Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Проходження медичних оглядів працівниками певних категорій – запорука зниження рівня виробничого травматизму

Фонд соціального страхування повідомляє
29.11.2021

Згідно вимог статті 17 Закону України «Про охорону праці» роботодавець зобов'язаний за свої кошти забезпечити фінансування та організувати проведення попереднього (під час прийняття на роботу) і періодичних (протягом трудової діяльності) медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, щорічного обов'язкового медичного огляду осіб віком до 21 року.

За результатами періодичних медичних оглядів, у разі потреби, роботодавець повинен забезпечити проведення відповідних оздоровчих заходів.

Медичні огляди проводяться відповідними закладами охорони здоров'я, працівники яких несуть відповідальність згідно із законодавством за відповідність медичного висновку фактичному стану здоров'я працівника.

Порядок проведення медичних оглядів визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.

Роботодавець має право в установленому законом порядку притягнути працівника, який ухиляється від проходження обов'язкового медичного огляду, до дисциплінарної відповідальності, а також зобов'язаний відсторонити його від роботи без збереження заробітної плати.

Роботодавець зобов'язаний забезпечити за свій рахунок позачерговий медичний огляд працівників:

  • за заявою працівника, якщо він вважає, що погіршення стану його здоров'я пов'язане з умовами праці;
  • за своєю ініціативою, якщо стан здоров'я працівника не дозволяє йому виконувати свої трудові обов'язки.

За час проходження медичного огляду за працівниками зберігаються місце роботи (посада) і середній заробіток.

Згідно вимог наказу МОЗ №246 від 21.05.2007 р., а саме п.2.3 та п. 2.17, роботодавець зобов’язаний надати списки працівників, які підлягають періодичним медичним оглядам, та заключний акт медичного огляду працівників до Фонду соціального страхування.

На жаль, не всі роботодавці виконують вимоги вище вказаних законодавчих та розпорядчих документів.

Як наслідок, нерідко є випадки смерті працівників на території підприємств, травмувань працівників під час виконання виробничих завдань.

Кваліфікована інформація про стан здоров’я працівника дає змогу вчасно запобігти травмуванню працівника або його смерті.

О.В.Козир, страховий експерт з охорони праці
Олешківського відділення УВД ФСС України в Херсонській області

Новини на цю ж тему

ЩО РОБИТИ ПРИ ОТРУЄННІ (харчовому чи алкогольному)?

У новорічно-різдвяний період українці традиційно готують багато страв. Однак зараз через відключення світла високі ризики того, що їжа зіпсується. Тому краще не готувати м’ясні чи рибні страви, щоб запобігти отруєнню зіпсованими продуктами. Нагадуємо, як допомогти собі та близьким у випадку отруєння
Здоров'я, безпека та добробут. Корисні поради
30.12.2022

Щеплення від COVID-19 захистить ваше життя і здоров’я

Завдання щеплення полягає в тому, щоб ефективно запобігти тяжкому перебігу хвороби, ускладненням і смерті. Отримавши щеплення, людина, навіть якщо і захворіє, то перенесе хворобу легше.
Важливе про COVID-19
09.02.2022

Про медичний огляд працівників певних категорій!

Міністерство охорони здоров’я України повідомило Фонд про розпочату роботу з розробки нової редакції проекту наказу, який буде регулювати діяльність, пов’язану з проведенням медичних оглядів працівників певних категорій.
Фонд соціального страхування повідомляє
02.02.2022

Брифінг міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка

Брифінг міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка щодо формування спроможної мережі закладів охорони здоров'я та виплат базової заробітної плати.
Сьогодення
26.01.2022

Здоров’я – найцінніше, що є в людини

Забезпечення постраждалих через виробничі нещасні випадки або професійні захворювання медико - соціальними послугами - є одним з пріоритетних напрямів роботи Олешківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області.
До відома громадян
05.11.2021

Як діяти працівнику, якщо йому відкрили е-лікарняний?

Поступово Україна переходить на автоматичне формування е-лікарняних замість видачі паперових листків непрацездатності. Уже з жовтня всі заклади охорони здоров’я мають повністю перейти на формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність.
Актуально
20.09.2021
2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше