Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Потурбуйтеся про безпеку в кіберпросторі під час новорічних свят!

Правила кібербезпеки
02.01.2023

Навіть у ці надскладні часи для кожного з нас новорічні свята – особливий період року, коли усі ми отримуємо багато привітань у месенджерах чи електронною поштою, купуємо в інтернеті подарунки рідним і друзям. ❌Водночас це період, коли активізуються хакери та онлайн-шахраї. Не забувайте дбати про власну безпеку в кіберпросторі.

 

📢 Держспецзв’язку нагадує, як убезпечитися.

 

📧 ⚠️ Часто хакери атакують за допомогою розсилання електронних листів і повідомлень у месенджерах, які містять шкідливі посилання чи вкладення (наприклад, воно може бути “замасковане” під листівку або текстове привітання).

 

✔️ Тож обережно ставтеся до повідомлень від невідомих адресантів, неочікуваних листів. Перш ніж відкрити лист чи повідомлення, придивіться до теми, змісту, перевірте пошту адресанта. 

 

✔️ Не відкривайте та не завантажуйте вкладених файлів, не переходьте за надісланими посиланнями, якщо на 100% не впевнені у їхній безпечності. Пам’ятайте, що навіть друзі, рідні чи колеги можуть ненавмисно переслати вам небезпечний лист або повідомлення.

 

💳 ⚠️ Захистіться від шахраїв під час онлайн-шопінгу. 

 

✔️Для покупок в інтернеті створіть окрему поштову електронну скриньку, адресу якої можна залишати на сайтах оголошень під час реєстрації. Не використовуйте робочого чи особистого e-mail, де може міститися важлива і чутлива інформація.

 

✔️ Не використовуйте під час купівлі / продажу в інтернеті свого фінансового телефонного номеру, до якого "прив’язані" ваші банківські картки.

 

✔️ Нікому не повідомляйте секретних реквізитів платіжної картки (термін дії, CVV – тризначний код на звороті), PIN-коду, паролів до банківських застосунків. Краще – замовте окрему банківську картку для покупок в інтернеті. Зокрема це може бути віртуальна картка. Поповнюйте її лише на ту суму, яка потрібна для розрахунку.

 

✔️ Остерігайтесь фішингових сайтів. Зловмисники можуть створювати сторінки, які імітують популярні платформи для онлайн-шопінгу. Звертайте увагу на правильність написання адреси вебсайту.

 

✔️ Не переходьте за посиланнями в оголошеннях або тими, які у приватному листуванні може надіслати продавець або покупець. Вони також можуть бути фішинговими.

 

📌 Не забувайте дотримуватися й інших правил кібергігієни:

 

🔷 використовуйте для всіх своїх акаунтів надійні паролі 👇

🌐https://t.me/dsszzi_official/3880

 

🔷 всюди, де можливо, налаштуйте двофакторну автентифікацію 👇

🌐https://t.me/dsszzi_official/4304

 

🔷 використовуйте легальне програмне забезпечення та вчасно встановлюйте оновлення;

 

🔷 робіть резервні копії важливих документів.

 

🇺🇦Джерело: Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше