План проведення

Реклама 

Подяка за проведення фестивалю

Нас вітають

Фотозвіт фестивалю "Купальські зорі"-2015

 

 


 

А Купала всіх викупав!

або фестивальне дійство у двох серіях

Серія перша

Варто зразу ж попередити: нумерологи помиляються, коли відносять цифру «13» до нещасливих. Сама по собі будь-яка цифра нічого не варта без втручання людей. А вони, люди, своєю енергією, своїм завзяттям і вірою у власні сили, змогли протистояти обставинам та примхам природи. Але почнемо з початку.

Хоч проведення Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості «Купальські зорі» призначалося на 4-5 липня, активна підготовка до нього почалася ще за місяць. Над ним працював весь виконавчий комітет міської ради, починаючи з міського голови, голови оргкомітету Анатолія Негри і закінчуючи міським опорним пунктом охорони порядку. Частину роботи взяли на себе установи, організації та підприємства, розташовані на території міста. Кожен із них вносив часточку свого серця, великої любові до рідного краю, до його традицій. І таки зумів колектив міської ради обійтися власними силами, без залучення допомоги (інколи надто дорогої) професіоналів зі сторони.

Та головне навантаження все ж лягло на плечі міського відділу культури та його начальника Альони Литвиненко. Нехай не ображаються ті, хто зробив певний внесок у проведення фестивалю, але розробити і втілити в життя сценарій так тонко, щоб тисячі учасників та глядачів не помітили величезного обсягу підготовчих робіт, все це вимагає і таланту, і енергії, і бажання невеличкого колективу відділу.

Тож тринадцятий рік поспіль прекрасне свято Івана Купали збирає на своїх теренах не лише голопристанців, а й численних гостей міста, які приїжджають як із Херсонщини, так і з інших регіонів України. Та що України! За роки проведення фестивалю тут побували гості з Польщі, Румунії, Німеччини, Придністров’я, Білорусі, Росії, Китаю, США. І щороку на небосхилі фестивалю спалахують нові зірочки, з новою силою сяють уже знамениті зірки української естради.

Традиційні спортивні та козацькі розваги, численні виставки, ярмарки та творчі майстерні народно-вжиткового мистецтва, що діють під час фестивалю, пускання на воду вінків, запалювання купальського вогнища – все це підкреслює український колорит і Купальську обрядовість, що збереглися у народній пам’яті з прадавніх часів. Адже свято Івана Купали – стародавнє, таємниче, романтичне і дуже красиве.

                

У фестивалі взяли участь близько двох десятків підприємців з Херсонської, Миколаївської та Кіровоградської областей. Розмаїття товарів та художніх поробок виходило далеко за межі уяви понад п’яти тисяч глядачів фестивалю. У програмі працювали виставки, ярмарки, творчі майстерні, майстер-класи. Паралельно з програмою «Фестивального розмаю» відбулися і спортивні товариські зустрічі з футболу, баскетболу, греблі на байдарках і каное, боксу, шахів та шашок.

Весь день Конкою і Чайкою кружляли білосніжні яхти традиційної парусної регати. Ризикнула навіть четвірка парашутистів-екстремалів – їм довелося працювати під низькими хмарами та в густому мереживі дощових потоків. Слава Богу, приземлення відбулося майстерно і благополучно.

                

Починаючи з 11-ї години дня, здавалося, заспівала вся Гола Пристань: для проведення конкурсу народної творчості «Фестивальний розмай» колективи та окремих виконавців довелося розділити на дві групи, одна виступала на сцені біля Пам’ятного знака, друга залишилася біля альтанки. Для визначення переможців розділилося і журі конкурсу, серед членів якого – начальник управління культури Херсонської облдержадміністрації Світлана Думінська, викладач Херсонського музичного училища Віктор Кисіль, в.о. директора Херсонського обласного Центру народної творчості Володимир Капелюшник, його заступник  Оксана Степанова, провідний методист з фольклору Херсонського ОЦНТ Валерій Другальов, завідувач відділу Херсонського ОЦНТ Наталія Вигоднер, голова предметно-циклової комісії хореографічних дисциплін Херсонського училища культури Віктор Кізяков. Саме на їх долю випала нелегка участь – із сотень художніх номерів вибрати кращих виконавців.

На 17-у годину конкурсанти загалом виконали своє завдання, але попереду на глядачів ще чекало чимало цікавого. І тут почав несміливо накрапувати дощ, далі розгулялася справжня злива, з громами і блискавицею. Майже дві години чекали люди у приміщеннях, під парасольками та навісами, поки втихомириться негода. А небо не прояснялося, лише на якусь хвилину злива втихала, потім відновлювалася з новою силою.

І тоді організатори фестивалю прийняли рішення: нагородити переможців конкурсу, який уже відбувся, у Палаці сорту, який вільно вмістив кількасот членів творчих колективів.

                                 

За високими вікнами спортивної споруди лютувала негода, а всередині панувала затишна, привітна й урочиста атмосфера. Відкриваючи процес нагородження, міський голова А.П.Негра розрядив сумний настрій, викликаний негодою, мовляв, ХІІІ фестиваль підтвердив, що ми відзначили-таки Івана Купала, а не когось іншого – викупав усіх з ніг до голови!

На веселу ноту учасників налаштовували і високі гості, з рук яких переможці отримували нагороди. Це – заступник голови облдержадміністрації Валентина Січова і міський голова Анатолій Негра. Вони тепло вітали переможців, бажали їм подальших перемог і неодноразових зустрічей у хвилюючій атмосфері фестивалю.

 

Серія друга

…А дощ все не вщухав. Тож врешті решт святкові заходи, заплановані на вечір, організатори вирішили перенести на наступний день. Періщила злива всю ніч, і тільки вранці з-за хмар несміливо визирнули сонячні промінці, які першими почали скликати на набережну жителів та гостей міста. А вже під вечір найулюбленіше місце голопристанців було заповнене людьми – діти ласували солодкою ватою та морозивом, дорослі – шашликами, запах яких витав у повітрі, бажаючі долучалися до різноманітних розваг, та всі чекали одного – урочистого відкриття фестивалю.

І ось набережною залунали фанфари і на велику сцену вийшов ведучий, який запросив до слова "батька" фестивалю – міського голову Анатолія Негру, а також гостей – начальника управління культури Херсонської облдержадміністрації Світлану Думінську, голів Голопристанських райдержадміністрації і райради – Олександра Богуненка та Геннадія Попова. Анатолій Петрович наголосив, що перший фестиваль "Купальські зорі", який, до речі, також припав на 4-5 липня, продовжувався два дні, тож знаковим є те, що і тринадцятий триває два дні поспіль. Виступаючі привітали всіх із продовженням свята, побажали гарного настрою, сухої погоди та приємного вечора, а на сцену вже виходили переможці "Фестивального розмаю". Прекрасними піснями публіку зачаровували Третяк Дар’я (м.Херсон), Палій Богдан (м.Гола Пристань, кер. Оксана Марченко)  та Олена Частухіна (Підстепненський СБК Цюрупинського району, кер.Наталія Чайка) – призери у номінації "Естрадний спів" серед солістів конкурсу. Запальний український танок подарував глядачам народний хореографічний ансамбль "Сюрприз" Голопристанської гімназії (кер.Тетяна Кіріллова). Приємною несподіванкою стали також вокальні номери від постійних учасниць фестивалю – талановитих Катерини Марченко та Діани Качан, які нині навчаються музичному мистецтву у Херсоні.

                                     

Ніч на Івана Купала завжди сповнена таємничості, кохання і пристрасті, які на нашому фестивалі уже тринадцять років уособлюють чарівні дівчата – учасниці конкурсу "Купальська красуня". У гарних костюмах, поблискуючи червоним намистом на грудях, на купальську сцену під музичний супровід вийшло аж п’ятнадцять (!) гарненьких україночок. Хореографічні тренування та навчання конкурсанток не проминули дарма – кожен рух красунь був витончений та граційний, і чоловіча увага була прикута тільки до сцени.

Вітали Голу Пристань своїми вокальними композиціями переможниця ґран-прі "Фестивального розмаю" Єлізавета Волощенко (м.Херсон) та її керівник – солістка Херсонської обласної філармонії Любов Фогель.

А на сцену знову виходили наші русалоньки – тепер вже у вишитих сорочках і вінках, далі – в купальниках. Їх зваблива краса зачаровувала, і тільки члени журі безпристрасно спостерігали за кожним рухом дівчат.

Тим часом за сценою відбувалося  ще одне магічне дійство – то дівчата й жінки запалювали свічки і пускали на воду купальські вінки, які були заздалегідь підготовані навчальними закладами Голої Пристані.

Гарним та незабутнім подарунком стали акробатичні, хореографічні номери, світлове та вогняне шоу естрадно-циркової студії  "Jin Roh" – їх виступ "запалив" вечірню програму фестивалю і став дійсно гідною частиною купальської містерії.

Настрій глядачів підіймав виконанням різноманітних пісень, в тому числі і авторських, херсонський вокальний ансамбль "General Voice". Учасники гурту подарували голопристанцям свій талант, душевність та теплоту і надовго залишилися в їх серцях.

                                              

З останнім виходом дівчат – цього разу у вечірніх сукнях – вигуки підтримки та оплески публіки стали ще голоснішими, ніж раніше, адже наблизився вирішальний момент – оголошення переможниць конкурсу. Тож, крім дівчат, на сцені з’явилися також міський голова, а за сумісництвом голова журі  Анатолій Негра разом із минулорічною "Купальською красунею" Анастасією Коваленко. До останнього моменту ведучі тримали у напрузі глядачів, не розголошуючи підсумків голосування. "Купальськими русалоньками" цього року стали №1 Анна Ісаєнко (м. Таврійск),  №2 Діана Тупікіна (м.Гола Пристань), №4 Альбіна Ложкіна (м.Нова Каховка), №5 Владислава Кремзер (м.Гола Пристань), №6 Катерина Єфіменко (м.Каховка), №7 Ольга Трішкіна (м.Гола Пристань), №8 Ельза Оксамитна (м.Нова Каховка), №10 Катерина Досенко (м.Гола Пристань), №11 Марія Шапран (м.Гола Пристань), №14 Вікторія Михайленко (м.Гола Пристань), №15 Анна Лисенко (м.Гола Пристань).

Звання "Міс глядацька симпатія" отримала №12 Тетяна Медяник (м.Нова Каховка), "Купальською зіронькою" стала, завоювавши третє місце, №9 Катерина Матяж (с.Нова Збур’ївка). Друге місце посіла №3 Ілона Індіченко (м.Каховка), її журі визнало "Купальською лілеєю". І, нарешті, набережна вибухнула шквалом бурхливих оплесків, адже титул "Міс Купальська красуня" здобула голопристанка, учениця ЗОШ №4 – Аліна Хлистун, яка в конкурсі мала щасливий номер "13"! Учасниці отримали подарунки від міської ради та спонсорів –  Голопристанських відділень "Ощадбанку", "Креді Агріколь Банку", "Райффайзен Банку Аваль" та "Укрсиббанку".

                 

Справжньою окрасою фестивалю став святковий феєрверк, який у цьому році був особливим – під звуки музики він то затихав, то розгорався з новою силою, розсипаючи по небу величезну кількість яскравих різнокольорових зірочок. А на піщаному березі Конки вже запалали купальські вогнища, яким не завадив навіть проливний дощ, що періщив напередодні.

Незабутні та теплі враження залишили після себе дівчата з дуету "Анна-Марія", які в Голій Пристані втретє і вже запали в душу жителям міста. Співачки не тільки виконували відомі хіти, але й представили широкому загалу свою нову пісню, яка викликала шалену підтримку слухачів.

Веселим настроєм заряджала публіку і херсонська група "Степ". Присутні згадали більшість популярних у минулі роки пісень гурту і завзято танцювали під запальні мелодії.

        

На теплій, дружній ноті свято все ж закінчилося. О другій годині ночі на купальську сцену піднявся Анатолій Негра, який закрив "Купальські зорі-2015" та з голопристанською гостинністю запросив усіх на чотирнадцятий фестиваль, який обов’язково відбудеться в наступному році!

 

Анатолій Грабко та Наталья Ярова,

фото авторів