Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Вітаємо голопристанців із завершенням проекту по створенню енергоефективного теплового району!

16.01.2019

 

Ось і завершився масштабний проект термомодернізації теплового району в місті Гола Пристань. Завдяки підтримці Європейського Союзу 774-и вихованці зараз пізнають новий світ у комфортних і теплих класах та кімнатах.

В рамках проекту «Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань» впроваджено енергоефективні заходи в Голопристанській ЗОШ І–ІІІ ступенів №1 (а саме: зменшено втрати тепла через підлогу, шляхом утеплення підземної та надземної частини цоколю; по периметру школи влаштовано нову відмостку, яка захищає будівлю від підмивання атмосферними опадами; замінено 140 вікон та 3 дверей на нові енергоефективні з високим коефіцієнтом опору теплопередачі; очищено горище від сміття та керамзиту, який виконував роль утеплювача; відремонтовано гнилі балки та утеплено перекриття горища спіненим поліуретаном; утеплено стіни школи – що дозволило ще більше скоротити втрати тепла; реконструйовано внутрішню систему опалення), в дошкільному навчальному закладі  комбінованого типу (ясла-садок)  №1 «Олімпієць» (здійснено заміну вікон та дверей, реконструкцію внутрішньої системи опалення, поточний ремонт покрівлі та системи водопостачання, ремонт зливної каналізації) та проведена реконструкція котельні №7, що опалює ці заклади із заміщенням природного газу біопаливом. На реалізацію енергоефективних заходів Європейський Союз виділив 700,0 тис. євро грантових коштів, а Голопристанська міська рада у якості співфінансування виділила з міського бюджету 181,9 тис. євро.

Завдяки впровадженню комплексу енергоефективних заходів вдалось скоротити бюджетні витрати на 50 % на опалення Голопристанської ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 та Голопристанського дошкільного навчального закладу комбінованого типу (ясла-садок) №1 «Олімпієць».

Не менш важливим позитивним моментом є досягнення комфортного температурного режиму в приміщеннях будівель. Лише, тільки, після заміни вікон у кімнатах температура піднялась приблизно на 3оС – 5оС та зникли протяги, що дуже позитивно відзначилося на здоров’ї  дошкільнят, учнів, вихователів та вчителів, які проводять у закладах понад 60 відсотків свого часу на добу.

Після реконструкції котельні № 7 із встановленням двох твердопаливних котлів та реконструкції теплових мереж вдалось скоротити викиди СО2-еквіваленту/рік на 97%.

В ході проекту було удосконалено систему енергомоніторингу. Спеціально для цього було придбано програмне забезпечення «Система щоденного моніторингу споживання енергоносіїв бюджетними та комунальними установами міста «Енергобаланс». До системи підключено 18 будівель комунальної власності міста. Важливим фактором є те, що лише сама система щоденного енергомоніторингу дає можливість економити 5-15 % видатків на енергоресурси, застосовуючи тільки адміністративні методи управління  без залучення жодних фінансових інвестицій.

 

Загалом реалізація проекту є дуже успішною. Проект викликав не абияку зацікавленість у кінцевих бенефіціарів – представників місцевих, районних, обласних і центральних органів влади України, оскільки, всі вони побачили на власні очі як працює Концепція реформування регіональної енергетики і, що саме такий підхід є найбільш раціональним інвестуванням коштів в енергоефективні заходи. Діти, що відвідують школу та садок, їх батьки, персонал та просто мешканці міста Гола Пристань, що є цільовою групою цього проекту дуже задоволені його результатами, адже комфортний мікроклімат у школі та садку має дуже велике значення для здоров’я та самопочуття вихованців.

 

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.