Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Спільне та відмінне між ГРИПОМ та COVID-19

Важливе про COVID-19
16.11.2021
Грип та COVID-19 – респіраторні захворювання, які викликаються різними вірусами. Причиною першого є віруси грипу, другого – коронавірус, вперше виявлений у 2019 році.
За останньою інформацією, ймовірніше COVID-19 поширюється легше, ніж грип.
Як грип, так і COVID-19 можуть передаватись від людини до людини, які перебувають поруч, не дотримуючись дистанції.
У порівнянні із грипом, COVID-19 може викликати більш серйозні наслідки для здоров’я. Проте обидва захворювання можуть мати важкий перебіг та летальні наслідки.
Окрім того, людина, інфікована COVID-19 може мати довший безсимптомний період і може бути заразною для інших також довше.
Водночас, визначити, чим саме хворіє людина лише на основі симптомів неможливо. Особливо, якщо враховувати те, що COVID-19 може мати широкий спектр симптомів. Для підтвердження точного діагнозу необхідне тестування.
Важливо, що людина може бути інфікована двома вірусами одночасно і мати симптоми як грипу, так і COVID-19. Також обидва захворювання можуть проходити безсимптомно.
Спільними симптоми є:
✔️ Підвищена температура або лихоманка/відчуття ознобу
✔️ Кашель
✔️ Втома
✔️ Задишка та утруднене дихання
✔️ Біль у горлі
✔️ Нежить та закладеність носу
✔️ Біль у м’язах
✔️ Головний біль
✔️ Рвота та діарея
✔️ Втрата смаку та запаху (хоча частіше це зустрічається при COVID-19).
Від моменту інфікування та появи симптомів може пройти один та більше днів. У обох випадках інфікована особа може виділяти та поширювати вірус до того, як з’являться видимі симптоми.
Проте симптоми COVID-19 можуть проявлятись довше, ніж симптоми грипу. У випадку із COVID-19, людина може бути заразною довше, ніж хворіючи на грип.
До груп, які мають ризик важкого перебігу грипу та COVID-19, зокрема, входять люди літнього віку, особи із супутніми захворюваннями, вагітні.
Єдиним захистом від вказаних захворювань є вакцинація. Водночас, щеплення від грипу не включено до Національного календаря профілактичних щеплень, вона є рекомендованою. Проте вакцину можна придбати в аптеках, а щеплення безоплатно зробити в медзакладі, де укладена декларація із сімейним лікарем. Всі доступні в Україні вакцини проти грипу є безпечними та ефективними проти штамів вірусу грипу, які за прогнозом ВООЗ будуть циркулювати на території Північної півкулі у сезоні 2021-2022 років.
Вакцинація проти COVID-19 в Україні відбувається силами мобільних бригад з імунізації, пунктів щеплень та центрів масової вакцинації.
Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень шукайте за посиланням: https://list.covid19.gov.ua/.
В Голій Пристані можна вакцинуватися в КНП "Голопристанський центр первинної медико-сантіарної допомоги", вул.Ларіонова, 23 (будівля дорослої поліклініки), каб. 31; телефон для звязку: 0669258679.
Прийом пацієнтів Голопристанської ЛА ЗПСМ з ознаками ГРВІ, підвищеною температурою тіла, підозрою на гострі кишкові інфекції та COVID-19 ведеться в окремому корпусі поліклініки (кабінети № 34 та № 35) черговими лікарями в порядку «живої» черги.
2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше