Людям із порушенням зору
Побудовано на платформі
Повернутися до новин

Мережею шириться відео, в якому Зеленський «оголошує про скасування воєнного стану в 10 областях України». Воно – ФЕЙКОВЕ

Актуально
29.11.2023

Центр стратегічних комунікацій розвінчав чергову брехню росіян, яку небайдужі читачі надіслали у бот.

Брехня: президент України скасував воєнний стан і мобілізацію в 10 областях, аби піднімати економіку. Таке відео, яке нібито є фрагментом сюжету телеканалу ICTV, поширюють у TikTok.

Правда: відео запостив акаунт з логотипом ICTV на аватарі, щоб виглядати правдоподібніше, але насправді це – не сторінка каналу, а саме відео є підробкою.

Для створення фейку шахраї використали відеозвернення Зеленського від 23 листопада, у якому він говорить про нові санкційні рішення. І ні слова – про скасування воєнного стану, цю «заяву» зловмисники наклали поверх оригінального відео.

Також у кінці ролика показують ведучого ICTV, який закликає перейти за посиланням, щоб дізнатися, в яких саме областях скасовують воєнний стан. Цей текст також озвучили поверх відео, а саме посилання є рекламою сумнівного Telegram-каналу.

Будьте пильними!

Повідомити про фейк

Джерело: Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

2024 © Усі права захищено
Слідкуйте за новинами
Побудовано на платформі

Для забезпечення зручності у користуванні цим сайтом деякі сервіси використовують технологічні особливості, а саме - cookie. Таке функціональне рішення дозволить вам не вводити одну і ту ж інформацію кожен раз, коли ви повертаєтесь на цю сторінку, або переходите з однієї сторінки на іншу тощо. Залишаючись, ви даєте згоду на використання cookie.  Докладніше