Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Особи, які постраждали від домашнього насильства, мають право безоплатно отримати всі види правових послуг

Правова консультація
01.12.2021

ДОМАШНЄ НАСИЛЬСТВО – діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь (стаття 1 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» .

Домашнє насильство, у свою чергу, поділяється на такі види:

  • ЕКОНОМІЧНЕ НАСИЛЬСТВО – що включає умисне позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна, коштів чи документів або можливості користуватися ними, залишення без догляду чи піклування, перешкоджання в отриманні необхідних послуг з лікування чи реабілітації, заборону працювати, примушування до праці, заборону навчатися та інші правопорушення економічного характеру;
  • ПСИХОЛОГІЧНЕ НАСИЛЬСТВО – що включає словесні образи, погрози, у тому числі щодо третіх осіб, приниження, переслідування, залякування, інші діяння, спрямовані на обмеження волевиявлення особи, контроль у репродуктивній сфері, якщо такі дії або бездіяльність викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров’ю особи;
  • СЕКСУАЛЬНЕ НАСИЛЬСТВО – що включає будь-які діяння сексуального характеру, вчинені стосовно повнолітньої особи без її згоди або стосовно дитини незалежно від її згоди, або в присутності дитини, примушування до акту сексуального характеру з третьою особою, а також інші правопорушення проти статевої свободи чи статевої недоторканості особи, у тому числі вчинені стосовно дитини або в її присутності;
  • ФІЗИЧНЕ НАСИЛЬСТВО – що включає ляпаси, стусани, штовхання, щипання, шмагання, кусання, а також незаконне позбавлення волі, нанесення побоїв, мордування, заподіяння тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, залишення в небезпеці, ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані, заподіяння смерті, вчинення інших правопорушень насильницького характеру.

Спеціальні заходи щодо протидії домашньому насильству

ТЕРМІНОВИЙ ЗАБОРОННИЙ ПРИПИС – виноситься кривднику уповноваженими підрозділами органів Національної поліції України терміном до 10 діб, у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи з метою негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення.

ОБМЕЖУВАЛЬНИЙ ПРИПИС – встановлений у судовому порядку захід тимчасового обмеження прав чи покладення обов’язків на особу, яка вчинила домашнє насильство, спрямований на забезпечення безпеки постраждалої особи, терміном від 1 до 6 місяців. Додатково до 6 місяців.

 Основні правила подолання домашнього насильства

  1. Не грайте роль жертви і не дозволяйте принижувати свою гідність.
  2. Беріть на себе відповідальність за своє життя та змінюйте модель своєї поведінки
  3. Чітко визначте для партнера межі, за які ви більше не дозволите йому переходити.
  4. Не залишайте безкарними дії домашнього насильника – викликайте поліцію, фіксуйте тілесні ушкодження.
  5. Не бійтеся і не соромтеся звернутися по допомогу до сусідів, рідних, друзів та фахівців.
  6. Не будьте пасивними, починайте протидіяти насильству вже зараз – проконсультуйтеся з юристами, психологами, соціальними працівниками.

 

Додатково нагадаємо, що: звернувшись до Голопристанського місцевого центру з надання БВПД, громадяни мають можливість отримати правові консультації з будь-яких питань, допомогу в складанні документів процесуального характеру та скористатись послугами адвоката абсолютно безкоштовно. Роботу адвоката оплачує держава.

Також можна отримати безоплатну правову допомогу, зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД, поставивши запитання в месенджер сторінки Facebook, на Інстаграм-сторінці системи БПД, прочитавши правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» та, обговоривши її у нашому чаті.

Голопристанський місцевий центр з надання
безоплатної вторинної правової допомоги

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше