Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Переймаємо досвід

19.09.2017

 Майбутнє – за переходом міст на індивідуальну систему опалення. Такий висновок зробили учасники семінару «Модернізація системи теплозабезпечення міста на прикладі міста Трускавця», який 14-15 вересня організували ВГО «Клуб мерів», компанія «ТВФ ДІМОЛ» та Трускавецька міська рада за підтримки Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

У місті Трускавці, що на Львівщині, зібралися представники 26 українських міст, щоб перейняти позитивний досвід з реалізації Програми відключення міста від централізованого опалення. Серед учасників семінару – і представники Голопристанської мерії: міський голова Олександр Бабич, секретар міської ради Людмила Лук’янченко та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів міської ради Галина Богданова.

Вітав учасників семінару та презентував промо-ролики про Трускавець міський голова Андрій Кульчинський. Він також наголосив на важливості таких зустрічей, оскільки це реальна можливість поділитись досвідом і напрацюваннями.

Семінар включав доповіді спікерів, фахівців галузі як з України, так і з Європи. Одним із перших, своїми знаннями ділився Жан Люк Поже, доктор економічних наук, представник Світового Банку Проекту «Перехід від тарифів «витрати плюс» до стимулюючого ціноутворення». Він нагадав, що в Україні існують кілька договорів з ЄС щодо виконання умов тепломодернізації та впровадження альтернативних джерел теплоенергетики. За його словами існують мільйонні програми, в тому числі від Світового банку, які фінансують проекти теплозабезпечення, якими можуть і повинні скористатись українські міста. Жан Люк Поже у своєму виступі наголосив, що учасники ЄС сьогодні виконують ряд директив щодо теплозабезпечення, і вже до 2020 року країни повинні використовувати альтернативні джерела енергії на 20%.  Його колега з Литви Валдас Лукощявичус, доктор технічних наук, доповнив доповідь розповіддю про те, як потрібно вирішувати конкретні проблемами на місцях, як модернізувати старі мережі та зменшувати вартість тепла й послуг для населення. Про те, як у Трускавці вдалося реалізувати Програму відключення від централізованого опалення, детально розповів Руслан Крамар, директор КП «Трускавецьтепло». Він зазначив, що у Трускавці в рамках Програми відключення від централізованого опалення тільки у 2017 році місто виділило для мешканців (соціальнонезахищених категорій сімей) багатоквартирних будинків 1 мільйон 600 тисяч гривень допомоги на встановлення в квартирах індивідуальних систем обігріву.

За короткий час учасники семінару змогли обговорити актуальні теми, які мали на меті відповідь на питання, чому, власне, перехід на індивідуальне опалення важливий. З перших уст присутні дізналися про існуючі  Державні програми фінансування в Україні, зокрема про «Теплі кредити».

У рамках зустрічі ВГО «Клуб мерів» разом з усіма учасниками підготували звернення до голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України С.Д.Савчука і до голови НКРЕКП України Д.В.Вовка щодо:

- продовження терміну дії "Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2017 роки";

- внесення змін до Програми з енергоефективності, що сприятиме переходу населених пунктів і регіонів України на електроопалення.

Наприкінці зустрічі всі бажаючі мали змогу оглянути об’єкти Трускавця, де впроваджено енергозберігаючі та енергоефективні технології - чотири котельні, які обладнані за сучасними стандартами й забезпечують теплом СЗШ №1, Міську лікарню, санаторій «Перлина Прикарпаття» та садочок «Теремок».

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.