Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Як енергоефективні заходи зігрівають учнів Голої Пристані

02.04.2018

 

       Триває останній рік проекту «Впровадження економічно доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань». На реалізацію цього проекту Європейський Союз виділив 700 000 євро грантових коштів, а міська рада, у свою чергу, - 181 863 євро. За ці кошти заплановано створити енергоефективний тепловий район у Голій Пристані, до якого входять школа, дитячий садок та котельня, що опалює ці заклади.

У школі вже утеплили дах та цоколь будівлі, замінили вікна та двері, і лише ці три кроки вже дозволили суттєво підвищити комфорт у класах. Тепер у всіх приміщеннях тримається стабільна температура на рівні +21 оС та зникли протяги. Учні та персонал школи вже істотно відчувають різницю, адже, ще на початку робіт, температура у класах була на рівні +17-18 оС, а в деяких приміщеннях ледве сягала позначки +16 оС. За таких умов, погодьтесь, важко запам’ятати теорему Піфагора та закони Ньютона.

Після встановлення нових вікон та дверей спостерігається підвищені вологість та рівень вуглецю у приміщеннях школи, але цю проблему вдасться вже скоро вирішити. Центральна система вентиляції у школі прийшла в непридатність вже давно, реконструювати її дуже дороге та складне завдання, тому і було прийняте рішення встановити локальну систему вентиляції. Після Великодніх свят почнуться роботи зі встановлення локальних систем вентиляції з рекуперацією тепла.

Подібні системи забезпечують постійну вентиляцію приміщення та дозволяють істотно скоротити витрати на споживання енергоресурсів будівлі, прості і зручні у використанні та не вимагають великих витрат при монтажі.

Принцип роботи локальної системи вентиляції з рекуперацією тепла полягає у тому, що:

·           Холодне повітря з вулиці проходить через фільтр та рекуператор, і подається в приміщення за допомогою приливного вентилятора.

·           Тепле забруднене повітря з приміщення проходить через фільтр та рекуператор, і викидається через стіну на вулицю за допомогою витяжного вентилятора.

·           У рекуператорі відбувається обмін теплової енергії теплого забрудненого повітря, що надходить з кімнати, і чистого холодного повітря, що надходить з вулиці.

·           Цей обмін веде до зменшення втрат теплової енергії і зниження витрат на обігрів приміщень в холодний період року.

·           Потоки приливного і витяжного повітря не змішуються, завдяки чому відсутня передача одним потоком іншому забруднень, запахів і мікробів.

Така ж система вентиляції вже встановлена у дитячому садку і чудово себе зарекомендувала. Наразі триває розробка технічного проекту по вентиляції школи та підбір постачальника, і, сподіваємось, вже зовсім скоро розпочнеться монтаж системи.


Ірина БАРУЛІНА, менеджер з комунікацій ХОГО «Регіональна рада підприємців».


Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.