Розпочався шкільний енергоаудит у Голопристанській ЗОШ №1

24.01.2017

 

У жовтні 2016 року закінчився перший етап проекту «Школа Енергії», що реалізовувався асоціацією «Енергоефективні міста України». Голопристанська ЗОШ №4 була активним учасником цього етапу. Метою проекту є покращення енергоефективності та енергозбереження шляхом підготовки та проведення учнівських енергетичних аудитів в українських школах. Ключову роль у проекті відіграють саме діти. У рамках проекту понад 500 учнів провели учнівські енергетичні аудити у 25 школах, ставши свідомими користувачами енергії.

Не дивлячись на те, що голопристанські школи не увійшли до другого етапу проекту, цю ініціативу підхопила школа №1. У рамках проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань», що частково фінансується Європейським Союзом, 23 січня розпочався шкільний енергоаудит будівлі ЗОШ №1. Реалізація проекту підходить до впровадження конкретних заходів і вже навесні розпочнеться термомодернізація будівлі школи.

    

Для того, щоб учні краще зрозуміли підґрунтя для проведення конкретних заходів з енергоефективності та самостійно спробували визначити найпроблемніші місця у школі, Андрій Барулін, технічний експерт ХОГО «Регіональна рада підприємців», розповів дітям, для чого взагалі потрібен енергоаудит та про основні точки його прикладання. На першу зустріч були також запрошені учні школи №4, аби поділитися вже набутим досвідом.

Після ознайомлення з інструментами для енергоаудиту учні відправились на проведення енергетичних досліджень та замірів. У кожному кабінеті вони заміряли п’ять параметрів: температуру повітря, температура поверхонь, освітленість приміщень, вологість повітря та рівень СО2 в приміщеннях. На наступній зустрічі діти разом з Андрієм Баруліним проаналізують зібрані дані, з’ясують найбільш проблемні ділянки в обстежених приміщеннях, пов’язані з марнотратством енергії і недотриманням санітарних норм та розроблять рекомендації стосовно недорогих і безкоштовних заходів, спрямованих на покращення умов навчання у проблемних приміщеннях.

Діти – це майбутнє нашої країни, тому дуже важливо ще зі шкільних парт виховувати у них енергоощадну поведінку та розуміння, до чого може призвести марнотратне використання енергетичних ресурсів і якими способами кожен з нас може цього уникнути аби допомогти нашій країні стати енергетично незалежною процвітаючою державою. 

 

Ірина БАРУЛІНА, прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.