Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Шахраї виманюють грошові виплати від держави в сімей загиблих військовослужбовців

Правила кібербезпеки
28.02.2024

Як шахраям це вдається?

Зловмисники телефонують членам родин загиблих військовослужбовців, представляючись працівниками оператора мобільного зв'язку, та переконують надати конфіденційну інформацію про фінансовий номер, прив’язаний до банківських рахунків. 

Під різними приводами шахраї можуть випитувати смс-коди від мобільних операторів, логін та пароль до онлайн-кабінету мобільного оператора тощо. Також просять жертву на деяких час вимкнути телефон.

Отримавши таку інформацію, вони замовляють послугу віддаленого перевипуску сім-карти, це відкриває їм доступ до онлайн-банкінгу, що дає їм змогу викрасти гроші з рахунків.

Також трапляються випадки, коли шахраї телефонують та переконують жертву, що не варто тримати гроші в банках України, а варто покласти гроші на рахунок фінансової установи за кордоном. 

Змушують жертву перерахувати гроші на відповідний рахунок, підконтольний шахраям.

Як не потрапити до пастки шахраїв?

  • Не перераховуйте кошти відповідно до вказівок, наданих по телефону.
  • Не повідомляйте смс-коди від мобільних операторів.
  • Не розголошуйте особисту інформацію незнайомим особам.
  • Ніколи не вимикайте телефон за вказівкою невідомих осіб.
  • Захистіть свій фінансовий номер телефону – перейдіть на контрактну форму обслуговування з мобільним оператором або зареєструйте свій номер за паспортом. 

Будьте обережні та захищайте свої фінанси й особисті дані.

Якщо ви постраждали від шахрайства, заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції за посиланням або повідомте про цю ситуацію за номером телефону 0 800 505 170.

Більше інформації про правила платіжної безпеки – на сайті #ШахрайГудбай

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше