«Нам варто діяти разом!»

18.11.2014

 Масштабна європейська ініціатива «Угода Мерів» - потужний інструментарій для досягнення нових вершин екологічної безпеки та енергоефективності. Для багатьох вже не є новиною, що битва за безпечне енергетичне майбутнє та збереження клімату буде або виграна або програна саме на місцевому рівні! Оскільки Україна вже давно прагне досягнути рівня розвинених європейських країн, та йде до цієї мети, була створена Асоціація «Енергоефективні міста України» (ЕЕМУ). Сама ідея такої інституції та передумови її створення виникли в рамках проекту «Моніторинг енергоефективності будівель та обладнання органів місцевого самоврядування в Україні», який здійснювався з січня 2004 по травень 2006 р. за фінансової підтримки Європейської комісії в рамках програми партнерства та інституційного розвитку (Tacis IBPP).

 На сьогоднішній день ЕЕМУ – офіційна і, поки що, єдина Структура підтримки «Угоди Мерів» в Україні.

 

 

 

«Добровільне, недержавне, неприбуткове об’єднання органів місцевого самоврядування створене з метою задоволення потреб своїх членів і відповідних територіальних громад у сучасній інформації, нових технологіях, інвестиціях, розвитку співробітництва та обміну досвідом з українськими і закордонними партнерами в ділянках ефективного та ощадливого використання енергетичних ресурсів, надання якісних енергетичних послуг, підвищення енергетичної безпеки, захисту довкілля та забезпечення сталого розвитку поселень»

Зі статуту Асоціації

 

ЕЕМУ активно поширює інформацію про «Угоду Мерів» серед потенційних підписантів, якими є органи місцевого самоврядування, та надає їм важливу інформаційну і консультаційну допомогу. Основний акцент ЕЕМУ робить на коротко- і довгострокові вигоди для місцевої громади й довкілля, пов’язаних з участю в цьому магістральному європейському русі до сталого енергетичного розвитку.

 «НАМ ВАРТО ДІЯТИ РАЗОМ!» - дуже влучний та місткий лозунг, адже, дійсно, досить важко одному пропагувати ідею, якою б важливою вона не була. Лише разом, лише спільними зусиллями  можливо досягнути максимально ефективного результату.

 Анатолій Негра, мер міста Гола Пристань, за ініціативи та підтримки Федора Баруліна, голови правління ХОГО «Регіональна рада підприємців», впевнено та цілеспрямовано йде до омріяної мети – енергоефективне місто. Вже зроблено багато вагомих кроків – втілено у життя низку енергоефективних проектів, які мають колосальний результат, Гола Пристань стала підписантом «Угоди Мерів», вже розроблений План дій сталого енергетичного розвитку. В доповнення до цього Гола Пристань вирішила приєднатися до Асоціації «Енергоефективні міста України». Створено проект рішення Голопристанської міської ради «Про вступ міської ради до Добровільного об’єднання органів місцевого самоврядування –  Асоціації «Енергоефективні міста України», який буде затверджено вже найближчим часом. Гола Пристань стане одним із перших міст Херсонської області, що вступить до цієї Асоціації на ряду з обласним центром – м. Херсон.

 

Маю надію, що дивлячись на позитивні результати такого типового маленького містечка, як Гола Пристань, і інші міста підхоплять цю ініціативу, адже все що потрібно для початку – це дієва людина на посаді мера та велике бажання діяти.

 

Бажаємо успіхів Голій Пристані в подальших починаннях та наполегливості і наснаги іншим містам на своєму шляху до енергонезалежності.

Ірина Яремко,

Прес-секретар ХОГО «Регіональна рада підприємців»

 

 

Напишіть свій комментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
Сайт
* Текст повідомлення
Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.


Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.