Купальські зорі - 2013!

                         6-7 липня  у м.Голій Пристані відбувся  одинадцятий Всеукраїнський благодійний фестиваль народної творчості «Купальські зорі».  До речі, цього року фестиваль «Купальські зорі» особливий, адже місто Гола Пристань зустріла гостей у новому статусі – статусі міста обласного значення.

     Фестиваль, як завжди зібрав на берегах Конки цінителів народної творчості та фольклору. Аматорські та професійні колективи, солісти, народні майстри прибули до нашого міста з м.Рибниці (Придністровська Молдавська Республіка), м. Совєтськ Калінінградської області  (Російська Федерація) та різних куточків України, а саме: м.Миколаєва, м.Донецька, м.Маріуполя (Донецька області), м.Біляєвки (Одеська область), м.Новомиргорода

 (Кіровоградська область), Одеської, Миколаївської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Харківської, Дніпропетровської,  Полтавської, Луганської областей, м.Херсона, м.Нової Каховки, м.Скадовська та майже з усіх районів  Херсонської області.
     А яке свято без почесних гостей! Цього року на нашому фестивалі почесними гостями були: генеральний консул Румунії в м.Одеса пан Еміл Рапча з дружиною,  голова обласної державної адміністрації Микола Костяк, голова обласної ради Віктор Пелих, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації  Генна Олександрівна Пономаренко, народний депутат України Опанащенко Михайло Володимирович, помічник народного депутата України Негоя Федора Федоровича - Лекович Іван Васильович,  делегація з міста Рибниці (Придністровська Молдавська Республіка), міста-побратима Голої Пристані, на чолі з начальником муніципальної установи «Рибницьке управління культури» Чербуленко Алою Вікторівною.
     А також офіційні делегації з Біляївського району Одеської області на чолі з заступником голови районної ради  Степаненко Оленою Вікторівною, м.Біляївки на чолі з заступником міського голови Гончаренко Нідією Анастасіївною, м. Новомиргорода  Кіровоградської області на чолі з міським головою Немировським Яковом Борисовичем.
    ХІ фестиваль «Купальські зорі» зібрав понад 15 тис. глядачів, з яких близько 80 колективів  та  солістів.
   Програма фестивалю була насичена різнобарв'ям подій, відкриттів, нових зустрічей та знайомств. Набережна міста наповнювалася народними піснями, танцями, театралізованими постановками, виробами народних майстрів, перетворившись на суцільну імпровізовану сцену, де кожен з учасників відчував себе чи не найголовнішим  актором єдиного величного дійства.
 

     Міський голова А.П.Негра разом з головою обласної державної адміністрації Миколою Костяком, головою обласної ради Віктором Пелихом, народним депутатом України Михайлом Опанащенком урочисто відкрили ХІ Всеукраїнський благодійний фестиваль «Купальські зорі». Участь у відкритті фестивалю також взяли  голова Голопристанської  районної державної адміністрації А.А.Носик, голова районної ради Г.В.Попов та почесні гості фестивалю.
    Анатолій Петрович щиро привітав своїх земляків та гостей міста зі святом та відкриттям фестивалю.  «Десять фестивалів «Купальські зорі» проведено Голою Пристанню у статусі міста районного значення, а ще не менше десяти - проведемо і в статусі міста обласного значення. А далі буде видно», - пообіцяв міський голова. Побажавши усім присутнім доброго настрою, оптимізму і веселощів, А.П.Негра та гості «благословили в путь» яскраво прикрашені вози, аби зібрати  мотлох, як втілення минулих негараздів, в садибах городян та спалити його в ночі  у купальських вогнищах під час народних гулянь.
    За представленні вози міська щиро вдячна сусідам - Великокардашинській (голова  О.І.Чухрай) та Новозбур'ївській (голова В.І.Самойленко) сільським радам.
    Роботу виставок, ярмарку та творчих майстерень було заплановано на другу половину дня, та все почалося набагато раніше. Приваблювали своїм розмаїттям вироби майстрів із різних регіонів України, які представляли вишиванки, вироби з бісеру, шкіри, соломки, дерева, оздоблені ікони, художній розпис, ковальські вироби тощо. В рамках фестивалю відбувся конкурс на кращий купальський вінок, оберіг. Їх учасниками були майстри Голопристанських міських та загальноосвітніх шкіл району, Голопристанської гімназії, дошкільних, позашкільних навчальних закладів міста та району, районний Будинок дитячої та юнацької творчості.
     Біля міського пляжу в рамках фестивалю проводився майстер-клас з боді-арту та вінкоплетіння.
     Участь у виставці декоративно-ужиткового мистецтва взяли 120 майстрів різних жанрів.  Було проведено презентацію бази зеленого туризму «Зелені хутори Таврії» (господар  О.Долинко).
     Традиційно у рамках фестивалю організовуються спортивні змагання, центром проведення яких став міський Палац спорту та спортивні майданчики. Близько тринадцятої години на воду вийшли байдарки та каное. У чемпіонській першості змагалися команди з м. Голої Пристані, м.Херсона та м.Цюрупинська. Ще одна подія зі спортивного життя міста зібрала велику глядацьку аудиторію - у міському Палаці спорту відбувся боксерський турнір, у якому взяли участь 62 кращих спортсменів зі збірних команд м.Херсону, с.Станіслава, м.Каховки, м.Голої Пристані, м.Скадовська, м.Цюрупинска, Голопристанського ,Цюрупинського, Скадовського районів.
      Голопристанські боксери  вибороли вісім І місць у різних вагових категоріях. Переможцями стали Соколовський Данило, Тонконцов Кирило, Амаров Саід, Бєлєнчук Андрій, Проценко Валентин, Савінкін Ігор, Кириченко Кирило, Паламарчук Ростислав.
    Порадували гарною грою команди волейболістів. Усі учасники фестивальних спортивних змагань були відзначенні Дипломами учасників ХІ Всеукраїнського благодійного фестивалю «Купальські зорі».
     В цей же час проходила і парусна регата, участь в якій прийняли 15 яхт.
     Та коли почало припікати сонечко, як на замовлення, на набережну міста, у прикрашеній машині  прибули Водяник з  Царицею-Водяницею та русалоньками, які щедро обливали водою присутніх дітлахів та дорослих.
     А на площі біля альтанки розгорнулися виступи аматорських колективів концертно-конкурсної програми «Фестивальний розмай», після якого відбулось нагородження переможців конкурсу.
     Гран-Прі конкурсу «Фестивальний розмай» отримали творчі колективи Велетенського сільського  Будинку культури Білозерського району.
     У  номінації «Хореографія»  І місце здобув зразковий хореографічний ансамбль «Райдуга» Голопристанського районного Будинку культури,  ІІ місце - дитячий народний колектив сучасної хореографії «Провінційний балет», із м.Скадовськ.
     У номінації «Естрадний вокал»  перемогла Кравченко Сніжана, Матвіївський Будинок культури, м.Миколаїв, ІІ місце - Костюк Аліна, вокально-естрадна студія «Унісон», м.Херсон, ІІІ місце - Тригуб Артем, Голопристанська гімназія, Голопристанська школа мистецтв.
    У номінації «Народний вокал»:  І  місце - народний  вокальний гурт «Чисті криниці» – Великокопанівський сільський Будинок культури, Цюрипинський район, ІІ місце - вокальний колектив «Зорепад», м.Гола Пристань, ІІІ місце - фольклорний  ансамбль «Червоняночка», Матвіївський Будинок культури, м.Миколаїв.
     У номінації «Драматичний жанр»: І місце - театр мініатюр «Маска» Велетенський сільський Будинок культури, Білозерський район.
     У номінації «Інструментальний жанр»:  І місце - Загродський Микола – музична школа № 3, м.Херсон.
     Усі учасники, гості фестивалю, одержали сувенірні дипломи, пам’ятні подарунки з фестивальною символікою, інформаційно-рекламну продукцію від організаторів фестивалю - Голопристанської міської ради, переможці, крім того, фестивальні відзнаки.
      Нагородження кращих солістів та творчих колективів фестивалю супроводжувалася повітряним шоу, яке було влаштовано в небі над містом командою парашутистів під керівництвом Аркадія Деремешка.
     І знову на учасників та глядачів фестивалю очікував сюрприз, вперше на фестивалі пройшов велопробіг,  участь у якому взяли 70 учасників.
     Родзинкою свята стало відкриття величної арки. Ця прикраса стала завершальною у реконструкції міської набережної. Урочисте відкриття центрального входу до парку та набережної міста відбулося о 20 годині, участь у якому взяли генеральний консул Румунії в м.Одеса пан Еміл Рапча, народний депутат України М.В.Опанащенко, заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації  Г.О.Пономаренко, міський голова А.П.Негра та керівництво району. На відкритті також були присутні: архітектор - автор проекту «Будівництво площі 300-річчя м.Голої Пристані»  Л.М.Цуріка, інженер з технічного нагляду Г.І.Ларченко та архітектор – Т.О.Пенязь, яка здійснювала авторський нагляд за будівництвом  об'єкта благоустрою.
     А о 21 годині на велику сцені з вітальними словами піднялися усі запрошені почесні гості та Анатолій Петрович оголосив урочисте відкриття ХІ Всеукраїнського благодійного фестивалю народної творчості «Купальські зорі».
     Ведучий, Заслужений артист України Сергій Кияшко, запросив на сцену переможців концертно-конкурсної програми «Фестивальний розмай». 
     І ось настала довгоочікувана мить – на сцену підіймалися учасниці конкурсу «Купальська красуня». Цього року поборотися за титул «Купальської красуні» вирішили десять чарівних дівчат віком від 16 до 22 років з м.Голої Пристані, м.Херсона, м.Берислава, смт.Каланчака, м.Цюрупинська. Красуні у купальських віночках як найкраще представити себе та свої здібності журі і глядачам. В купальську ніч отримали звання  міс «Купальська русалонька»: Аліна Степашко, Аліна Маєвська, Тетяна Родіонова, Ганна Медведюк, Катерина Михайленко, Олександра Пеняшкіна. Звання  «Міс глядацьких симпатій» одержала Ірина Євтушенко м.Гола Пристань, звання «Купальська зіронька» (ІІІ місце) одержала Діана Качан с.Чулаківка, звання «Купальська лілея» (ІІ) місце одержала  Марина Степанова м.Херсон. Перемогла у конкурсі і одержала звання міс «Купальська красуня» Оксана Литвиненко, м.Берислав.
     Міський голова А.П.Негра привітав кожну конкурсантку, вручивши їм нагороди та відзнаки фестивалю. Кожна учасниця отримали цінні подарунки від спонсорів конкурсу – голопристанських відділень «УкрСиббанк», «Креді Агріколь Банк», «Надра».
     Під яскравий феєрверк, запалали купальські вогнища на набережній міста. Продовжили вечірню програму артисти Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша.
     Вже далеко за північ на сцену вийшли гості із Придністров’я  шоу-група «Шанс», які вже давно стали улюбленцями фестивальної публіки, та зірки української естради Іван Березовський і Тетяна Ширко, виступи яких подарував фестивалю  народний депутат України Микола Баграєв. Під гучні оплески вони виконували найкращі свої пісні.
     7 липня близько 3 години міський голова А.П.Негра закрив «Купальські зорі – 2013 року» та гостинно запросив усіх присутні на дванадцятий фестиваль, який неодмінно відбудеться у наступному році. До нових зустрічей! 
                          

  

 

 

Переможці концертно-конкурсної програми «Фестивальний розмай»

У номінації – Хореографія:
1. Дитячий народний колектив сучасної хореографії «Провінційний балет», м.Скадовськ - ІІ місце.
2. Зразковий хореографічний ансамбль «Райдуга» Голопристанського районного Будинку культури - І місце.
У номінації – Естрадний вокал:
1. Тригуб Артем –  Голопристанська гімназія, Голопристанська школа мистецтв - ІІІ місце.
2.Костюк Аліна -  вокально-естрадна студія «Унісон», м.Херсон – ІІ місце.  
3. Кравченко Сніжана  – Матвіївський Будинок культури, м.Миколаїв - І місце.
 
У номінації - Народний вокал:
1. Фольклорний  ансамбль «Червоняночка» - Матвіївський Будинок культури, м.Миколаїв – ІІІ місце.
2. Вокальний колектив «Зорепад», м.Гола Пристань – ІІ місце.
3. Народний  вокальний гурт «Чисті криниці» Великокопанівський сільський Будинок культури, Цюрипинський район - І  місце.
.
У номінації – Драматичний жанр:
1. Театр мініатюр «Маска» Велетенський сільський Будинок культури, Білозерський район – І місце.
 
У номінації – Інструментальний жанр:
1. Загродський Микола – музична школа № 3, м.Херсон – І місце.
 
Гран-Прі конкурсу «Фестивальний розмай» отримали творчі колективи Велетенського сільського  Будинку культури Білозерського району.

 

 Переможці поетично-пісенного конкурсу «У сяйві Купальських зорь»,  який проходив у рамках фестивалю

У номінації - Прозові твори:
ІІІ вікова категорія (18 років і старші)
1. Бритік Валентина – І місце.
 
У номінації – Поетичні твори:
І вікова категорія (7-12 років)
1. Кириченко Роман – І місце.
 
ІІІ вікова категорія (18 років і старше)
1. Григор'єв Владислав – ІІІ місце.
2. Гордєєва Лариса – ІІ місце.
3. Комісарова Ольга, Лобинцев Владислав – І місце
 
У номінації – Пісенні твори:
1. Гордєєва Лариса, Тонковид Лариса, Кабанцев Тарас – І місце
 

 Конкурс «Купальська красуня»

Звання «Купальська русалонька» отримали :

                                                                                        
№ 2 Аліна Степашко                № 3 Аліна Маєвська                                             № 4 Тетяна Родіонова                                                     № 5 Ганна Медведюк                           № 9 Катерина Михайленко                     № 10 Олександра Пеняшкіна
 

 

Звання  «Міс глядацьких симпатій»                                                                            Звання «Купальська зіронька» (ІІІ місце)                                                               Звання «Купальська лілея» (ІІ місце)

                                                                                                                                                                                            

№ 7 Ірина Євтушенко, м.Гола Пристань                                                                       № 1 Діана Качан, с.Чулаківка                                                                                     № 3 Марина Степанова, м.Херсон

Перемогла у конкурсі і одержала звання «Купальська красуня»

                         

  № 8 Оксана Литвиненко, м.Берислав