Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Голопристанська ТГ та ще три громади взялися до реалізації амбітного проєкту «Велосипедом до двох морів»

Події
01.10.2021

30 вересня у приміщенні Херсонської міської ради відбулася перша інформаційна зустріч представників Білозерської селищної, Голопристанської, Олешківської та Херсонської міських територіальних громад, які розпочинають роботу над проєктом «Велосипедом до двох морів», який підтриманий Програмою «U-LEAD з Європою» в рамках реалізації проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», який реалізується відповідно до грантової угоди між Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ).

Учасниками зустрічі стали уповноважені представники органів місцевого самоврядування, депутатських корпусів, а також відповідних структурних підрозділів місцевих рад та громадськості. Виконавча директорка Херсонського регіонального відділення АМУ Лариса Оленковська ознайомила з метою та завданням проєкту, а також з методикою розробки дорожньої карти його реалізації.

Ідея проєкту належить громадським активістам ГО «Імпульс Херсонщини», які задумали для розбудови веломаршруту вздовж Чорного та Азовського морів залучити громади, по території яких цей маршрут проходить.

І розпочнуть цю важливу для розвитку туристичної привабливості Херсонщини роботу першими зазначені чотири громади. Голова ГО «Імпульс Херсонщини» Дмитро Карлюка окреслив ідею проєкту, коротко представив загальну концепцію. Далі учасники зустрічі обговорили особливості його реалізації у відповідності до закону України про співробітництво територіальних громад, а також звернули увагу на виклики, які стоять перед громадами.

Проєкт є непростим з огляду на різні стартові умови та можливості для громад-учасниць. А також у відповідності до обсягів майбутньої роботи.

Учасники заходу ознайомилися із нормативною базою організації співробітництва територіальних громад, формами співробітництва, умовами підтримки державою проєктів співробітництва.

Представники громад обговорили та затвердили дорожню карту реалізації першого етапу проєкту – підготовки договору про співробітництво громад.

Докладно ознайомилися із процедурними моментами та домовилися про якнайширше залучення громадськості як до обговорення концепції проєкту, так і шляхів його реалізації. Визнали, що найбільш раціональним у даному випадку буде координація зусиль для досягнення спільного результату та підготовка договору про співробітництво відповідно до ст.11 даного закону – «Реалізація спільних проєктів». А також визначили для себе домашні завдання – створення робочих груп, детальне вивчення протяжності та напрямів веломаршрутів по територіях громад, обговорення безпосередньо в громадах отриманих результатів.

Територіальні громади зацікавлені в розробці проєкту договору співробітництва та визначенні ролей кожної у реалізації спільної ідеї. Необхідний для цього комплекс заходів буде реалізований спільними зусиллями всіх чотирьох територіальних громад.

До цього на Херсонщині практика співробітництва територіальних громад була не досить поширеною. Тож є сподівання, що нарешті покладено початок вдалому активному впровадженню цього сучасного інструменту розвитку.

Джерело: Херсонське регіональне відділення Асоціації міст України

2023 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше