Проект "Сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході" розпочато

20.02.2015

 Енергозбереження по закладам соціальної сфери є пріоритетним напрямом розвитку м.Гола Пристань. Як вже відомо, у грудні 2014 року між Представництвом Європейського Союзу в Україні, Херсонською обласною громадською організацією "Регіональна рада підприємців" та Голопристанською міською радою було підписано контракт на реалізацію Проекту "Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань" із загальним бюджетом 881,863 тис.євро. Його впровадження є одним з ключових етапів реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку міста (ПДСЕР) до 2020 року. Грант на реалізацію проекту отримано в рамках конкурсу проектних заявок від Європейської Комісії"Регіональна програма сусідства  сталі урбаністичні демонстраційні проекти на сході (СУДеП).

Крім Голої Пристані (Херсонська область) в даному проекті беруть участь ще 10 українських міст – Долина (Івано-Франківська область), Конотоп (Сумська область), Самбір і Жовква (Львівська область), Вознесенськ (Миколаївська область), Нововолинськ (Волинська область), Славутич (Київська область), Краматорськ (Донецька область) та Мена (Чернігівська область).

Всі учасники програми СУДеП є підписантами європейської ініціативи "Угода мерів". Ця угода, яка дала можливість Голій Пристані розробити та затвердити План дій сталого енергетичного розвитку до 2020 року, зменшити викиди вуглекислого газу на 20%,  а також брати участь у грантових програмах Європейського Союзу та отримувати кошти на впровадження заходів з енергозбереження, була підписана міським головою А.П.Негрою 19 лютого 2014 року. Це дало можливість разом із головою Херсонської обласної громадської організації "Регіональна рада підприємців" Федором Баруліним виграти грант на загальну суму 881,863 тис.євро.

З метою координації виконання 11 демонстраційних проектів, що отримали фінансову підтримку у вигляді грантів від ЄС задля втілення заходів з енергоефективності та відновлюваної енергетики у 11 містах-підписантах "Угоди мерів", передбачених Планами дій зі сталого енергетичного розвитку цих міст до 2020 року, допомоги по створенню у містах передумов для планомірного і безперешкодного виконання грантових контрактів з дотриманням усіх вимог та рекомендацій Європейської Комісії, ознайомлення з можливостями отримання технічної допомоги від спеціальної Групи підтримки демонстраційних проектів, а також інформування громадськості України та усі зацікавлені сторони про зміст, конкретні умови та учасників виконання проектів у містах-учасника, 19 лютого в м. Києві у Представництві ЄС в Україні було проведено Стартову зустріч демонстраційних проектів Угоди мерів в Україні, фінансованих Європейською Комісією в рамках програми Сталі урбаністичні демонстраційні проекти (СУДеП), в якій взяли участь голова Херсонської обласної громадської організації "Регіональна рада підприємців" Федір Барулін та начальник відділу економічного розвитку, торгівлі та інвестицій виконавчого комітету Голопристанської міської ради Олександр Леміх.

З вітальним словом до учасників зібрання звернулись керівник відділу "Енергетика, транспорт і навколишнє середовище" Представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон та заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон.

 Лідер команди підтримки демонстраційних проектів Угоди мерів, що фінансуються грантами ЄС Ян Ваальдерс окреслив основні напрямки підтримки проектів, що фінансуються Європейським Союзом, зазначивши, що загальна сума коштів грантової допомоги на всі 11 міст-учасників складе 7,6 млн.євро. Проект розраховано на три роки, перший транш очікується в березні 2015 року.

Аліна Кузнецова – фінансовий офіцер Представництва ЄС в Україні детально зупинилась на тих фінансових питаннях, на які слід звернути увагу при отриманні коштів та співфінансування проектів.

В ході зустрічі мери міст та проектні менеджери продемонстрували свої проекти, які отримають грантову допомогу, обмінялись досвідом, адже деякі міста вже брали участь у програмах, які фінансуються за рахунок коштів ЄС та задали найбільш хвилюючі питання щодо реалізації демонстраційних проектів.

Як зазначили наприкінці представники ЄС, з метою супроводження ходу реалізації демонстраційних проектів подібні зустрічі будуть проводитись і в подальшому.

Леміх О.А., начальник відділу економічного розвитку,

торгівлі та інвестицій виконавчого комітету міської ради


Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.