Самбір ділиться досвідом

03.04.2017

 

 Енергоефективність та енергозбереження сьогодні є головними рушіями економічного зростання України. Це те, що зробить нашу країну незалежною і конкурентоздатною, а оплату комунальних послуг - розумною і помірною. Саме на впровадженні енергоефективних заходів сьогодні зосереджується увага органів місцевого самоврядування, у тому числі й Голопристанської міської ради.

У нашому місті останні декілька років активно проходить термосанація шкіл та дитсадків, переоснащення котелень, модернізація вуличного освітлення. Та задля успішного вирішення проблем енергозаощадження необхідно постійно йти у ногу з часом і вивчати досвід інших міст. Для Голої Пристані цікавим прикладом успішного втілення енергоефективних заходів  став проект, реалізований у місті Самбір, що на Львівщині. Це невелике містечко за останні роки перетворилося в одне з найбільш енергоефективних міст України.

28 березня у Самборі відбувся інформаційний семінар для українських міст-учасників програми CoM-DeP і підписантів Угоди мерів. У тематичному заході взяв участь перший заступник Голопристанського міського голови Віталій Гей, який і поділився своїми враженнями від поїздки.

Як розповів Віталій Миколайович, нині у Самборі в рамках демонстраційного проекту «Муніципальні партнерства для покращення енергоефективності у Самборі та Жовкві» відбувається модернізація системи вуличного освітлення, яка передбачає  встановлення енергоефективних LED-світильників (24 вулиці, 689 світильників), оновлення мереж і обладнання, а також впровадження системи моніторингу та управління зовнішнім освітленням міста. Цей проект реалізується Фондом «Східна Європа» у співпраці з муніципалітетами Самбора та Жовкви за фінансової підтримки Європейського союзу в рамках програми «Угода мерів - Демонстраційні проекти».

Під час екскурсії гостям Самбора випала нагода побачити якість нового вуличного освітлення. Крім того, учасники семінару відвідали місцеву школу №8, де в рамках проекту був створений «клас енергоефективності», обладнаний мультимедійною дошкою, стендами зі зразками енергоефективного обладнання та приладів. Тут приємним було спілкування з учнями та педагогами про учнівські дослідження в області енергії і їх активну участь в кампанії по інформуванню та пропаганді дбайливого ставлення до ресурсів та енергії.

Не менш цікавою стала поїздка до сусіднього села, де розташувалася сонячна електростанція. А «родзинкою» туру став візит  на об'єкти, які справедливо вважаються гордістю Львівщини у сфері використання поновлюваних джерел енергії – чотири вітрогенератори, змонтовані на пагорбах поблизу Старого Самбора.

За словами В.М.Гея, виїзний інформаційний семінар став чудовою можливістю отримати чимало нових знань та налагодити нові ділові контакти. А найголовніше – поспілкуватися з колегами з інших міст та  обмінятися досвідом, який у подальшому неодмінно буде використаний для впровадження проектів у сфері енергоефективності в Голій Пристані.

Наталья ЯРОВА

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.