Відчиняють тому, хто стукає

18.10.2015

Не секрет, що Голопристанський міський голова Анатолій Негра вимагає від свого колективу постійно слідкувати за всілякими конкурсами, грантами та місцевими і міжнародними проектами, щоб взяти в них участь і залучити додаткові кошти до міського бюджету. Найбільшу увагу приділяє сфері енергоефективності. Останнім часом він отримав пропозицію від головного інвестиційного радника Північної екологічної фінансової корпорації (НЕФКО) Юлії Шевчук щодо можливості міста отримати грант Фонду «Північна ініціатива гуманітарної підтримки та енергоефективності (Україна)». Спрямований грант на покращення внутрішніх умов у соціальних закладах, таких як школи, дитячі садки, вдосконалення вуличного освітлення тощо.

Як тільки надійшла ця пропозиція, виконавчий комітет міської ради визначив пріоритетні об’єкти і негайно звернувся до ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія»  і ТОВ «Совелектрон» для розробки проектно-кошторисної документації. Цими днями виконком направив для розгляду свої пропозиції, якими передбачено, по-перше, комплексне утеплення гімназії – заміна вікон і дверей, утеплення даху і фасаду; по-друге, капітальний ремонт мереж зовнішнього освітлення вулиць Червоноармійська, Ларіонова, Фрунзе, Кірова, Горького, Ворошилова, Радянська, Озерна, К. Маркса, Покришена, Набережна, Дзержинського, Московська, Комсомольська, Будьонного, Дружби, Лугова, Дніпрова, Калініна, Королюка, Гончарові з установкою на них економних моно кристальних, світлодіодних світильників потужністю 50 вт кожен – всього 450 шт.

 Слід зазначити, що у своєму прагненні до енергонезалежності місто не залишається без підтримки. У справі розробки та реалізації «Стратегії сталого розвитку міста Гола Пристань на період до 2030 року» її пропонують як вітчизняні, так і міжнародні організації.

БО «Глобальна енергія», Центр політики в охороні здоров’я і ТОВ «Електронна Україна» запропонували розробку та реалізацію проектів у двох напрямках. Перший: «Охорона здоров’я та освіта з нульовими викидами вуглецю». Метою цього проекту є переведення всіх установ охорони здоров’я та освіти на відновлювальні джерела енергії до 2030 року. Перехід від використання вугілля не тільки здешевшує вартість, а й зменшить забруднення довкілля, рівень захворюваності.

Другий: «Розвиток курортного потенціалу». Природні умови місцевості створюють передумови для активного розвитку курортного потенціалу. Зокрема, пропонується зосередити зусилля на розвитку санаторію «Гопри» - наростити технічний та кадровий потенціал, сприяти розвитку суміжніх бізнесів (транспорт, сервісне забезпечення відпочиваючих, рекламно-сувенірні послуги). Очікуваний результат – 30% зростання завантаженості санаторію від визначеної базової лінії.

 Науково-методичний центр тележурналістики Київського університету ім.. Бориса Грінченка запропонував надати обладнання і технологічну підтримку молоді для створення в Голій Пристані телестудії та розробити на острові Білогрудовому туристичний проект «Січе град» з улаштуванням паромної переправи.

У рамках інвестиційного форуму «Таврійські горизонти» відбулася наша зустріч з представниками італійських компаній. Їх зацікавила, в першу чергу, інформація про те, що зараз розробляється «Стратегія сталого розвитку міста Гола Пристань на період до 2030 року», основним напрямком чого є енергетична незалежність міста з нульовими викидами парникових газів. У реалізації цього напрямку ми домовилися про співпрацю в кількох проектах.

Італійські компанії мають досвід у проектуванні та зведенні будинків з нульовим споживанням енергії. Тож вирішили разом розробити проект для кліматичних умов Херсонщини і збудувати прототип такого будинку з максимальним використанням місцевих матеріалів. У випадку успішної реалізації проекту планується влаштувати «зелене» поселення в районі Голої пристані для переселенців з Криму та зони АТО.

Оскільки фахівці ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія» вже прорахували можливість повного забезпечення міста електроенергією за рахунок будівництва дахових сонячних електростанцій, італійські партнери виявили бажання співпрацювати і в цьому напрямку.

Усі проекти мають потенційну можливість отримати підтримку від Європейських фондів. Вірогідність цього  підтверджується тим, що 29 листопада в Парижі відбудеться Кліматичний саміт, на якому вирішуватиметься проблема переходу з викопних джерел енергії на відновлювальні. Тим більше, що завдяки нашій підтримці ще в лютому 2014 року Гола Пристань приєдналася до Європейської ініціативи «Угода мерів» і вже отримала грантову підтримку в сумі 700 тис. євро на реалізацію проекту «Впровадження економічно-доцільної моделі сталого енергетичного розвитку теплопостачання на прикладі теплового району міста Гола Пристань».

Під час святкування Дня міста Анатолій Негра сказав, що за підрахунками виконкому міська команда фахівців в останні роки залучила в міське господарство понад 18 мільйонів гривень інвестицій в енергоефективність. У відповідь я зауважив:

- У мене є мрія, аби Гола Пристань стала повністю енергонезалежною. Щоб тарифи на всі комунальні послуги встановлювалися місцевою владою, виходячи з їх собівартості, а не доводилися «згори».

І я впевнений, що ця мрія може стати реальністю, оскільки результати нашої співпраці з Голопристанською міською радою на чолі з Анатолієм Петровичем слугують прикладом для всієї України.

Федір Барулін,

голова правління ХОГО «Регіональна рада підприємців»,

провідний експерт ТОВ «Регіональна енергосервісна компанія»

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.