл та інші заклади освіти вимагатимуть особливих умов. Для роботи у звичному режимі понад 80% персоналу закладу освіти мають бути щепленими хоча б одною дозою вакцини проти COVID-19.

Водночас вимоги до “жовтого” рівня є пом’якшеними для вакцинованих. 

Обмеження “жовтого” рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та усі організатори масових заходів, працівники кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть хоча б одне щеплення від COVID-19. 

“Червоний” рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень, які запроваджуються в регіоні. 

Зокрема, забороняється: 

 • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос,
 • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо,
 • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл,
 • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів,
 • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,
 • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Важливо, що вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат, негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген (дійсний 72 години) або сертифікат про одужання. 

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на всіх рівнях не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил. 

Водночас, місцева влада на “помаранчевому” та “червоному” рівнях може ухвалювати додаткові заходи щодо посилення протиепідемічних правил в регіоні. 

 

Правила пасажирських перевезень

З 21 жовтня набули чинності нові правила перевезень пасажирів між регіонами із “жовтим”та “червоним” рівнями епіднебезпеки. 

Кого стосуються? 

 • Пасажирів під час поїздок автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, авіаційним та залізничним транспортом міжобласного сполучення.

Що передбачають?

 • Наявність у пасажира одного із документів: 
 • формлений на порталі “Дія” або в однойменному додатку “жовтий” чи “зелений” міжнародний чи внутрішній COVID-сертифікат на підставі отримання однієї дози вакцини або повного курсу вакцинації;
 • іноземний COVID-сертифікат про щеплення вакцинами, які включені ВООЗ до переліку дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях;
 • документ про отримання однієї дози вакцини – форма 063-О, яку можна отримати одразу після процедури у лікаря, який проводив щеплення;
 • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію, яке буде чинним рік від дати останнього щеплення. Його можна оформити у лікаря, що проводив щеплення в пункті щеплення закладу охорони здоров'я, або в сімейного лікаря;
 • негативний результат ПЛР-тесту або експрес-тесту на COVID-19, чинні 72 години від часу здавання матеріалу на аналіз;
 • сертифікат на підставі одужання. 

Яка відповідальність за відсутність документів? 

 • Відповідальність за наявність відповідного документу на автобусних маршрутах несе пасажир, у залізничному та авіатранспорті – перевізник. 
 • Перевізник зобов’язаний проінформувати пасажирів про те, що у них має бути один із необхідних документів. 
 • У випадку, якщо під час перевірки уповноважених органів у пасажира не виявиться одного із потрібних документів йдеться про відповідальність за статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення. 

На кого не поширюються нові правила? 

 • Норма про наявність документу про щеплення або негативного тесту не стосується неповнолітніх. 
 • На перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів там не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років). Водночас, дозволяється більша кількість пасажирів за умови, що вони є членами однієї сім’ї.

Правила проведення масових заходів

Залежно від рівня епіднебезпеки, який встановлений у регіоні правила дещо різняться. 

“Жовтий” рівень:

 • Масовий захід можна провести лише за умови розміщення не більше однієї особи на 4 кв. метри або наповненості залів не більше ніж на дві третини місць.
 • Вказані обмеження не будуть застосовуватись, якщо всі учасники та організатори заходу мають документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19 або негативий ПЛР-тест чи експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години. 
 • Дотримання маскового режиму – обов’язкове. 

“Червоний” рівень: 

 • Масовий захід можна провести лише, якщо у всіх учасників та організаторів  є документу про повний курс вакцинації проти COVID-19 або негативий ПЛР-тест чи експрес-тест на COVID-19, чинний 72 години. 
 • Дотримання маскового режиму – обов’язкове. 

Джерело: МОЗ України

Новини на цю ж тему

Конкурс на кращу інформаційно-аналітичну статтю на тему “Постковідний синдром”

До участі у конкурсі запрошуються лікарі з усієї України, що мають диплом про вищу медичну освіту державного зразка. Грошова винагорода (грант) за найкращу статтю складає 10000 грн.
Оголошення
18.02.2022

Щеплення від COVID-19 захистить ваше життя і здоров’я

Завдання щеплення полягає в тому, щоб ефективно запобігти тяжкому перебігу хвороби, ускладненням і смерті. Отримавши щеплення, людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше.
Важливе про COVID-19
09.02.2022

Вакциновані українці віком від 60 років зможуть отримати безоплатний смартфон і пільговий інтернет – Президент

В Україні навесні розпочинається нова державна програма, у межах якої вакциновані громадяни віком від 60 років зможуть отримати безоплатний сучасний смартфон і пільговий тариф для користування мобільним інтернетом.
Актуально
09.02.2022

Оновлений перелік категорій працівників, які мають бути вакцинованими, запрацює з 31 січня 2022 року

МОЗ встановило обов’язкове щеплення проти COVID-19 для працівників усіх комунальних підприємств, установ та організацій. Наказом від 30 листопада 2021 року № 2664 внесено зміни до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням.
Актуально
05.01.2022

єПідтримка в Дії: як отримати 1000 гривень від держави

Президент України ініціював програму підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії. Сьогодні Уряд ухвалив постанову щодо програми єПідтримка.
Важливе про COVID-19
10.12.2021

Херсонщина перейде до “жовтого” рівня епідбезпеки

Відповідне рішення прийнято 6 грудня на позачерговому засіданні Державної комісії з питань ТЕБ та НС, яку провів Міністр розвитку громад і територій України Олексій Чернишов. Загалом до “жовтої” зони перейшли 8 областей України та місто Київ.
Важливе про COVID-19
07.12.2021

Фонд профінансує декретну допомогу, незважаючи на відсторонення від роботи через відмову від вакцинації

З 08 листопада роботодавці відсторонили від роботи працівників, для яких визначена обов’язковість вакцинації від COVID-19, однак які відмовились від її проведення. Це, у першу чергу, держслужбовці та освітяни. Для таких відсторонених працівників лікарняні не оплачуються, однак...
Фонд соціального страхування повідомляє
23.11.2021

Влада стимулює вакцинацію

Щеплені двома дозами вакцини проти COVID-19 українці незабаром зможуть отримати від держави тисячу гривень – Володимир Зеленський
Важливе про COVID-19
18.11.2021

Підробка може коштувати занадто дорого

Що змушує наших співгромадян у ХХІ столітті вдаватися до підроблення життєво важливих документів, збагачуючи ділків і обдурюючи самих себе? Запитайте себе: чи хотіли б ви лікуватися в лікаря з купленим у переході дипломом або сісти в потяг, яким керує машиніст, котрий так само придбав диплом?
Важливе про COVID-19
17.11.2021

Спільне та відмінне між ГРИПОМ та COVID-19

Грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році. За останньою інформацією, ймовірніше COVID-19 поширюється легше, ніж грип.
Важливе про COVID-19
16.11.2021

Лікарняні не підлягають оплаті під час відсторонення від роботи через відмову від вакцинації

Допомоги за лікарняними листками не надаються працівникам, яких було відсторонено від роботи через відмову або ухилення від обов’язкового профілактичного щеплення проти гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Фонд соціального страхування повідомляє
09.11.2021

Правила міжрегіональних перевезень на «жовтому» та «червоному» рівнях епіднебезпеки

З 21 жовтня набули чинності нові правила міжрегіональних перевезень на «жовтому» та «червоному» рівнях епіднебезпеки автомобільним, авіаційним та залізничним транспортом.
Актуально
08.11.2021

З 21 жовтня почали діяти нові правила перевезень пасажирів між регіонами

Щоб скористатись автобусом, поїздом чи літаком потрібно пред’явити або документ про щеплення, або негативний тест на COVID-19 (ПЛР-методом або експрес, який чинний 72 години). Від 21.10.2021 на найбільших залізничних вокзалах країни працюють пункти вакцинації та експрес-тестування на COVID-19.
Важливе про COVID-19
25.10.2021

Сьогодні на міському ринку працював мобільний пункт вакцинації

Близько сотні бажаючих вакцинуватися від Ковіду мешканців міста, в тому числі й підприємців, що працюють на Голопристанському ринку, прийшли сьогодні до його адмінбудівлі – поряд із нею, в одному з бутіків у павільоні, медики розгорнули мобільний пункт.
Актуально
22.10.2021

Увага! Важлива інформація!

З 15 жовтня в Херсонській області встановлено червоний рівень епідемічної небезпеки. Ознайомитися з Протоколом засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 13 жовтня 2021 року можна в статті.
Важливе про COVID-19
13.10.2021

Безоплатному тестуванню на COVID-19 наразі підлягають не лише пацієнти, у яких є підозра на коронавірусну хворобу

Затверджені Міністерством охорони здоров’ям стандарти передбачають, що ПЛР-тестування на COVID-19 лікар обов’язково має призначати: - Особам із підозрою COVID-19; - Особам з ознаками інших ГРВІ; - Особам з ознаками вірусної пневмонії; - Пацієнтам з позагоспітальною пневмонією...
Важливе про COVID-19
12.10.2021

За даними МОЗ України, 97,1% людей, госпіталізованих з COVID-19 у вересні, були невакцинованими

97,1% людей, яких госпіталізували з COVID-19 у вересні в Україні, були невакцинованими, тобто не отримали двох доз антиковідної вакцини, про що свідчать дані електронної системи охорони здоров’я.
Важливе про COVID-19
11.10.2021

Чим ризикують невакциновані українці?

На другому році пандемії коронавірусу статистика залишається невтішною. Міністерство охорони здоров’я звітує про більш як 11 тисяч нових випадків COVID-19 за добу. Лікарні знову заповнилися хворими, і під потреби ковідних пацієнтів віддають інші відділення. Медики б’ють на сполох...
Важливе про COVID-19
08.10.2021

В Україні вже три області відповідають критеріям «червоного» рівня епіднебезпеки

Наразі Харківська, Запорізька та Херсонська області формально відповідають критеріям «червоного» рівня епіднебезпеки.
Важливе про COVID-19
07.10.2021

Типи вакцин від COVID-19, які використовують в Україні

Усі вакцини, схвалені ВООЗ для екстреного застосування, захищають від важкого перебігу, ускладнень та смерті від COVID-19.
Важливе про COVID-19
07.10.2021

Херсонську область віднесено до «ПОМАРАНЧЕВОЇ» ЗОНИ епідемічної небезпеки

Згідно з показниками захворюваності на COVID-19, Херсонську область віднесено до «ПОМАРАНЧЕВОЇ» ЗОНИ епідемічної небезпеки
Важливе про COVID-19
06.10.2021

Штам "Дельта" продовжує поширюватися Україною: лікарі назвали підступні ознаки хвороби

Штам "Дельта" продовжує поширюватися Україною. Медики зазначають, що цей вид коронавірусу вже домінує серед випадків зараження по всьому світу, а найгірше – спричиняє безневинні симптоми, котрі передують різкому краху здоров'я і терміновій госпіталізації в реанімацію.
Важливе про COVID-19
06.10.2021

При яких симптомах та станах пацієнту може знадобитись госпіталізація?

Коронавірусна хвороба COVID-19 може мати різний перебіг: легкий, середньої тяжкості та тяжкий. Наразі на стаціонарне лікування госпіталізують пацієнтів середньої тяжкості та тяжких хворих.
Важливе про COVID-19
05.10.2021

Вакцинація – це можливість жити звичайним життям в надзвичайних обставинах

Перш за все вакцинація – це можливість жити звичайним життям в надзвичайних обставинах пандемії, яка продовжується. Вакцина готує організм  людини до боротьби з певною інфекцією, вірусом або хворобою. На відміну від більшості ліків, які лікують хворобу, вакцини запобігають їй.
Важливе про COVID-19
04.10.2021

Чому важливо вакцинуватися від COVID-19, навіть якщо ви перехворіли?

ВООЗ рекомендує вакцинуватись від COVID-19, навіть якщо ви вже перехворіли. Імунітет після перенесеної хвороби залежить індивідуально від кожного організму і невідомо скільки природній імунітет захищатиме вас.
Важливе про COVID-19
29.09.2021

Кількість лікарняних зростає

Пандемія Covid-19 спричинила суттєве зростання кількості та тривалості лікарняних українських працівників, яке спостерігається досі.
Фонд соціального страхування повідомляє
24.09.2021

Із 23 вересня Україна переходить на «жовтий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19

Уряд оновив карантинні умови, зокрема щодо роботи закладів освіти. Про це повідомив Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет.
Важливе про COVID-19
22.09.2021

Уряд продовжив адаптивний карантин до 31 грудня 2021 року та спростив норми верифікації вакцинації

На засіданні Кабінету Міністрів України 20 вересня 2021 року прийнято рішення про продовження адаптивного карантину та режиму надзвичайної ситуації до 31 грудня 2021 року.
Важливе про COVID-19
20.09.2021

Зростають випадки підроблення міжнародних свідоцтв про вакцинацію

Зі зростанням захворюваності на COVID-19 усе частіше з’являються повідомлення про купівлю підроблених міжнародних свідоцтв про вакцинацію, а також довідок про протипоказання до щеплення.
Важливе про COVID-19
20.09.2021

МОЗ України про нові карантинні обмеження

Детальне роз'яснення нових карантинних обмежень та норм при різних рівнях епіднебезпеки
Важливе про COVID-19
14.09.2021

Продовжується щеплення проти COVID-19 громадян України з тимчасово окупованих територій

Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях Донецької, Луганської областей, АР Крим та м. Севастополя, можуть вакцинуватися проти COVID-19 у будь-якому з пунктів щеплення та центрів масової вакцинації на підконтрольній Уряду території України.
Важливе про COVID-19
30.08.2021

Українські COVID-сертифікати в Дії офіційно визнані ЄС

ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія. Водночас Україна визнає сертифікати країн-членів ЄС та інших країн, що приєдналися до ініціативи Digital COVID Certificate. COVID-сертифікат — це документ у Дії, який підтверджує статус вакцинованої особи.
Важливе про COVID-19
28.08.2021

Вакцинація від COVID-19 знижує ризик госпіталізації та тяжкого перебігу хвороби в 15 разів

За останні три місяці, лише 0,7% людей, яким діагностували коронавірусну хворобу, були щеплені двома дозами антиковідної вакцини. І лише 0,4% госпіталізованих хворих були повністю вакциновані.
Важливе про COVID-19
27.08.2021
2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше